Križev pot…moj PAINting log :D

Sestavljanje in barvanje modelov za namizne bojne igre. Diskusije o tehnikah in modelih v delu, spletne povezave in revizije produktov na trgu za izdelavo čim lepših vojsk.

Moderator: baadc0de

Zigha

Križev pot…moj PAINting log :D

Post by Zigha » Mon Mar 27, 2017 8:47 pm

Evo me :D Figure barvam že kar nekaj časa (čeprav še nisem pretirano zadovoljen z rezultati) in glede na to, da bolj malo igram (doma bogu za hrbtom) in jih ne morem "kazat", sem se odločil, da jih bom delil z vami, ker bom tako lahko dobil nek feedback in bom lahko izboljšal svoje veščine.

Z barvanjem sem začel kar nekaj let nazaj (kakih 8 se mi zdi, ampak je blo vmes kar nekaj premora) in pobarval, zamenjal, prodal na stotine figuric (malo pretiravam, je pa blizu) :D
Najprej sem začel z zbiranjem in barvanjem LOTR figuric (takrat se je ta igra v CRO še igrala, bil sem tudi na enem od turnirjev). Pobarval sem vojski Gondorja in Harada in takrat bil zadovoljen kot le kaj(ko sedaj gledam slike teh figuric me kar srce zaboli kako na debelo sem nanašal barve ipd.) :D

Nekaj fotografij teh "mojstrovin":

Image

Image

Image

Image

Image

Ironično je igra kmalu po obisku svojega prvega in tudi zadnjega LOTR turnirja zamrla, sam pa sem začel iskati alternativo, ki bi potešila mojo željo po igranju s figuricami in metanju kock :D Tako sem na starem star forge forumu naletel na igri FoW in Warhammer. Obe igri sta se mi zdeli neznansko zanimivi in privlačni (ker "obožujem" tematiko svetovne vojne in fantazijsko tematiko). Zaradi tematske podobnosti z LOTR-om sem se odločil za WHFB (bi igral tudi FOW ampak so finance takrat to onemogočile). Ko sem se odločil za igro sem preletel WHFB fluff in našel svojo največjo ljubezen iz fantasy sveta "Tomb Kinge". "To je to" sem si rekel, to bo moja prva in edina WHFB vojska (največja laž wargamerjev se mi zdi :D ). Na srečo je ravno takrat nekdo na SF forumu prodajal kar celo vojsko TK-jev, ki je vsebovala vse unite, ki sem jih potreboval oz. sem si jih želel in to zelo poceni :D Ampak ceni primerna je bila tudi kvaliteta figur in sam paintjob (ki je bil še slabši kot na mojih LOTR figurah) in še dandanes poskušam nekako popraviti in prebarvati to meni preljubo vojsko (in mi nekak ne uspeva :D).Seveda sem pri nakupu vojske bil neskončno prepričan, da bom z lahkoto razbarval in "popravil" figure (oh kako sem se motil). Da mi ni blo glih nerodno obiskovati turnirjev sem nekaj modelčkov nakupil, tiste ta boljše secondhand modelčke pa sem poskusil popraviti oz. jih nekako konvertirati do "zadovoljivega" levela.

Nekaj fotografij Tomb Kingov v akciji:

Image

Image

Image
Figura iz moje TK vojske na katero sem najbolj ponosen :D

Po kakih 2-3 letih sem ugotovil, da so TKji precej težka vojska za obvladat (kar se igranja tiče), predvsem za začetnika kakršen sem bil sam, poleg tega pa sem med "popravljanjem" vojske doživljal hude frustracije. Nastopil je čas, da poiščem kako alternativo in to sem našel v Wood Elfih in Dark Elfih (kasneje, kako leto nazaj pa še v Beastmanih). Ironično nobena vojska ni dokončana zaradi pomanjkanja volje in entuzijazma (mogoče tudi zarad tega ker ful malo igram), vendar sem se pred kratkim odločil, da temu naredim konec in da se ne bo ponovila zgodba Tomb Kingov, ki še vedno nedokončami posedajo na polici :D Zaenkrat mi gre ful dobro, če le gre, barvam vsaj 1 uro na dan, vsak dan in tako poskušam ostati v ritmu :)

Image
Wall of shame :D

Torej v tem PLOGu bom postal moj napredek pri ustvarjanju in upam, da bomo skupaj prispeli do cilja hehehe :D Seveda so kritike in komentarji dobrodošli, ker se še vedno smatram za začetnika in jih bom z veseljem sprejel (opažam, da je ful dosti odličnih painterjev na forumu od katerih se lahko veliko naučim) :)

