Nakup airbrusha..

Sestavljanje in barvanje modelov za namizne bojne igre. Diskusije o tehnikah in modelih v delu, spletne povezave in revizije produktov na trgu za izdelavo čim lepših vojsk.

Moderator: baadc0de

Andrej

Re: Nakup airbrusha..

Post by Andrej » Mon Feb 27, 2017 9:31 pm

Vaja dela mojstra, metalne barve niso problem.

lenoba

Post by lenoba » Mon Feb 27, 2017 11:02 pm

Tudi metaliki gredo skozi, samo pravo redčilo potrebuješ. In ko vse odpove, najbolj smrdljiv nitro (ker je najmočnejši), da očistiš zadevo v nulo. Kar naj ti bo itak najpomembneje.

Zigha

Post by Zigha » Mon Feb 27, 2017 11:09 pm

Ok kul, hvala :)

blazo

Post by blazo » Mon Feb 27, 2017 11:39 pm

V izogib nevšečnostim z zamašitvjo šobe, priporočam tole:
Image
Košček stare najlonke, skozi katero precedim (iztisnem) barvo v AB. Odkar to uporabljam, se mi še ni zamašila šoba.

baadc0de
Site Admin

Post by baadc0de » Tue Feb 28, 2017 12:33 am

blazo wrote:V izogib nevšečnostim z zamašitvjo šobe, priporočam tole:
Košček stare najlonke, skozi katero precedim (iztisnem) barvo v AB. Odkar to uporabljam, se mi še ni zamašila šoba.
Tako je. Precejeni akrili so uporabni akrili.
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

Zigha

Post by Zigha » Tue Feb 28, 2017 11:48 am

Hehe superca, ful hvala za pomoč!:)

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Feb 28, 2017 4:20 pm

Komaj čakam, da vidim kaj si spesnil.

Zigha

Post by Zigha » Tue Feb 28, 2017 7:59 pm

Hehe bo treba se malo povadit prej, da boste imeli kaj videt:D drugace mi pa danes gre ze dosti boljse, mam ze obcutno boljso kontrolo nad airbrushem:)

KiP

Post by KiP » Wed Mar 01, 2017 3:11 pm

Glede na to, da sem prvi airbrush kupil sredi devetdesetih, tako imenovani Badger in revellov kompresor s kontejner tankom pod njim, lahko mirno rečem, da so Badge produkti dobri. Res je bil pritisk konstanten, a kaj ko je šla membrana... takrat dobiti rezervne dele, je bilo enako kot kupiti novega. Badgerjeva AB pištolca, pa je bila tak zakon, da do sedaj nisem imel podobne zadevice.

Res je kar pravite, airbrush.si oz. CN EUPORT d.o.o je dobra firma, so prijazni in ustrežljivi. Pade tudi kakšen popust na gotovino.
Imajo vallejo barve, tako model color, kot model air, plus undercoat spraj, redčila, pigmente, lake, itd. Skratka, zanimive artikle Vallejo ponudbe.

Model color/air za 2,54 €, je dosti ceneje kot v drugih spletnih trgovinah čez kanal. Tam so okoli 2,20 funta.

Kar se pa aibrusha tiče, sem tokrat nabavil Harder & Steenbeck, Ultra 2 in 1.
http://www.airbrush.si/sl/harder-steenb ... n-one.html

S tem ne moreš falit in je za naš hobby full v redu, glede na to, koliko ga potrebujemo, mogoče je še malo preveč dober. Je pa res, boljše je orodje, več nam dopušča. No, obstojajo youtube prispevki, kateri bodo mojo trditev oz. razmišljanje demantirali. Se da tudi s kitajcem kaj početi. (je pa že pri novih luft med šobo in iglo, oz. neravna igla, slabo spolirana/izdelana, ga več ne sestaviš skupaj, po čiščenju,itd).

Kompresor pa itak, AS-18 R2
http://www.airbrush.si/sl/airbrush-komp ... matik.html

Jaz se spomnim, da sem mešal lak barve revell z redčilom, šprical kar v kuhinji, kasneje, ko sem se naveličal brisat prah, sem si naredil odsesevalno kabino, brez odsesavanja :oops: Zdaj se dobi airbrush barve, katere so celo boljše kot navadne, glede na granulat in pigment (glede na neko pričevanje, nimam dokazov...), in jih lahko direktno vnašaš v airbrush oz. z minimalnim redčenjem.

No, priznam, grem nabavit še tole.. da ne bo moj sonček čist popiz.... :lol: Je pa tudi hobby soba spet v igri, a o tem kdaj drugič.
http://www.airbrush.si/sl/ostalo/99-ods ... abina.html

Srečno, pa ne obupat!
I come to dance...the dance of DEATH

Zigha

Post by Zigha » Sun Mar 05, 2017 12:14 pm

Hvala tudi tebi KiP da si delil svoje znanje in izkušnje :)

Drugače pa je z mojim igranjem z Airbrushem nastalo tole:

Image

Image

Za prvič sem zadovoljen glede na to da sem "šprical" tole zlato ko nor in je nanešena preveč na debelo :lol: Drugače pa v je živo ful boljše izpadlo ampak še skos nisem zverziral fotografiranja in editiranja :roll:

Post Reply