Esc/etc battle reporti

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderators: ibzsabre, Darkangel

Darkangel

Re: Esc/etc battle reporti

Post by Darkangel » Mon Aug 06, 2018 11:17 am

FinaGlista wrote:
Mon Aug 06, 2018 11:12 am
Darkangel wrote:
Mon Aug 06, 2018 9:45 am
KiP wrote:
Mon Aug 06, 2018 9:17 am

No, izkušnje so neprecenljive. Lahko jih boš delil z nami in nas naučil kakšno fintičko. :)

Btw, napište kakšen battle report, če se komu da!
Uf uf glede na to da igras harlequine sem jih v 4-ih igrah proti eldarjem doktoriral! Sploh solitaire je noro dober!
Dej res malo napiši glede Harlijev, ker mene tudi zanima kako delujejo si dejasnko ne znam predstavljat?
Bom kasneje napisal svoje videnje eldarjev na splosno in zakaj bi si najbrz nardil to listo. Sam da do kompa pridem
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

KiP

Post by KiP » Mon Aug 06, 2018 1:06 pm

Darkangel wrote:
Mon Aug 06, 2018 9:45 am
Uf uf glede na to da igras harlequine sem jih v 4-ih igrah proti eldarjem doktoriral! Sploh solitaire je noro dober!
Ja, vem vem, Solitaire je zakon! Kolikor te razumem, so imeli kombinacije Eldar, Dark eldar in še častilci Ynnead-a + Harlequini! :)

In še, če te tudi tu razumem, ti ni bilo fino proti takim kombinacijam ali pač?

Kaj pa pure Harley vojska?
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

- Captain-General Trajann Valoris

PapaOrk

Post by PapaOrk » Mon Aug 06, 2018 1:18 pm

No bom pa še jaz malo napisal.
Proti pričakovanju sem se celo dobro odrezal za to koliko sel lahko namenil v pripravo. Priprava je bila iz 5 iger in ene 7 ur airbushanja. Čopič je bil samo za robove bazic pobarvat:) aja pa 5 modelom v enoti sem neke ščite pobarval.

Prva proti eldarjem.
Začel mislim da drugi in ugotovil, da long range meni nič kaj dosti ne naredi. Vendar po navodilih, da moram s tako vojsko it naprej sem šel nekaj celo naredil z eno enoto, ki je potem v mukah umrla kot tudi nekaj ostalih genestilerjev ki so se pripravljali na charge v drugem turnu. Potem se je zadeva spremenila v bežanje na srečo po dolgem delu mize skrivanjem in v zadnjem 6 turnu mi je ostal en modelček. Naučil sem se da eldarji skočije čez pol nize streljajo in nato v cc res močno udarijo. No tukaj sem poštudiral da jih ne smem proti vojskam, ki imajo kratek domet jaz rinit naprej - iti kak inč naprej in čakati kaj bo naredil nasprotnik. 0:20

Druga proti madžaru s Tiranidi.
Imel je genestiler cults in ene 9 carnifexov. Tokrat sem se držal bolj na sredini - malo pritiska sem naredil, da se je bal za carnije in skakal če se je le dalo v da sem mu pobil shield pa načel carnifexe, (na koncu so bili vsi nekaj ranjeni ampak vsi živi) (žal sem se šele na koncu igre naučil kako zalokat carnije, da mi genestilerjev ne morejo nastreljat)
Na svojem koncu mize koncu sem zazidal z 10 genestilerji dve enoti drugih genestilerjev in čakal na prihod 20 genestilerjev z 100 napadi in 2 characterjema. V tretjem turnu se je zgodil njegov napad na tistih bogih 10 genestilerjev, ki so res umrli ampak so bili maščevani s strani njegovih 40 kolegov ki so tam čakali, da zradirajo sovrage. Glede na to, da sem celo igro kontroliral tričetrt mize sem dobil 20:0