Have fun! :D

Zigha

Re: Križev pot…moj PAINting log :D

Post by Zigha » Mon Mar 27, 2017 8:54 pm

Torej v zadnjem mesecu dni sem pobarval naslednje figure:

Nabavil sem Airbrush in ga tudi preizkusil:
Image

Image
Dokončal sem enoto Dark Elf crossbowmanov

Pobarval pa sem tudi 2 enoti Beastmanov v okviru Painting Support Groupa
Image
Image

Na vrsti sta 2 enoti PsihoVilink katerim še manjkajo finishing touches (eni enoti bazice). Te imam v planu dokončat še ta teden :D
Image
Image

Evo za začetek je to to :D

blazo

Post by blazo » Mon Mar 27, 2017 9:07 pm

Bravo!
Vidim pa, da nisem osamljen pri iskanju lokalnih igralcev, pa ne živim bogu za hrbtom. ;)

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Mar 27, 2017 9:24 pm

Uf, kaka razlika med začetkom in sedaj, BRAVO.

RedDragon

Post by RedDragon » Mon Mar 27, 2017 9:36 pm

Super, bom z veseljem spremljal! Res se fajn vidi napredek. Sicer se pa tvojih tomb Kingov spomnim kot zelo lepih, tak da si očitno uspel kr fajn popravit tiste second hand zadeve. (Lepo je tud videt moje WoC na fotki poleg tvojih kingov, lepo postrojene in pripravljene na bitko! ne vem če ni bil ta Bolfenk celo zadnjič, da sem jih igral...)

Drugače pa mislim, da je kr cela Slovenija mal bogu za hrbtom, kar se wargaminga tiče mislim, glede na to, kok malo nas je. ;) Če ti kdaj uspe v MB prit, se lah kaj dobimo. Zdaj kr redno špilamo ob torkih zvečer. Večino Guild Ball, pa mal X-wing, ampak lah bi tud kak FoW, če bi rad sprobal, pol ko dobimo V4 knjigce. Kakorkoli, si zelo dobrodošel, da ne boš sameval tam bogu za leđima. ;)
Wargaming Terrain and Accessories
www.systemagaming.com

Andrej

Post by Andrej » Mon Mar 27, 2017 11:55 pm

Lepo Zigha. Meni glede produktivnosti najbolj pomaga, da ne pretiravam z barvanjem. Ko ne gre, pač ne gre in se ne silim. Barvanje mora biti sproščujoče, ne pa breme. Ko me spet prime, pobarvam vojsko v dveh mesecih. Po navadi imam sezono barvanje od oktobra do aprila, vmes pa kak mesec ali dva sestavljanja in konvertiranja. Poleti, ko je vroče se mi tut barvat ne da.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Mar 28, 2017 9:18 am

Žiga in vsi ostali iz MB in okolicie, kot rečeno je v MB City-u nova trgovina za naš Hobby in sicer Karakondžula(1 nadstorpje), z Lukcom sva tam igrala in takoj par novih igralcov spoznala, ki igrajo Fantasy pa nihče ni vedel zanje, vem, da igrajo tam tudi ostale sisteme, tako, da najboljše, da jih malo povprašate, upam, da bom kumu pomagal do novih igralcov.

RedDragon

Post by RedDragon » Tue Mar 28, 2017 11:12 am

Ja, sem bil tam. Mislim, da je 2. nadstropje drugače... ;) Baje igrajo tud X-wing, drugače pa bolj ko ne razne karte ala magic.
www.systemagaming.com

Zigha

Post by Zigha » Tue Mar 28, 2017 4:30 pm

blazo wrote:Bravo!
Vidim pa, da nisem osamljen pri iskanju lokalnih igralcev, pa ne živim bogu za hrbtom. ;)
Hvala hvala! :)
Ja to zna bit kar problem, še posebej pri meni, ker motivacijo črpam predvsem iz tega, da bom potem, ko bom figure pobarval lahko igral z njimi hehe :D Sem pa ugotovil, da ful dobim voljo, ko gledam battle reporte na youtubu kjer imajo vsi ful všečno pobarvane vojske in potem me za nekaj časa zagrabi :D upam da mi bo tudi ta PLOG pomagal pri motivaciji tako da stay tuned :D
FinaGlista wrote:Uf, kaka razlika med začetkom in sedaj, BRAVO,
Hehe sem vesel, da je napredek viden :D
RedDragon wrote:Super, bom z veseljem spremljal! Res se fajn vidi napredek. Sicer se pa tvojih tomb Kingov spomnim kot zelo lepih, tak da si očitno uspel kr fajn popravit tiste second hand zadeve. (Lepo je tud videt moje WoC na fotki poleg tvojih kingov, lepo postrojene in pripravljene na bitko! ne vem če ni bil ta Bolfenk celo zadnjič, da sem jih igral...)

