Kako začeti s "staro" vojsko?

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

jeropero

Kako začeti s "staro" vojsko?

Post by jeropero » Tue Sep 10, 2019 9:52 pm

Živijo,

Z kolegom bi rada prvič igrala warhammer s mojo cca 15 let staro Bretonsko vojsko (sedaj se očitno imenuje Kingdom of Equiatine) in me zanima kje je najbolje začeti (morda https://www.the-ninth-age.com/factions/ ... equitaine/ ?).

Sam tudi še nikoli nisem igral, čeprav sem nekoč davno že študiral pravila in si ogledal par iger med drugimi igralci.

Se da s temi "starimi" vojskami igrati z novimi pravili ali ne? Lahko z Bretonci igram proti kakšni od vojsk ki se jih sedaj kupuje?....

Že vnaprej hvala za vsakršno pomoč.

lp

jernej

Barrier

Re: Kako začeti s "staro" vojsko?

Post by Barrier » Tue Sep 10, 2019 11:07 pm

Za 9th age ne vem, drugace pa v Age of Sigmar lahko igras tudi z Bretonci, pravila so na appu (Warhammer Age of Sigmar za ios/android) ali pa pogledas tale pdf https://www.games-workshop.com/resource ... nia-en.pdf

jeropero

Post by jeropero » Wed Sep 11, 2019 8:19 am

Super, hvala, tole je točno to kar rabim za začetek.

Lahko kdo razloži kaj je razlika med kvadratnimi in okroglimi ovalnimi bazami figuric? Kako to vpliva na igro?

Darkangel

Post by Darkangel » Wed Sep 11, 2019 8:21 am

Age of sigmar je vstal na pogoriscu starega fantasyja, zadevo so naredili bolj user friendly in okrogle baze so zato ker je imho lazje za movement, pile in, melee... in ker “formacije” ne igrajo vec vloge...

Svojo staro vojsko lahko komot igras na kvadrat bazah in pri nas bo to cist ok, sam za kake turnirje pa ne bo sprejemljivo ce bos kaj velik hodil!

Lahko se oglasis v klubu z vojsko pa bojo fantje te komot vpeljali v igro, 2 ali vec :)
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Sep 11, 2019 12:04 pm

9 age je narejen kot stari WAR ti bodo igralci vec povedali o njem.
AoS pa je precej drugacna igra, novejšja lažja samo starejšje vojske so slabše podprte.

mcrnigoj

Post by mcrnigoj » Wed Sep 11, 2019 1:52 pm

Jeropero, velika prednost 9th age je med drugim tudi ta, da lahko igraš, ne samo s starimi modelčki, ampak praktično z modelčki kateregakoli proizvajalca, če je le nekje v velikostnem razredu 28-32 mm. Tvoji stari bretonci so za 9th age zagotovo ok. Pravzaprav je včasih celo tako, da so še bolj cenjeni stari citadel ali gw modelčki, za nekatere serije so celo dražji od novih. Tako da se pogosto igralci sploh ne zavedajo, kakšen zaklad imajo doma ;)

Kar zadeva 9-th age se lahko s vprašanji obrneš direktno name, lahko me konatktiraš direktno na email mcrnigoj@gmail.com. Sam sem začel 9th age prav z bretonci ozirom KoE, doma imam relativno veliko in solidno pobarvano vojsko, če boš špilal in ti kaj manjka, ti lahko celo kaj posodim za začetek. Sicer pa ti predlagam, da se vključiš v FB skupino 9-th age Slovenija, kjer te lahko zasujemo z dodatnimi informacijami. Za dodatne informacije se potem lahko slišiva tudi po telefonu, prepričan sem, da ti bosta rada pomagala tudi dva naša najbolj izkušena igralca Rok in Matej.

Sicer obstaja, verjetno si že opazil spletna stran https://www.the-ninth-age.com/, kjer je itak praktično vse zastonj :D

mcrnigoj

Post by mcrnigoj » Wed Sep 11, 2019 2:05 pm

Mogoče še o okroglih in kvadratnih bazicah. Kvadratne bazice v 9th age imajo smisel, ker enote povečini sestavljaš v ranke. Ti igrajo, za razliko od AOS, v 9th age izredno pomembno vlogo. Premiki in manevriranje z enotami so zelo vezani na footprint enote, ki je jasno določen - tudi zato, ker ga sestavlja polje kvadratnih bazic. Pri AOS, kolikor mi je znano, je vse bolj ali manj "skirmish", pri 9-age pa so skirmish enote še vedno prisotne, a so bolj specialnost. Ne vem, kako je z ostalimi, ampak meni se prav sistem tega bojevanja v "rankih" oziroma v formacijah zdi super, ker nekako simulira resnične "medieval" organizirane spopade. To, se mi zdi, da bi v AOS zelo pogrešal. Sicer pa težko ocenjujem igro, ki je še nisem igral, jaz sem se v Warhammer Fantasy zaljubil na prvi pogled in ta ljubezen je tudi po zelo dolgi abstinenci ostala, tako da je bila potem odločitev, da nadaljujem v 9th age nekako naravna.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Sep 11, 2019 2:45 pm

Marko je lepo napisal prednost 9 age.
Sploh z Bretonnci ti bo bolje tam.
Kar se tice boja z rankov imas za razliko od 9 age pac range orozja koliko je njegov domet, recimo 1, 2 inca ali vec, tako sulicarji v AoS tepejo iz 3 rankov te z meci in podobnih iz max 2, na kocnu je isto kot v 9age le da nisi omejn z kvadratno formacijo oz omejeno, tukaj se pac formiras v vse mozne oblike in smeri, plezas po stavbah... pac skirmish igra je.

jeropero

Post by jeropero » Wed Sep 11, 2019 9:03 pm

Hvala vsem, človeka igra še bolj pritegne ko vidi da mu je kdo pripravljen pomagati.

AoS bom definitivno sprobal, pravila so relativno enostavna in mislim da bom celo kakšnega kolega iz Battlefront-a ogrel za to igro. Kje pa je ta klub v katerem igrate? Včasih se je to na Waldorfski odvijalo.

9-th age me pa že od začetka ful mika vendar me je strah vseh pravil. Mr mcrnigoj, pošljem mail, bom napisal kaj imam od vojske in da vidimo če lahko dobim kakšen nasvet ali pridem pogledati kakšno igro.

Ulverbite

Post by Ulverbite » Wed Sep 11, 2019 9:54 pm

jeropero wrote:
Wed Sep 11, 2019 9:03 pm
Kje pa je ta klub v katerem igrate? Včasih se je to na Waldorfski odvijalo.
Wargaming Club Ljubljana ima HQ v Guncljah, Kosijeva ulica 1, med Šentvidom in Stanežičami.

Dobrodošel pogledat :)

Post Reply