Tretja igra proti čehu
Tiranid z carniji, warriorji, ki v cc kar bolijo in nekimi zadevami, ki kar lepo streljajo.
Delal sem na objektivih, reskiral po enoto genestilerjev če je bilo smiselno in se učil, da ne smem ostati z genestilerji v enoti warriorjev, da oni tepejo. Igra je bila na koncu usmerjena v reševanje točk in na srečo je bilo na tej mizi malo več terena - beri ena zadeva v tri nadstopja, kjer so bili na koncu 4 hq, venomtropi ena skoraj cela enota genestilerjev in še kako s po dva ali tri modelčke.

Četrta proti Argentini
Deathwatch
Možakar je imel close shooting shield enote nato enote k so streljale na 23 inče in nato nekaj k je streljalo na dlje.
Začela sva malo na nož ker je vrgel za prevzem iniciative 6 tako, da se je ves čas videl znak na vrhu. Sem mu sicer pustil odigrati, pa mi je tudi pasalo biti drugi.
V prvem turnu je nekaj streljal jaz dal malo bližje in je bilo turna konec.
Drugi turn je nekaj malo premaknil naprej, jaz dobil pravo kartico, da zavzamem še objektive pri njegovih enotah in chargal s skokom ene enote genes... njegove tri enote. ta skok mi je prinesel 3 kp en objective in first blood, pa še eno enoto sem pustil na dveh modelčkih.
Njegov tretji turn je bil izkaz njegovega close shootinga, ki mi je zradiral 20 genestilerjev in postrelil še nekaj drugih na daleč.
No v tem turnu sem skočil še z eno enoto genestilerjev pobil uno načeto in še dve enoti, mislim, da naredil še en objektive ker sem bil glih tam in spet se je v njegovem turnu spravil na herojsko enoto ter pobil še nekaj genestilerjev na daleč.
Potem se je spomnil, da je čas, da gre s svojimi naprej na objektive ker so bili kar vredni. Jaz sem v eno hiško skril eno enoto genestilerjev in kljub vsem rokam in nogam k jih imajo sem vse spravil bazo do baze in ko mi je ostal še en za skrit sem našel meg ostalimi še za eno bazico placa in ga zrinit v sredino notri. Na drugi strani sem za eno hiško skril 40 genestilerjev in 3 ripperje in bil pripravljen, da ko on konca lahko pošiljam enote na objektive ne glede na to koliko turnov bo trajalo. No naredil sem še en skok z eno enoto, kjer sem moral ubiti flying zadevo in tako je en njegov character podlegel, enota pa je držala objektiv.
Jaz sem naredil 15 objektivov, on niti enega.
20:0