Drugače pa mislim, da je kr cela Slovenija mal bogu za hrbtom, kar se wargaminga tiče mislim, glede na to, kok malo nas je. ;) Če ti kdaj uspe v MB prit, se lah kaj dobimo. Zdaj kr redno špilamo ob torkih zvečer. Večino Guild Ball, pa mal X-wing, ampak lah bi tud kak FoW, če bi rad sprobal, pol ko dobimo V4 knjigce. Kakorkoli, si zelo dobrodošel, da ne boš sameval tam bogu za leđima. ;)
Odlično, me veseli! Se bom potrudil, da boš imel kaj za videt hehe ;) Ja na srečo mi je uspelo malo pošlihtat vse skupaj, ampak še vedno manjkajo finishing touches, da bi lahko rekel, da je to to. Drugače pa je bla to najina "epska" igra z bolfenka in mislim, da sem te takrat zadnjič videl igrati WHFB (upam da se po kakem čudežu spet srečava na battlefieldu :) ). Je pa taprav battleline ja, začetek klanja :D

Maš prav ja, čeprav bi pomojem blo malo lažje, če bi živel kje v lj oz. mb kjer je malo večja koncentracija igralcev in bi lahko igral več sistemov in imel posledično več mogočih nasprotnikov. Drugače pa sigurno javim, če bom med tednom kaj v MB pa mi komot FOW prezentiraš in kako odigrava, ker me tudi ta igra še vedno mika ;) Trenutno mi pa služba in obveznosti ne dopuščajo pogostih obiskov MBja (bo pa sigurno v prihodnosti več časa tak, da se slišimo ;) ).
Andrej wrote:Lepo Zigha. Meni glede produktivnosti najbolj pomaga, da ne pretiravam z barvanjem. Ko ne gre, pač ne gre in se ne silim. Barvanje mora biti sproščujoče, ne pa breme. Ko me spet prime, pobarvam vojsko v dveh mesecih. Po navadi imam sezono barvanje od oktobra do aprila, vmes pa kak mesec ali dva sestavljanja in konvertiranja. Poleti, ko je vroče se mi tut barvat ne da.
Najlepša hvala :) Hehe tudi jaz se držim tega..če ne gre pač ne gre in ko ni volje se ne spravljam barvat, ker potem ponavadi nekaj hudo zaserjem :D No zadnje čase mi pa res sede in poskušam čimbolj izkoristiti to voljo :) Upam da me bo dolgo držalo, če ne pa bom pač vzel kratek premor, ni panike :D
FinaGlista wrote:Žiga in vsi ostali iz MB in okolicie, kot rečeno je v MB City-u nova trgovina za naš Hobby in sicer Karakondžula(1 nadstorpje), z Lukcom sva tam igrala in takoj par novih igralcov spoznala, ki igrajo Fantasy pa nihče ni vedel zanje, vem, da igrajo tam tudi ostale sisteme, tako, da najboljše, da jih malo povprašate, upam, da bom kumu pomagal do novih igralcov.
Trgovino sem obiskal to soboto ( sem mel namen kupit barve in kak čopič) in me je ful razočarala. Sicer razumem, da so zaenkrat slabo založeni, sam odnos prodajalca pa je bil poden od podna. Ko sem vstopil sem pozdravil..on nič, potem sem si malo ogledoval police..on nič, nato sem se odločil da grem, rečem adijo..on še vedno nič. WTF?! nevem kak je pr vas, sam meni so se s tem ful zasrali :D

RedDragon

Post by RedDragon » Tue Mar 28, 2017 4:54 pm

Na temo Karakondžule. Do mene je bil sicer kr prijazen prodajalec, tak da res hecno, da je tebe tak zignoriral... razen, če je bil drugi, ker sta menda 2. Ampak kar se založenosti tiče je pa res švoh. V bistvu težko rečeš, da je trgovina, ker ma vsega skup 2 polici... Po moje ma večino nas (jaz itak) doma bolj založeno kot pa oni. ;) Bomo vidli, kaj bo ratalo s tega. Zaenkrat mi zgleda, da bo bolj ko ne za one kartozbiralce, za nas verjetno ne bo pretirano zanimiva lokacija...
www.systemagaming.com

Post Reply