The 9 Age zanimive liste

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

FinaGlista

Re: The 9 Age zanimive liste

Post by FinaGlista » Thu Mar 08, 2018 12:38 pm

En lušten turnir v IT in rezultat ter liste.
GLede toč je treba upoštevat:
The first 10 guys in ranking had played 6th games, the others just five.

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... post922180
Liste:
https://docs.google.com/document/d/1aK8 ... yBIg8/edit

Ihaveaferrari

Post by Ihaveaferrari » Thu Mar 08, 2018 2:13 pm

Mogoče je omembe vredno, da so igrali pre-hotfix. Hbe so očitno razočarali z rezultati, glede na to, da so imeli na razpolago še vse močne pre-fix zadeve.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Mar 08, 2018 3:19 pm

Glede HE, ne bi rekel, da so razočarali, razn če sodiš po 3 igralcih, kjer spet ne pozabi, da so le TOP 10 igrali 6 igro in imajo zato slednji igro več pik od ostalih 60 igralcov!

Je pa zanimivo kako, d ajih je bilo tako malo, ti pa z veseljom demonstriram enkrat njihovo moč, če boš za menjavo vojske, recimo ;)

Je pa hecno, da je najboljši HE igral zmaja, ki si rekel, da ni dober.

Ihaveaferrari

Post by Ihaveaferrari » Thu Mar 08, 2018 4:27 pm

Kot prvo bi rad izpostavil, da ne zagovarjam Hbe ali jočem njim v prid zaradi tega ker jih igram. Definitivno sem dokazal, da mi moč lastne vojske ne pomeni veliko glede na to da sem igral Orke v 6,7 in 8 ediciji, kjer je bila situacija vse prej kot rožnata. Tako, da demonstracije moči ne rabim, ker mi ne pomeni veliko (bi pa z veseljem kdaj zamenjal zaradi pridobivanja izkušenj :) ).

Kot drugo tudi če vsakemu od top 10 odvzameš 20 pik za 6 igro (torej če predvidevamo da je vsak izmed top 10 igral 20-0 zadnjo šesto igro, zelo malo verjetno ampak recimo, da se je to pripetilo) je najboljši Hbe igralec še zmeraj na 18. mestu. Kar nikakor ni slabo! Je pa presenetljivo nizko za vojsko, ki je veljala za Crème de la crème in kjer je bilo jokanja o njeni nad moči še in še. Povprečno so igralci Hbe zasedli 36. mesto in kot si sam opazil so bili le trije. Kar je za Hbe kot eno izmed najbolj reprezentiranih vojsk zelo zanimivo. Upad igralcev Hbe beležijo tudi na drugih turnirjih, niso pa edini. Npr. izginjajo tudi ogri. Ali je to zgolj golo naključje ali ne pa ne bom sodil, ker nisem ne dovolj izkušenj ali dovolj ozaveščen o stanju vojsk in to raje prepuščam drugim.

Glede velikega zmaja pa ni neke velike debate. Mogoče če ga ne bi imel bi se uvrstil višje :lol:

FinaGlista

Post by FinaGlista » Fri Mar 09, 2018 10:30 am

Težko je reči kje so vse vojske po moči ta moment, trenutno je igra v BETI, recimo, ko sem jaz videl O&G 2.0 in VC sem bil 100% da so slednji razred boljši, ko pa sem boljše pogledal in prebral;) kaj pa kako pa bi sedaj morda prej obratno trdil.
Kar hočem povedat če slabo na hitro oceniš nekaj oz ti podrejo tvoj način igre hitro skočiš na X raso in turnirski igralci vedno mislijo, da so našli alfa in omega listo in da je X rasa sedaj najhujša in Y preslaba, pa je to sigurno res...

Potem pa pride drugi turnir kjer je nek "Franci" pa zmaga z XY listo in so potem vsi šokirani, recimo to se je zgodilo z VC na tem turnirju, vsi jamrajo kako je XY enota močna pri VC pa pride ta tipček in zmaga z totalno klasično listo poceni blokci in enoto Vampire spawnov in to 8 njih, kar tudi sam igram, ironično jih celoten VC forum pljuva, češ kako slabi so sedaj...

Poanta je, da dober igralec naredi čuda iz enot in sinergije in ravno naš sistem ima v določenih rasa to izredno izrazito in če ti rata naredit tako listo, boš užival in posledično tudi zmagoval.

Kot drugo pa turnir kjer je 70 ljudi lahko pove veliko ali nič, če so le trije igrali HbE, vsekakor je zanimivo, da se določenih vojsk sploh videlo ni oz v malem števliu... morda je razlog tudi to, da so določene rase, ki so bile prej slabe, sedaj dovolj dobre, da so ljudje komaj čakali, da jih igrajo recimo: SE, Bretonnci, sam odkar igram Fantasy še nisem videl tako velikega števila SE aka WE na noben turnirju in morda kaže ravno to kar pišem, da ko so WE končno sprostili slote, so jih spet vsi željno začeli igrat in tako je še za kakšno drugo raso.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Mar 29, 2018 10:59 am

Še en turnir ameriški tunir(Corner Hammer GT March 24,25 Chicago ) je mimo tokrat z 64 igralci, spodaj rezultat:
http://warscore.net/event/577/view.html ... 0325221257

Rase so kar lepo pomešane TOP 10 oz 12(ker so kar 3 imeli isto pik 10 do12), razn VC, ki se med top 12 kar 3xponovijo, je pa res, da naslednji VC je potem šele 25 in da je najboljši "šele" 6.

