40k piknik maj!

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderators: ibzsabre, Darkangel

Andrej

Re: 40k piknik maj!

Post by Andrej » Wed Apr 25, 2018 9:48 pm

Bom GKje mal odprašil... A igramo striktno WYSWYG?

Darkangel

Post by Darkangel » Wed Apr 25, 2018 9:53 pm

Jaz bi rekel da je vazna figura ne pa dejansko orozje! Naj drugi povejo svoja mnenja
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Thu Apr 26, 2018 8:39 am

Darkangel wrote:
Wed Apr 25, 2018 9:53 pm
Jaz bi rekel da je vazna figura ne pa dejansko orozje! Naj drugi povejo svoja mnenja
se strinjam:)

KiP

Post by KiP » Thu Apr 26, 2018 1:59 pm

PapaOrk wrote:
Thu Apr 26, 2018 8:39 am
Darkangel wrote:
Wed Apr 25, 2018 9:53 pm
se strinjam:)
Ma seveda, ker drugače bi moral biti človek milijonar al pa magnet mojster tudi pri malih figurah...

Jaz sicer igram wysiwyg, ampak to je osebna preferenca, vsekakor pa ljudem ne težim.
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

- Captain-General Trajann Valoris

blazo

Post by blazo » Thu Apr 26, 2018 2:41 pm

Jaz bom igral WYSIWYG.

KiP

Post by KiP » Thu Apr 26, 2018 2:50 pm

BTW ali imaš kaj sence na vrtu oz. ali jo lahko narediš? Jaz nisem preveč navdušen nad pripeko! :(
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

- Captain-General Trajann Valoris

Darkangel

Post by Darkangel » Thu Apr 26, 2018 3:47 pm

Je jablana :) tako da nekaj sence bo :) ce bo pa prevec nazigal pa lahko poskusim malo “strehe” nardit

Andrej

Post by Andrej » Thu May 03, 2018 8:27 pm

WYSWYG predlagam zato, da bi igra hitreje potekala in ne rabiš spraševat kaj je to in kaj je v tisti enoti... Sploh pri apokalipsi je po moje čisto vseeno ali streljaš z lascanonom ali pa melto; ali se tepeš s powerklawjem ali pa s killsawjem... itak bo preveč shootinga in vsega, ni potrebe po powergamingu. Na sploh pa zgleda kul, če je vse dejansko to kar zgleda da je, ne da so figure talaranci, igraš jih pa kot katačane... Ni treba prinest nabrite net liste, tole je ful dobra priložnost, da se igra s kakšnimi zaprašenimi enotami, ki jih na turnir sigurno ne boste prinesli. Sej bomo igrali za zabavo, ne za čast in slavo. Druga stvar, ki bi jo predlagal, spet zaradi hitrejše igre in zato, da ne bi kdo preveč hitro zaključil je, da se command pointe ne da porabi za stratageme, ampak za to, da lahko enoto ki jo je nekdo že zbrisal z mize pripelješ nazaj. Recimo do 3 enote na stran na posamezen turn. Naprimer troopi lahko pridejo zastonj, enote do powerlevel 10 za 1 cmd point, karakterji in 10+PL enote pa za 2 cmd pointa. Victory pointe pa nabiramo z uničenimi enotami in objectivi, ki jih je treba držat na mizi.
Seveda je to samo moje mnenje/predlog, ki ga z lahkoto ignorirate. Nočem, da bi imel kdo zaradi mojih predlogov slab dan ;)

Darkangel

Post by Darkangel » Thu May 03, 2018 8:59 pm

Andrej wrote:
Thu May 03, 2018 8:27 pm
WYSWYG predlagam zato, da bi igra hitreje potekala in ne rabiš spraševat kaj je to in kaj je v tisti enoti... Sploh pri apokalipsi je po moje čisto vseeno ali streljaš z lascanonom ali pa melto; ali se tepeš s powerklawjem ali pa s killsawjem... itak bo preveč shootinga in vsega, ni potrebe po powergamingu. Na sploh pa zgleda kul, če je vse dejansko to kar zgleda da je, ne da so figure talaranci, igraš jih pa kot katačane... Ni treba prinest nabrite net liste, tole je ful dobra priložnost, da se igra s kakšnimi zaprašenimi enotami, ki jih na turnir sigurno ne boste prinesli. Sej bomo igrali za zabavo, ne za čast in slavo. Druga stvar, ki bi jo predlagal, spet zaradi hitrejše igre in zato, da ne bi kdo preveč hitro zaključil je, da se command pointe ne da porabi za stratageme, ampak za to, da lahko enoto ki jo je nekdo že zbrisal z mize pripelješ nazaj. Recimo do 3 enote na stran na posamezen turn. Naprimer troopi lahko pridejo zastonj, enote do powerlevel 10 za 1 cmd point, karakterji in 10+PL enote pa za 2 cmd pointa. Victory pointe pa nabiramo z uničenimi enotami in objectivi, ki jih je treba držat na mizi.
Seveda je to samo moje mnenje/predlog, ki ga z lahkoto ignorirate. Nočem, da bi imel kdo zaradi mojih predlogov slab dan ;)
Meni je vseeno! Lahko stejemo samo figuro lahko pa vse skupaj :)
Predlagam kolegom ki bojo z mano igrali xenos da preberejo tau codex da bojo moje vojake upravljali ko bom pekel!

Za CP bi jaz predlagal da ma vsaka stran svojega warmasterja ki odreja stratageme, ki bi jih naredil genericne, v smislu orbital bombardments ‘n stuff!
Andrejeva ideja z vracanjem troopov mi tudi disi! Blo bi pa mega tut kaksen warpstorm ki uleti v obliki demonov na vse strani 😄

Andrej

Post by Andrej » Thu May 03, 2018 9:06 pm

Blo bi pa mega tut kaksen warpstorm ki uleti v obliki demonov na vse strani 😄
I approve this message.

Post Reply