Firme barv, primerjave in prevajanje med njimi

Sestavljanje in barvanje modelov za namizne bojne igre. Diskusije o tehnikah in modelih v delu, spletne povezave in revizije produktov na trgu za izdelavo čim lepših vojsk.

Moderator: baadc0de

blazo

Re: Firme barv, primerjave in prevajanje med njimi

Post by blazo » Tue Jul 19, 2016 8:54 am

Jaz sem washe naročil preko Amazona (obe varianti - Game color washe in washe v tavelkih flaškah).
Imajo precej drugačne lastnosti kot Citadelove in zadnje čase raje uporabljam Citadel.

alkemist

Post by alkemist » Tue Jul 19, 2016 11:44 am

blazo wrote:Mix & match. :)
Vsakega nekaj. Men se jih je nabralo že 200 posodic, pa še ni dovolj. :D
Imam pa kar nekaj odtenkov, ki jih ne bom verjetno nikoli ponucal, če želiš, jih ugodno prodam - PM.
OK. Ko bom spravil skupaj en začetni seznam, ti javim.

baadc0de
Site Admin

Post by baadc0de » Wed Jul 20, 2016 2:34 pm

Washi od Citadel so zelo OK. Barve od Citadel so v nepraktični pakungi, ampak so v povprečju bolj žive. Vallejo barve so super ko hočeš realistične (ne tako fantazijske) odtenke sivih, zelenih, rjavih.. govorim za Model Color in Model Color Air. Game Colorja nimam veliko, kar sem probal sem imel mešane občutke. Nekateri odtenki P3 barv so preprosto najboljše kar lahko dobiš (Heartfire, Arcane Blue, Menoth White Base...).

Jaz v glavnem uporabljam Reaper Master series, ampak to bolj zato ker pridejo v blazno praktičnih triadah - osnovna barva, senca in hilight. Secret Weapon washi so obupno nekonsistentni. Inke dobiš najceneje kar v art shopih, so čisto super za naše namene (zelena, rdeča in modra so simpl za dobit). Sicer so najboljši washi z oljnih barv - Burnt Umber ali Vandyke Brown poljubnega proizvajalca, Indigo...
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

lenoba

Post by lenoba » Wed Jul 27, 2016 1:06 pm

@Blažo, kje točno na Amazonu si naročal vallejo? Iščem airbrush flow improver pa nobena štacuna noče pošiljati v Slovenijo.

blazo

Post by blazo » Thu Jul 28, 2016 10:23 am

@lenoba Liquitexa imam toliko, da ga nikoli ne ponucam, saj se redči z vodo, pa ga je 2dcl. Če hočeš, ti ga en dropper bottle ali dva odstopim. Nerazredčenega. ;)

Post Reply