1. Najboljši so bili Podganji pobje, podgane so nazaj
2. Dofri
3. Ogri, pa so ljudje jamrali kako slabi so, tako, da sem le imel prav, da so sedaj še vedno TOP v pravih rokah ;)
4. SE no pa so tudi Wood Elfi končno med top 5, čestitke 9 age teamu.
5. KoE aka Bretonnci, ta vikend sem igral proti Lukcu in so ODKLOP dobri, pomoje ni boljših Fighting lordov za te pike in banner kjer te pochargajo 100% na 20 inčev je noro močen, odlična vojska.

V istem času je bil tudi lušten Team turnir na Nizozemskem, kjer je zmagal team: UD(TombKings), O&G, HE in Dorfi.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Sun Apr 08, 2018 9:18 pm

WTC je mimo, spodaj sem prilepil kar post, ki na kratko opiše vse ;)

Looking at the individual results - and the results by Army Book, I can't help but notice how balanced things are.

There is not 1 thing that looks to be a 'one shot' build.

No army book is dominating (Sure SA, and DE are leading, but they are hardly pulling away from the pack!)
The top 20 players (as of writing this post) are

1 Dread Elves
2 Saurian Ancients
3 Dread Elves
4 Saurian Ancients
5 Ogre Khans
6 Sylvan Elves
7 Daemon Legions
8 Infernal Dwarves
9 Saurian Ancients
10 Daemon Legions
11 Vampire Covenant
12 Orcs and Goblins
13 Vermin Swarm
14 Warriors of the Dark Gods
15 Dwarven Holds
16 Daemon Legions
17 Daemon Legions
18 Highborn Elves
19 Orcs and Goblins
20 Ogre Khans

There are about 40 points separating 1st from 20th, and if you drop out the top 2 players its less than 30 points seperating the next 18 players.

Thats a really even split (WIth SA being heavily represented in the top 5, its worth remembering that 17 players brought them. Outside of the top 20, the rest of the SA player scores are on par with the averages of the rest.

Beast herds have a poor showing, but only 6 players brought them - and the top BH players are on par with the bottom 14 SA players.
KoE are in a similar situation with 10 players, with most on par with the bottom 14 SA players.

All this tells me is that a few really really good players are doing well with SA and DE. A couple lists could maybe use a slight buff, a couple SA or DE could use a slight nerf (and I think this could all be done with points).

FinaGlista

Post by FinaGlista » Sun Apr 08, 2018 9:20 pm

Moram reči, da sem presnečen nad Beastmeni, da niso više, sploh, ker sva na zadnje z Žigo igro in mi res niso delovali slabi še bolj pa glede Bretonnčov, ker to kar ta vojska zmore je meni kanček prehudo, samo izlgleda, da ljudje še niso našli pravih list, ker če jih bodo še pobuffali pa res ne vem kaj bo.
Vsekako pa kapo dol kako dobro so trenutno vojske med top 20 razporejene, dejasnko le 3 vojsk ni med top 20.

kebab

Post by kebab » Tue Apr 10, 2018 12:46 am

A ma sploh smisel gledat na te rezultate kot neke reprezentativne za balance? glede da je to nek timski turnir..

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Apr 10, 2018 10:28 am

kebab wrote:
Tue Apr 10, 2018 12:46 am
A ma sploh smisel gledat na te rezultate kot neke reprezentativne za balance? glede da je to nek timski turnir..
Imaš pomoje kar prav, ker če gledaš potem naprej, recimo:

- D:E prva dva igralca sta DE naslednji DE je skoraj 60, zakaj, ker sta te dva bila DPS ekipe in sta dobila skorja vse igre perfect paring
- SE aka Lizziji med top 10 oz kar top 8 so kar 3 igralci, so pa kot rasa skoraj na dnu
- VC še predkratkim je zmagal VC velik turnir na POL(kot opomba top 4 temai na WTC so vsi iz POL), VC kot rasa so kot 13 od 16 ras spet na dnu
- UD tretje emsto kot rasa, njihov najboljši je na 24 mestu...
- HbE čisto na dnu, pa so jih vsi kovali kot OP...
- Empire dno, pa jebela, da pomoje ni vojske ta moment, ki zmore tak shooting naredit kot Empire, v mojih očeh ena najboljših in najmočnejših ras, ki ima odgovor na vsako listo/rasa
- KoE aka Bretonnci po zadnji igri bi rekel, da so dobesedno noro močni spet skoraj na dnu...

Tako, da ja ne bi preveč resno vzel vsega tega, ker na Teamski turnir vseeno prides z bolj specifičnimi listami, če želiš igrat resno oz imaš DPS liste vmes...
Vsekakor pa nekaj pokaže, da določene rase vseeno izstopajo in določene ne, oz kakšne grdobije pri določenih rasa aka comboti. Pomoje bo že nasldenji Hotfix polovil par prehudih stvari, ki jih je morda 2.0 dodala rasam, vsekakor pa med top 20 najdeš večino ras in z izjemo prvih dveh, ni tako hudih razlik.

Post Reply