Paint bowl.. ??

For all your Blood Bowl, Necromunda, Mordheim, Battlefleet gothic, Shadespire, Epic, etc.. needs. You know, the actually interesting, mostly unsupported ones.

Moderator: Darkangel

ibzsabre

Paint bowl.. ??

Post by ibzsabre » Mon Jan 14, 2019 9:35 am

v tem postu bi rad zdebatiral motivacijo za naso sibko tocko - torej farbanje. Modelcke smo si zrihtal vsi, taktike ze nekako laufajo, skratka vse je v teku, z izjemo strihanja.. pa me zanima kako se vam zdi predlog, da bi painting zmotivirali z in-game nagradami?

moj predlog je tak. Za vsak krog lige, lahko prijavi igralec en nov pofarban model, in zanj dobi 10k cekinov - posta sliko, cifro in ime igralca v en thread. Samo en model na rundo zato, da ne bo sedaj kdo usekal +150k v enem tednu, hkrati pa mislim da je ena runda (cca en teden) dovolj casa za en model. Ce smo npr. v 6. krogu in nekdo ni za 4. krog prijavil pofarban model, lahko prijavi kadarkoli en nov model za nazaj.. samo za naprej ne.

Ker kar sem sedaj videl imamo prakticno vsi samo undercoat (Dejan se je izkazal, elfkov se nisem videl) in mislim da bi se res poznalo, ce bi ojacali se estetski aspekt. Lahko bi se zmenili za min 3 farbe in seveda ob postanju slik so zazeljeni komentarji in obvezen trash talk. Npr. Dejanu ne damo kritike za grdo pofarban model, ampak kompliment ker je inkorporiral avto portret v shemo. vem da bi bile igre bolj uzivantske in mislim da par igralcev zna strihat res na nivoju - npr. Kipovi wolfi in bi bilo zanimivo videt kaj lahko tu naredi.

pa kaj taksnega se uvede samo ce smo vsi za. Ker je liga casual, se mi zdi brezveze karkoli forsirat. Ce so vsi 100% za - super, drugace pa raje ne. Komentarji zazeljeni.

Shimigami

Re: Paint bowl.. ??

Post by Shimigami » Mon Jan 14, 2019 10:23 am

Jaz že imam vse igralce pobarvane + coach pobarvane, tako da če dobim free gold za to sem za.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Jan 14, 2019 10:41 am

Meni je cool ker imam vse dokaj pofarbano že, še detajlne naredim gor :)

KiP

Post by KiP » Mon Jan 14, 2019 10:49 am

Veš, da! Samo meni gre počasi, ker pač nisem več, no ja, zelo mlad... :lol: Trenutno so v fazi barvanja, ampak jaz barvam vseh 12 naenkrat in ne bom imel dokončanih modelov.

Plus tega, bom prosil vse udeležence lige, da se ne dotikajo mojih modelov, med fazo barvanja, bom jih jaz prijazno premikal, kamor bodo nasprotniki uspeli poriniti/podreti mojega palčka. Kislo/sladki telesni sokovi škodijo še nelakiranim modelom!!!

Pač, ne bo cekinov, bo pa na koncu toliko boljše za pogledat. Vsaka dobra jed se kuha počasi, tko je to! :D

Hvala za razumevanje!
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

- Captain-General Trajann Valoris

Darkangel

Post by Darkangel » Mon Jan 14, 2019 1:44 pm

Jaz sem za. Sam mam tudi pobarvano ekipo. Lahko pa recimo se zmenimo da vsak krog vsaj enemu igralcu bazo dokoncam! 😂
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

novi

Post by novi » Mon Jan 14, 2019 2:24 pm

meni se tudi zdi to oK spodbuditi barvanje, sicer ne vem v kakem formatu. ... osebno mi je najboljš igrat proti pobarvani ekipi in bi naredil nekaj v stilu da ima v celoti pobarvana ekipa nek bonus - recimo +1 na koncu igre za $$

... ali pa da pogojno nagrado - da v celoti pobarvana ekipa (ali pa če je igralec pobarvan) v primeru smrti igralca dobi zavarovalnino - 10k zanj

Darkangel

Post by Darkangel » Mon Jan 14, 2019 3:08 pm

novi wrote:
Mon Jan 14, 2019 2:24 pm

... ali pa da pogojno nagrado - da v celoti pobarvana ekipa (ali pa če je igralec pobarvan) v primeru smrti igralca dobi zavarovalnino - 10k zanj

zavarovalnica triglav z vami vedno, tudi v smrti :D dobra :D

ibzsabre

Post by ibzsabre » Mon Jan 14, 2019 3:26 pm

meni je ideja postponega farbanja vsec, ker nudi dovolj casa da se lepo in easy pofarba ekipo. Vem da se da v enem vikendu pofarbat vse naenkrat, samo mislim da bi lahko izgledalo precej bolje ce se farba postopno v easy? pa tako kak pocasen painter vseeno dobi isti kes kot ostali, samo malo kasneje.

je pa ideja z zavarovalnico in pofarbanim modelom zakon.

no lej, naj se comissionar odloci. Jaz sem rekel da moj predlog pade v vodo ko se nekdo ne strinja, tak da se je ze en nasel :D

pa ko se ze brainstorma, a je kdo za to da se naredi nekje med ligo (npr. na polovici) se turnir? Torej se dobimo eno soboto, ker nas je 8 je swiss sistem odlicen da imamo garantirano zmagovalca po treh igrah.. lahko so nagrade (v obliki cekinov, ne vem 80k prvo mesto, 70k drugo, ipd.. ), lahko samo prestiz, SPP in zrtve?

Darkangel

Post by Darkangel » Mon Jan 14, 2019 3:52 pm

jaz imam še eno idejo, lahko se da na vote.
oz imam dve ideji :D

torej prva.
da počakamo do polovice sezone. na polovici sezone votamo dve ekipi, ki imata best painted ekipi, ti dve ekipi se zbijeta v ločeni tekmi ki ne šteje za ligo razen da prinese denar.
torej recimo da poimenujemo zadevo PaintBall na tem srečanju je nagradni sklad 300k, zmagovalec dobi 200k poraženec 100k, v primeru izenačenega je to 150k na glavo.
smrti in spp ne štejejo naprej za ligo, ker pač je ločena tekma v kateri se gre za večno čast in slavo v dvoranah komisariata slovenske bb lige :D
lahko zmagovalec dobi tudi plaketo :D

2. ideja. turnir je top ideja, in mislim da bi lahko dal vsak od nas 10 eur. zmagovalec dobi mat ali vrednost le tega, 2. in 3. dobita ekipo, best painted pa 3 ali 4 barve.

zgolj ideja.

Darkangel

Post by Darkangel » Mon Jan 14, 2019 3:55 pm

in še tretja ideja...

lahko ob ligi odigramo še slovenski pokal. kjer gre na izpadanje, igra se med tem ko liga traja.
torej slovenski pokal pa igramo na izpadanje, spp šteje in smrti štejejo, vendar se žreb naredi prej, igra se na 2 dobljene tekme. torej v tem primeru nas je 8 ekip.

pokal bi se začel v 5. krogu npr in 4 ekipe po prvem krogu izpadejo, potem še dve in še finale.

zmagovalec pokala in lige se udarita za superpokal pred začetkom naslednje sezone in ta prinese 150k dodatnega denarja zmagovalcu in 50k poražencu...

so le brainstorm ideje. vendar nekako upam da bi naslednjo sezono dobili še 2 igralca in meli ligo z 10 ekipami :)

Post Reply