Peta igra Belgija
Orki
6 enot po 30 orkov, 2 po 10 in ene dve enoti gerčinov, nobi , wah banner, 2 prokerja, dva s kustom force field k sta mu ful pomagala pri moje shootingu.
Zmagal sem v rolu kdo začne prvi in mu predal da začne prvi.
Postavitev je bila po dolgem, on je svoje postavil v vrsto jaz svoje eno zdaven druge. Tako se ni upal začeti z svojim deepstrike assault. Bilo je če fora da sva en druegmu objektive kartice delala če so bile v najinem deplojment zone in z mojo srečo ker ni naredil kartic pri meni in jih zafilal jaz nisem mogel več vleči več objektivov (tri max). no v tretjem turnu sem skočil na objektive zradiral eno enoto orkov (first blood) naredil dva objektiva - ista (pa še on ju ni) in tako naredil 5 točk prednosti ter si sprostil pomembno - mesta za nove kartice. No on mi je zradiral sveda to enoto dol ampak svoje je naredila.
V glavnem potem so se začeli njegovi deep strike s 40 orki, mi poradirali po eno enotogeen... in potem umrli.
Jaz sem v petem turnu skočil na objemtiv, ki je štel 4 pike in se pripravil, da bom krepko zmagal v 5 turnu. Pa je bil 6. Zadeva se je ponovila, naredil eno napako, ki me je stala enoto 10 genestilerjev, pripravil vse za zmago v 6 turnu in gremo v sedmi turn:)
Ko je on naredil svoje so mi ostale tri enote genestilerjev dve po en genestiler in ena po 3 genestilerji.
Fora je v tem, da sem z preostankom genestilerjev v 6 urnu in vsemi ostalimi modeli preprečil deepstrike do te mere, da lahko pridejo do treh objektivov po 2 pike, in da ne morejo streljat na genestilerja k je držal relik - venomtrope - 1 to hit in če deepstrike imajo na 6 in -1 torej nič.
No in s tremi genestilerji sem tržal objektive, kjer je imel on 1 modelčka v 3 inch - izven like 20:), drugi objektive je imel zopet en model notri tako da sem jaz pustil en model tam in iz drugega objektiva moral prestaviti model k je držal relik, da sta skupaj prevladala in držala še ta objektive.
Igro sem izgubil, ker je on res dobil vse objektive na svoji strani in to take za dve piki - noro (se mi je vrnilo, ko se mi je sral z objektivi prejšnji igri)
No kocka je odločila oz kar dve ( za nadaljevanje v 6 in sedmo) da sem dobil 6 točk.
Bila je strateško zelo zahtevna igra in sem naredil dve napaki - ko jih vem:)
6:14

Šesta igra Nizozemska
3 CC imperial knights en shhoty in dva mala ter trije 15 pik modelčki.
Sem ga pustil da je šel prvi, mu nastavil enoto na 11 inch charge, da pride bližje in je prišel, v shootingu je ubil like 12 genestilerjev, v cc še 17 ja mu je uspel charge. No jaz sem potem dal 4 enote na tega modela k je imel 5+ inv, delal 4 smite, tepel z vsemi in model je ostal živ na 4 wounde. pri tem se izgubil še ene 25 genestilerjev in predal igro. Bil izčrpan in se mi ni dalo bežat po mizi pred modelom, k ima 30 inch charge range.
Po tehtnem premisleku sem res imel šanso dobit nekaj pik ampak sem rabil kar nekaj časa, da sem poštudiral kako bi se moral lotiti.
Kar sem se tukaj naučil - nikoli predati igre ne glede na vse predvsem zaradi nove izkušnje, kjer se lahko kaj naučiš tudi ko izgubljaš. Ampak da potencialnih 320 napadov ni dovolj za enega knighta, k so že malo naluknjali smajti, je vplivalo na voljo:)

Bili so res super trije dnevi ob super družbi in veliko smeha. Očitno bom sedaj bolj resno pristopil k 40K in poiskal kako uro več časa za ta hobi.
Sedaj pa jest.

Hvala za super paringe k ste mi jih zrihtal. Prosti vsem sem imel šanse tudi proti eldarjem, če bi prav igral (proti tem dobit kako piko seveda:).
Sedaj pa študirat genestiler cult za vsaj eno enoto 1 turn charge z +1strenth 100 attacki.

blazo

Post by blazo » Mon Aug 06, 2018 1:37 pm

Še mojih 5c. ;)
Nisem bil zadnji in osvojil celo 13 pik!!! Wooo hooo! :D

1. Dark eldarji: Italijan je začel zelo defenzivno in z veseljem počakal, da sem mu ponudil destroyerje, ne boste verjeli ampak tudi nekroni padejo moralo. Ko sem hotel rerolat moralo na CP ima DE stratagem, da mi prepreči uporabo CP (na 2+). Držal sem se vse do 5. turna, ko mi je bila sreča mila in so kocke rekle, da je konec. Na mizi mi je ostal cryptek čisto v vogalu obkrožen s talosi na grotskami. Iztržil sem 1 piko.

