Samooskrba, prostoprintanje

Končani izdelki z ocenami in komentarji
DR. Drill

Re: Samooskrba, prostoprintanje

Post by DR. Drill » Fri Aug 30, 2019 10:54 pm

Se pri določenem strinjam z tebo . Ostajam pa pri mojih iskušnjah in mnenju da neki LOW END printer se nemore primerjati z poro printerjem . sploh pa ne v kvaliteri printanja . Mene osebno pune moti če se vidijo črte in da niso detajli lepo izraziti . Nena pa pravim da poceni printerji da so zanič. Samo jas jih zaradi osebnih ishušen dobenemu nebi predlago si jih kupit.

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Sat Aug 31, 2019 2:05 am

HighFood, mojster si, to je jasno. A mi poveš, zakaj se vrhnje plate od sigmarja printajo pokonci?
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

blazo

Post by blazo » Sat Aug 31, 2019 1:15 pm

lord_blackfang wrote:
Sat Aug 31, 2019 2:05 am
HighFood, mojster si, to je jasno. A mi poveš, zakaj se vrhnje plate od sigmarja printajo pokonci?
Jaz bi rekel, da zato, da se v enem printu naredi vse.

Drugače pa
HighFood wrote:
Fri Aug 30, 2019 8:10 pm
Ampak to nikakor ne pomeni, da rabiš za zadovoljive izdelke drag printer
se s temle strinjam, samo da bi doma imel (za zabavo) dva printerja, pa ne gre...

HighFood

Post by HighFood » Sun Sep 01, 2019 8:10 pm

DR. Drill wrote:
Fri Aug 30, 2019 10:54 pm
Se pri določenem strinjam z tebo . Ostajam pa pri mojih iskušnjah in mnenju da neki LOW END printer se nemore primerjati z poro printerjem . sploh pa ne v kvaliteri printanja . Mene osebno pune moti če se vidijo črte in da niso detajli lepo izraziti . Nena pa pravim da poceni printerji da so zanič. Samo jas jih zaradi osebnih ishušen dobenemu nebi predlago si jih kupit.
A mi lahko zaupaš malo več o svojih izkušnjah? S katerim tiskalnikom, katero plastiko, morda kako fotko izdelka?

Zanima me tudi s katerimi pro printerji primerjaš, pa zakaj točno so boljši?
lord_blackfang wrote:
Sat Aug 31, 2019 2:05 am
A mi poveš, zakaj se vrhnje plate od sigmarja printajo pokonci?
:blush:

Ker se detajli lepše printajo navpično - da se boljše vidi relief na "vrhu" plošče. Natančnost iz tlorisa (od zgoraj) je omejena na velikost šobe (nozzla, luknje s kere gre plastika), ki je večinoma 0,4 mm.

Natančnost od strani pa je odvisna od višine layerja/plasti, ki pa je lahko od 0,05mm do 0,26mm (odvisno od šobe in navojne palice in motorčkov na printerju - eni majo korak 0,04mm namesto 0,05 - višina plasti/layerja je pa večkratnik koraka.)

Plate so tut orientirane tako, da je premik smeri plošče, ki gre naprej pa nazaj po dolžini stranice plate sigmarja (da jih ne trese levo pa desno na podlagi)

Priprave za cities of sigmar bukvo, cobblestone baze, acherji, crossbowmeni pa par luminarkov in hurricanum:

Image

HighFood

Post by HighFood » Wed Sep 04, 2019 3:41 am

Zalaufal vse igračke v kreatorlabu, dela se en titanicus knightin barbar brez orodja (ki ga je zmodeliral jani), na sredini še en sigmar plate, na desni pa spodnji del drevesca.

Na drugi sliki buildplate s knightom pa ....knightom :D, tretja knight, pa četrta...knight.
Image

Image

Image
Trup malo odstopa od zgornjega dela zarad warpinga, bo treba skupaj printat :D

Image slabo se vidi....bemu beli resin

HighFood

Post by HighFood » Fri Sep 06, 2019 2:45 am

Titanicus mali tipson Image

Image

FinaGlista