Nakup airbrusha..

Sestavljanje in barvanje modelov za namizne bojne igre. Diskusije o tehnikah in modelih v delu, spletne povezave in revizije produktov na trgu za izdelavo čim lepših vojsk.

Moderator: baadc0de

Zigha

Nakup airbrusha..

Post by Zigha » Wed Feb 22, 2017 11:36 am

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup Airbrusha (in vsega kar spada zraven), pa sem se poo dolgem brskanju in iskanju informacij na spletu odločil, da še malo tukaj povprašam. Torej zanima me, če mi lahko kdo priporoča točno določeni model airbrusha in kompresorja, ki ni predrag in je zadosti dober za naš hobi (s pravilnim ravnanjem seveda), ker se mi zdi, da to na kar sem naletel na spletu bolj ali manj profiji, ki se z barvanjem miniatur ukvarjajo for living in zato seveda priporočajo najboljše izdelke (ki posledično stanejo malo marijo)? No kar na dan s predlogi :lol:

najlepša hvala za pomoč :)

blazo

Re: Nakup airbrusha..

Post by blazo » Wed Feb 22, 2017 2:06 pm

Imam H&S Evolution 2-in-1 in lahko samo dobro o njem povem. Žal, ni poceni, če primerjaš s kitajci.
Zraven imam tudi en čipšit, ki pa v glavnem samuje.
Poskusi najprej z društvenimi (enega sem jaz dal društvu), pa boš lažje presodil.
Kompresor bo čisto dober en cenejši brezoljni.

Če te zanima, kaj je (poleg cene) pomembno pri pištoli:
- enostavnost razdiranja (brez ključev ipd)
- mehkoba/trdota prožilca (pri dražjih lahko reguliraš)
- možnost nastavljanja maksimalne odprtosti
- velikost šobe (0.4mm za večje površine, 0.2mm za manjše detajle)
- oblika krone šobe
- način doziranja barve (verjetno si želiš gravitacijskega)

Če bi zdaj še enkrat kupoval, bi verjetno (požrl slino in) nabavil H&S Infinity 2-in-1, ampak za ta denar začetnik dobi komplet s kompresorjem in vključenimi barvami. ;)

lenoba

Post by lenoba » Wed Feb 22, 2017 8:50 pm

Enkrat smo se že na dolgo in široko razpisali o tej temi, pa ne najdem niti. Gremo najprej na kompresor, je lažje. Batni so lahko glasni ko hudič, takega imaš lahko samo v hiši. Membranski in podobni so veliko tišji. Obvezno mora imeti rezervoar stisnjenega zraka.
Za začetek si razjasni, kaj bi rad barval z AB? Temeljno barvo na GW tanku ali senčenje na 28 mm figuri? Za prvo zadostuje made in PRC, za drugo potrebuješ €. V tem vrstnem redu sem tudi kupoval AB. Pri prvem sem šparal, za drugega sem se pa skeširal (tudi H&S evolution 2-1). In mi ni žal. AB je klasično mehansko orodje in ga kupiš enkrat za pol življenja. Iščeš torej popolnoma kovinsko zadevo brez plastičnih delov, dual action (kontrola barve in zraka), gravity feed (posoda zgoraj). Priporočam še stabilno firmo, da lahko kupuješ rezerva tesnila tudi še po 10 letih.
Seveda je pa še veliko dela in učenja, da nastaviš vse potrebne parametre.
Dobrodošlo bi bilo še mnenje koga, ki mu uspeva s kitajsko robo.

blazo

Post by blazo » Wed Feb 22, 2017 9:06 pm

lenoba wrote:Dobrodošlo bi bilo še mnenje koga, ki mu uspeva s kitajsko robo.
Aleluja! :P

Andrej

Post by Andrej » Wed Feb 22, 2017 11:27 pm

Airbrush je lahko zelo preprosta zadeva, če ga uporabljaš kot jaz - za basecoat, senčenje večjih površin - tanki in podobno. Toplo priporočam, meni prihrani veliko dela, ker mi je najbolj mučno barvat osnovno barvo. Z airbrushem je pa 50 figur pobarvanih v pol ure, če te ne heca barva. Občutek mam tudi, da je vsako naslednjo barvo lažje nanašat na akrilni basecoat, kot pa na udercoat - rabiš manj nanosov.
Očitno pa lahko z airbushem tut senčiš 28mm pešake, priznam da še nisem poskusil. Za take podvige pa verjetno rabiš kar precej izkušenj. Vaja dela mojstra in to tukaj zelo drži. Če nimaš izkušenj, znaš na začetku doživet kar nekaj frustracij z airbrushem. Dobit moraš filing za "ta pravo" mešanico barve in "dodatkov", včasih ga je treba dvakrat ali pa trikrat razdret in spuact... S časoma to ni več problem, ampak po moje se je to bolš učit na eni poceni zadevi, kot pa na ferariju.
Jest sem pištolco kupil od znanca - nič posebnega, kompresor pa je isti kot v temle kompletu:
http://www.airbrush.si/sl/airbrush-komp ... mplet.html
Pri njih se lako tudi oglasiš v trgovini, nimajo samo spletne prodaje in ti bodo znali bolje svetovat. Sicer imam jaz z njimi zelo pozitivne izkušnje. Imajo tut servis, barve... mislim da tudi tečaje airbrushanja.

LP

Equaton

Post by Equaton » Thu Feb 23, 2017 9:09 am

Moji predhodniki so vse pomembno že zelo lepo napisali, zato bi samo omenil, da imam sam Iwata Eclipse in sem zelo zadovoljen z njim. Uporabljam pa ga za dokaj natančno senčenje 28 mm figur, ne toliko za velike površine.

Zigha

Post by Zigha » Thu Feb 23, 2017 11:02 am

Ful hvala za hitre in izčrpne odgovore :)

Glede ne to, da mi je ful fajn shade-at in highlightat miniature kar s čopičem, bi mi za začetek menda zadostoval kak AB, ki bi bil dovolj dober za nanos osnovnih barv torej basecoata, ker mi je to nekak najbolj tečno opravilo :D mogoče bi čez čas nabavil kak AB za bolj fina dela (če mi bo šlo od rok)? Govorim pa seveda o barvanju 28mm fantasy figur. Bi blo seveda fajn, da bi prvo malo poskusil z društvenim AB ampak sem ful redko v vaši okolici tak da to menda odpade :/ Sem pa malo pregledoval izdelke na airbrush.si pa me zanima, če so ti kompleti (ko dobiš AB+kompresor+ostale goodies) any good za moje zahteve ali je boljše da bi zadeve kupil posamično? :)

Hvala:)

baadc0de
Site Admin

Post by baadc0de » Thu Feb 23, 2017 12:51 pm

Še en glas za Iwata. Bil prej na kitajcih in H&S 2-in-1.
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

FinaGlista

Post by FinaGlista » Fri Feb 24, 2017 3:23 pm

Tole kar si linkal Andrej se mi zdi super za začetnika kot sem sam, zanime me ali je tudi kompresor zraven brezoljni, ker bi morda kar vzel tole, sploh glede na moje potrebe:

blazo

Post by blazo » Fri Feb 24, 2017 4:45 pm

FinaGlista wrote:Tole kar si linkal Andrej se mi zdi super za začetnika kot sem sam, zanime me ali je tudi kompresor zraven brezoljni, ker bi morda kar vzel tole, sploh glede na moje potrebe:
Takle kompresor imam jaz in je čisto kul. Rezervoar z zrakom rabiš samo, kadar zeeeloooo veliko airbrushaš.

Post Reply