2.Eldarji (Ynnari): Kuzla z mačko! Nuf said. Požrli so me, dokler sem rekel keks. Vseeno sem dobil 5 pik. (Ostalo je v megli zaradi analnih bolečin.)

3. IK: Nekaj sem se trudil, in mu vsaj dobro načel enega Vailanta. Wraithi so tankali wounde in na koncu pobili vse peš karakterje ampak so na koncu vseeno podlegli. Če nimaš odpirača za kovino, je tak gejm težak.

4. Eldarji (Ynnari+Harlequin): Spet kuzla z mačko, pa solitaire in cel kup svetlečih nabodalc. Še vedno se nisem znašel s soulburstom in sem jih spet fasal. Nauk igre, beži narazen, ne na kup! Špilala sva 4 polne ure in prišla samo do konca 4. turna, po nesporazumu v komunikaciji, sem mu po tem, ko sem kuzlo vendarle pokončal, predal igro.

5. Dark angels: Super igra in super nasprotnik (belgijec), če bi imel več kilometrine in ne bi izpustil držanja 2h manjvrednih objektivov, bi potegnil celo draw, tako sem dobil samo 7 pik. Sicer je imel boljšo vojsko, a je ni izkoristil najbolje. Spet sem mu brez veze nastavil destoryerje v upanju, da mu bom odbil hellblasterje. Kakšna zmota! No, dark talone sem vseeno sklatil vse.

6. Chaos (Thousand sons): Spam smiteov. Povprečno 20 mortal woundov na turn. Možakar (nizozemec) pa najprijaznejši player kar jih je. Učil me je, mi govoril, kaj bi moral naredit in celo dovolil, da sem ponovil akcije, ki sem jih izpustil ali naredil narobe. Takega fair-playa še ne! Ob koncu mojega 5. turna sem imel na mizi samo še crypteka, ctana in CCB, zato sva zaključila, da nima smisla nadaljevati, kljub temu, da sem mu odpulil warlorda, enega demona in cel kup tzangorjev. Pazite se cultistov in "enlightned one"-ov.

ibzsabre

Post by ibzsabre » Mon Aug 06, 2018 2:04 pm

zelo zanimivo brat takole reporte. Zelo zanimivo je bilo tudi spremljat, kako smo bili tekom iger vedno bolj cheeserji. se ponavljam ze kot stara plosca, ampak na koncu ETCja, bi znal spilat ETC. :lol:

se jaz na hitro. Pik sem zbral 95, sem upal na 100, ampak ni slo. Zadnji dan se je poznalo da ni bilo vec kondicije.

1. Italian je imel castellana + AM tezke kanone (leman russi + basiliski) in cca 80 pesadije. Vsak turn sem ga prisilil da je upalil +1 invul na castellanu 3CP in streljal potem vse ostalo (hehe). Naredil je napako ker je pustil mojega gallanta na 1 woundu, ker je racunal da ga odpihne v overwatch. Najbrz bi ga, ampak ga je sammael pochargal out of sight, tako da se plan ni izsel. 18-2.

2. Madzarski tau. Spil je bil lol, ko mu je ostal samo se 1 riptide je na telefonu nastimal [url)https://www.youtube.com/watch?v=gYkACVDFmeg]tale komad[/url], upalil 3++ in upal da se spil konca 5. turn. Se je, 15-5, umirala sva od smeha.

3. Ceski DE + eldar. Tukaj sem ga jaz izbral ker me je zanimal spil proti counterju. Mel je 9 talosov, doomseerja, warlocka, Uriena, triple ravager, pac talos DE lista. Izjemno je podcenjeval sammaela in talonmasterja, ker naserjeta veliko woundov. mislim da ga 5. turn ni bilo vec, 20-0. vsekakor tezka igra, ker doom + 18 haywire blasterjev ni hec za knighte.

