Nakup airbrusha..

Sestavljanje in barvanje modelov za namizne bojne igre. Diskusije o tehnikah in modelih v delu, spletne povezave in revizije produktov na trgu za izdelavo čim lepših vojsk.

Moderator: baadc0de

FinaGlista

Re: Nakup airbrusha..

Post by FinaGlista » Fri Feb 24, 2017 4:57 pm

blazo wrote:
FinaGlista wrote:Tole kar si linkal Andrej se mi zdi super za začetnika kot sem sam, zanime me ali je tudi kompresor zraven brezoljni, ker bi morda kar vzel tole, sploh glede na moje potrebe:
http://www.airbrush.si/sl/airbrush-komp ... mplet.html
Takle kompresor imam jaz in je čisto kul. Rezervoar z zrakom rabiš samo, kadar zeeeloooo veliko airbrushaš.
Je zelo glasen ta kompresor in lahko z njim delaš doma?

Pa je veliko dela z čiščenej Airbrush orodja, z kompresorjem verjetno ne, z pištolo pa verjetno je kar precej dela?

Andrej

Post by Andrej » Fri Feb 24, 2017 7:02 pm

Če boš brushal v garaži ali hobi sobi, ne bo kompresor nikogar motil. Mogoče je stvar ki sem jo pozabil omenit odsesavanje zraka, saj airbrush ustvarja droben prah. Jest sem si sam naredil škato iz ene poceni kuhinjske nape in nimam več problemov s prahom. Kompresorja nisem še nikdar očistil. Pištolco pa pač razstaviš in se potrudiš kolikor se da, da ti ni drugič žal ko se zabaše. Na moji se počasi nabira vedno več slojev barve, ampak ko veš kateri so vitani deli ni probema ;) Razen če uporabljaš kakšno fensi zadevo in se mora pač svetit na polici poleg pobarvanih figur :P

blazo

Post by blazo » Fri Feb 24, 2017 7:15 pm

Andrej wrote:Mogoče je stvar ki sem jo pozabil omenit odsesavanje zraka, saj airbrush ustvarja droben prah.
Ja, to pa!!!!
Jaz imam delavnico v kurilnici in ne problem, zato tudi še nisem investiral v "napo", vendar pa jo imam v košarici že lep čas, samo vedno kaj vmes pride.

Kompresor pa je slišen, tako, da za v dnevno sobo ni. V bloku? Hmmmm.
lahko pa ga zapreš v škatlo obloženo s peno ali drugim dušilcem.

lenoba

Post by lenoba » Fri Feb 24, 2017 8:31 pm

Preden zaprete kompresor razmislite o njegovem hlajenju. Rezervar pa ni tam zaradi obilnega dela, ampak zaradi konstantnega pritiska.

blazo

Post by blazo » Fri Feb 24, 2017 11:10 pm

lenoba wrote:Preden zaprete kompresor razmislite o njegovem hlajenju. Rezervar pa ni tam zaradi obilnega dela, ampak zaradi konstantnega pritiska.
Vse je odvisno od volumna zaprtega prostora in neprodušnosti zaprtosti posode.
Kar pa se konstantnosti pritiska tiče, pa s tem še nisem imel težav. Tako pri 40psi kot pri 10psi. Dopuščam pa možnost, da kakšen kompresor variira.

Zigha

Post by Zigha » Sat Feb 25, 2017 1:08 am

Sem se odločil za nakup tega kompleta http://www.airbrush.si/sl/airbrush-komp ... mplet.html, ker se mi zdi da bo zaenkrat zadovoljil moje potrebe :) zraven sem kupil še airbrush cleaner, posodo za čiščenje in thinner. Bi rabil še kaj drugega?

Andrej

Post by Andrej » Sat Feb 25, 2017 1:33 am

Uživaj, pa poglej si kakšen filmček na youtubu.

Marchi

Post by Marchi » Sat Feb 25, 2017 3:34 am

Boš videl kako kul ti bo....še posebej ko boš Flames vsa vozila imel v kakem popoldnevu 85% pobarvanih. :)

Drugače obstaja kar velika možnost, da boš na eni točki uničil airbrush...jih pa na ebay-u dobiš full bolj poceni. Takega kot ga ti maš sem jaz dobil za cca 18€ s poštnino...

Drugače pa je zelo dobro čistilo aceton za odstranjevanje lahka za nohte (tisti brez olja - meni je najboljše delal od DM-a v roza flaški):

https://www.youtube.com/watch?v=kCsWug3n2U4

Za redčenje barv deluje zelo fajn čistilo za okno (čisto navadni steleks).

lp

Zigha

Post by Zigha » Sat Feb 25, 2017 10:23 am

Hvala hvala :) že cel teden gledam tutoriale in hacke kar se airbrushanja tiče, ker hočem bit čimbolj pripravljen, ko ga dobim v roke hehe. Drugače pa mam tak čez čas namen kupiti kakega boljšega, če bo potreba, sam da se naučim rokovati z njim.

Hehe upam, da bom sedaj končno pobarval tele horde figur, ko mi stojijo v omari, bo fajn do konca basecoatat malo več kot 5 figur v enem popoldnevu :D

Drugače pa hvala za nasvete, bom se jih poskusil držati :)

Zigha

Post by Zigha » Mon Feb 27, 2017 9:20 pm

Evo danes sem dobil airbrush in ga tudi sprobal:D ni to tak enostavna zadeva, bo treba fajn zverzirat hehe:D malo sem rszočaran nad navodili, ki so res minimalna ampak hvalabogu za youtube, da si lahko malo pomagam:D pojavilo se je tudi eno vprasanje..se da airbrushat tudi metal barve ali je to prevec rizicno, ker se mi zdi da so metal barve po strukturi drugacne od navadnih (da se ne bi slucajno airbrush "zadelal")? Hvala lepa za odgovor:)

Post Reply