Alternativne bojne igre

Moderator: baadc0de

lord_blackfang

Re: Alternativne bojne igre

Post by lord_blackfang » Fri Feb 22, 2019 3:26 pm

Saj nisem mislil debeline rulebooka, tudi jaz imam rad tanjše. Samo iz battle reportov se mi ni zdelo, da so v igri kake zahtevne odločitve. Gre za tipičen problem alterniranja aktivacij - vedno aktiviraš najmočnejši spočit model in napadeš najnevarnejši spočit model nasprotnika.

No, kljub hladni recepciji na forumu smo se našli štirje za Frostgrave kampanijo, da ne bo šel ves moj teren v nič!
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

Darkangel

Post by Darkangel » Fri Feb 22, 2019 4:23 pm

lord_blackfang wrote:
Fri Feb 22, 2019 3:26 pm
.

No, kljub hladni recepciji na forumu smo se našli štirje za Frostgrave kampanijo, da ne bo šel ves moj teren v nič!
A se ne ves da forum je sooooo pase? :)
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Sun Feb 24, 2019 1:02 pm

Začetna klapa

Image

Čarovnik Derarsom Hu Kolmitim
Vajenka Magrat
Templar Grimdark
Asasin Happybottom
Strelca Robin in Hood
Kužka Bark in Bite
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.

Lucky Luke

Post by Lucky Luke » Sun Feb 24, 2019 7:31 pm

Po hostah okoli Frostgrava se širijo govorice o videnjih zelenokožcev ... kar pa gotovo ne more biti res, ker gobe pak ne rasejo pod ničlo ... menda?

Image

Lucky Luke

Post by Lucky Luke » Sat Mar 09, 2019 11:43 pm

Prvi izlet v Frostgrave je za nami, prvi vtisi pa, vsaj zame, precej pozitivni. Zdi se, da je avtor vzel v zakup desetletja kolektivnih izkušenj s skirmish igrami kot sta Mordheim in Necromunda, in vse skupaj streamlinal, izčistil do bistvenega jedra. Posledično zna za koga biti premalo granularnosti (ni npr. pravil za moralo/psihologijo, iz hand-to-hand boja sploh ne moreš pobegnit, dokler en ne zada udarca in odrine sebe/nasprotnika, t.i. "hand weapon" zajema vse od mečov do buzdovanov ...), ampak zame ima zaenkrat dovolj mesa, da se že veselim naslednje igre, poštrihat warband in dodajat kul fantazijske figure, naredit kak zanimiv (magičen) teren, ... po okusu pa bomo gotovo dodali še pravila iz številnih (uradnih in fan) razširitev.
Ker mečeš kocko tudi za vsako figuro, ki je napadena (vključno v streljanju) in ob izmenični aktivaciji se ti ves čas dogaja in gre "downtime" zelo hitro mimo, tudi ko smo igrali v troje.
Kot se za dober skirmish spodobi, se na mizi odvijejo zabavni in napeti prizori, kot je na primer pajdaš, ki že skoraj odvleče zaklad z mize in na varno, pa ga lokostrelec poči skozi okno ruševine, da pade tri inče od roba. Zabavni uroki k temu še pripomorejo, npr. "Wizard's Eye", ki ga je čarovnik napopal visoko na zid in potem z varne pozicije iz njega streljal uroke na okostnjake, ki so uletavali iz kripte na sredi mize. So pa uroki hkrati take narave, da kakega resnega čizanja zadeva najbrž ne prenese, kar pa po mojem vsaj med temi, ki smo Frostgrave danes preizkusili najbrž ne bo problem.

Še nekaj fotk ... se opravičujem za "ozke" kadre, z malo sreče bodo enkrat v prihodnosti objavljene precej bolj profi fotografije mize, ki je bila danes bogato obložena z najboljšimi primerki iz Blackfangove ogromne zbirke ... :D

Image

Image

Image

Image

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Sun Mar 10, 2019 2:23 am

Postavitev za drugo igro

Image

Ostali viški vključujejo kostkota, ki je v prvem šusu fental mojega psa in mi v drugem do neuporabnosti pohabil medveda; vilinskega maga in vajenca, ki tekom igre nista skupaj spravila enega uroka; in mojo domačo tovarno čarobnih predmetov, ki s prodajo na črno prinaša več profita kot ropanje zakladov med igro.

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Thu Mar 14, 2019 7:27 pm

Tretja igra

Image

Sramotni poraz za mojega maga, ki je napol mrtev pobegnil in pustil na bojišču pol ducata nezavestnih podanikov. Na srečo je škripnil le hobitski asasin, ki se je zataknil v grlu mimoidočemu ghulu. S prihodki iz garažne tiskarne smo takoj najeli njegovega brata dvojčka. Razmišljamo tudi o upokojitvi lokostrelca, ki je dvakrat podlegel miselnemu nadzoru in ustrelil svojega delodajalca v hrbet.

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Thu Mar 14, 2019 7:30 pm

Vaščani del pridelka menda darujejo Slabi Luni, da jih obvaruje volkodlakov.

Image

Lucky Luke

Post by Lucky Luke » Fri Mar 15, 2019 12:08 am

Osebni highlighti;
- končno mi je uspelo začarat omenjeni mind control na nasprotnikovega lokostrelca, ki je puščico izstrelil v lastnega šefa
- hudo poškodovan apprentice, ki je zašuštral urok "poison dart" in podlegel sam; situacijo sva si razlagala tako, da je iz pihalnika po nesreči vdihnil zastrupljeno puščico
- premagal V. pomoje v prvi igri česarkoli. *kreh*luckyD20*kreh*

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Fri Mar 15, 2019 2:51 am

I once lost a game, just to see how it feels.

Post Reply