4. Argentinski tau. triple iontide, triple ionhead in longstrike, ter spam firewarriorjev in dronov. So me sami izbrali, saj je mocna lista vs knights. Samo tau poznam, vem kam brcnit in kaj ignorirat. 20-0

5. Belgijski DE. 3x bombnik, 2x fighter, 3x ravager, 5x raider. spil bi si lahko obrnil v prid, ampak je glavni shooty knight zal explodiral na 6ko, rerollam spet 6ka. Ni kaj, bil je njegov cas ;D sem ukradel relic in kompenziral po KP, samo objektivov nisem dobil nic pametenga. Je gledal kako da nocem discardat slabih objektivov, pa sem mu potem povedal da zato ker nimam mize in lahko on moje dobi. draw 10-10

6. AM + custodes + BA. tale lista je bolecina zame. Custodesi se smejijo knightom, ker ima 3+ invul in 2 rerolla na turn. CPjev neomejeno (dobiva nazaj), mortar support, grozna lista. Ce bi imel basiliske namesto sentinelov in tauroxov, bi najbrz zgubil. Custodese sta odbila primarno sammael in talonmaster, pesadijo (90 njih) tudi. Knighti so pucal ravno prav da sem vlekel 3 extra objektive (je kar gledal zakaj mu puscam, pa je hitro skapiral). Pozna se da ni kondicije in sem bil ze koma. 12-8.

Hvala vsem da smo se klali, upam da naslednje leto spet!

PapaOrk

Post by PapaOrk » Mon Aug 06, 2018 2:16 pm

ibzsabre wrote:
Mon Aug 06, 2018 2:04 pm
Je gledal kako da nocem discardat slabih objektivov, pa sem mu potem povedal da zato ker nimam mize in lahko on moje dobi. draw 10-10
Huda.
@ Ja Klemen, kar nekaj napotkov v tvojih reportih. Sicer pa čestitke za vrhunsko listo in odlične rezultate:)

PapaOrk

Post by PapaOrk » Mon Aug 06, 2018 2:20 pm

https://tourneykeeper.net/Team/TKTeamco ... px?id=2471

Malo poglejte katere rase so bolj spodaj in kolk se jih je igralo?
Dve sta nam znani in po en igralec:)

lenoba

Post by lenoba » Mon Aug 06, 2018 3:34 pm

Dejan, ti si se še srečal s carnifex spamom proti Nizozemcu. Kako se je obnesla njegova lista?

PapaOrk

Post by PapaOrk » Mon Aug 06, 2018 3:42 pm

lenoba wrote:
Mon Aug 06, 2018 3:34 pm
Dejan, ti si se še srečal s carnifex spamom proti Nizozemcu. Kako se je obnesla njegova lista?
Jaz sem špilal proti dvema en 9 in drugi 7 se mi zdi, pa enkrat sem šel z 4 poti klemnu. Jih je za šalo odstrelil.
Omejitev je kratek domet če imajo več streljanja, Prosti resni listi odletijo za šalo.

Darkangel

Post by Darkangel » Mon Aug 06, 2018 3:50 pm

lenoba wrote:
Mon Aug 06, 2018 3:34 pm
Tale jih je imel 9 in vsi -1 to hit! Zdi se mi dobra lista za raznorazne elitne vojske odstreljevat in tank liste, ampak proti kaksnim spamom plaguebearerjev itd je lista useles! Trije flyranti niso neka dodana vrednost kot so bolj distrakcija ki jo moras odpulit!

Jaz sem skozi cel turnir mel realno tudi dosti nesrece! Nevem ce sem z coldstarji z meltami ubil kaj prevec skozi pet iger ker sta mi vstrajno metala 1-ke to hit in 2-ke to wound :)...

Drugace ta lista nebi smela biti problem ce bi imel vec terena, ker v tej igri so shield droni potankali vse wounde ki so jih lahko namesto riptidov, ampak vseeno ce ne woundas ne mores ubit 😄
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

Post Reply