The Path of Now and Forever: fotodokumentacija dveh desetletij nebarvanja neke zbirke

Sestavljanje in barvanje modelov za namizne bojne igre. Diskusije o tehnikah in modelih v delu, spletne povezave in revizije produktov na trgu za izdelavo čim lepših vojsk.

Moderator: baadc0de

Post Reply
lord_blackfang

The Path of Now and Forever: fotodokumentacija dveh desetletij nebarvanja neke zbirke

Post by lord_blackfang » Sun Nov 13, 2016 5:19 pm

Cesar je gol, njegove figure pa tudi.

Blog z namenom urejanja zbirke, tako fizično kot v svoji glavi, določanje prioritet in morda kasneje celo kak napredek. Mogoče bo komu v inspiracijo ali svarilo, morda zasledite tudi uporabne informacije o figurah tretjih proizvajalcev, orodju in tehnikah.

1. del: KoW Dwarfi

Zgodovina: Začeli so seveda kot WHFB Dwarfi. 3-4 starterji 7. edicije in en Bataljon, potem še kaka malenkost tu in tam. Do propada WHFB mi jih ni uspelo spraviti v stanje, da bi jih vsaj enkrat dal na mizo. Lanski pretres na sceni in dozdeven premik proti KoW mi je dal motivacijo, da vsaj pregledam imovino in postrojim enote, dokupil sem tudi manjkajoče figure, ko se je bilo nekaj časa za bati, da bo GW kar ukinil Fantasy linijo.

Stanje: Sestavljena je mogočna KoW vojska vključno s konvertiranimi enotami, specifičnimi KoW sistemu. Danes zjutraj sem vrgel oko še na Dwarf army book za T9A, da bi preveril kompatibilnost, pa me je minilo na polovici knjige. Preveč komplicirano. Figure so bolj ali manj dokončane, neprilepljen je še kak košček, ki se ga sicer ne bi dalo pobarvati. Vse je magnetizirano na kovinskih movement trayih, vendar so to rešitvijo nisem prav zadovoljen. V bitz boxu je še za nekaj enot škratov, predvsem elitnih (Hammerers, Longbeards) in Gyro, ki v KoW ne obstaja.

Načrti: V klet dokler se KoW ne igra in je T9A preveč zagoveden, da bi se mi ljubilo sestaviti army list. Naj me kdo zbudi za T9A 2.0 naslednje leto.

Image
Šoder iz starterja, čisto spredaj elitni kanonaši in rangerji, zadaj Dwarfovska verzija Steam Tanka, ki rabi še neke flamerje ali minigune (figura od Reaper Bones).

Image
Še malo šodra, 2 enoti Slayerjev od Avatars of War, zadaj suličarji. Kikle od Minerjev, brade od Warriorjev, sulice od Saurusov.

Image
Earth Elementali in snajperji.

Image
Še pogled od zadaj in karakterji. Šefica na medvedu od Reaper Bones.

Image
Dva magnetizirana modularna warmašina. S Flame Cannon nisem prav zadovoljen, bo treba še enkrat premisliti. Skrajno levo vrtalne ekipe, ki v KoW delujejo kot mini pošasti.

Komentarji so dobrodošli, vsake toliko pa bom dodal novo vojsko ali drug projekt.
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

FinaGlista

Re: The Path of Now and Forever: fotodokumentacija dveh desetletij nebarvanja neke zbirke

Post by FinaGlista » Sun Nov 13, 2016 7:44 pm

Se s tabo strinjam glede delanja list v 9age, tudi meni se zdi, da so ta dela zakomplicirali do amena, namesto dosegli kontra ucinek.
Ce pa si za kako frendly igro, ceprav Dorfi to tezko zmorejo:-) mi pa javi pa ti vse pokazem, ravno navajam 2 nova ta PET, komot se pridruzis pa sam ocenis v zivo kaj in kako :-)
Ker tolo tvojo vojsko bi vsak rad v zivo videl...

lord_blackfang

Re: The Path of Now and Forever: fotodokumentacija dveh desetletij nebarvanja neke zbirke

Post by lord_blackfang » Sun Nov 13, 2016 7:55 pm

Na dušo pa znaš pihati, Glista! Ampak tudi če bi se mi dalo, vojska ni uporabna v T9A, ker se mi pri odmikanju figur lomijo magnetki dol z bazic. Nekoč bom pod vsako prilepil kvadratek zelo tankega plasticarda. Nekoč.
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Sun Nov 13, 2016 9:57 pm

He he, hvala ;)
Sej za test igro ali frendly game je res totalno vseeno kaj prineseš, za turnirje če te zanimajo pa načeloma velja: pobarvana vojska na 3 barvah+what you see is what you get...
Kot rečeno če želiš sprobat si vabljen ne glede na vojsko, enote...

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Mon Nov 14, 2016 3:15 pm

2. del: White Scars

Zgodovina: Moja prva in edina ljubezen, kar se Marincev tiče, odkar sem - še v prejšnjem tisočletju - odprl svojega prvega White Dwarfa, številko 230. Takrat so bili moški še pravi moški, ženske še prave ženske in battle reporti še pravi battle reporti. 2000 pts White Scars vs Black Legion.
To je bila tudi mišljena kot moja glavna turnirska vojska, ko sem še imel take aspiracije, ima celo svoj Battlefoam kufer. Takrat, ko sem jih začel zbirati, je bike stal 36 pik, ni imel jink, turbo boost, hammer of wrath, itd..., pa je bil še vedno fantastična enota. Da jih je bilo treba z vsemi temi bonusi potem še poceniti skoraj za polovico zelo nazorno pove, koliko je taktično manevriranje izgubilo na pomenu tekom edicij. Hec je, da so WS imeli ogromno pozornosti v White Dwarfu, ker jih je igral dolgoletni urednik Fat Bloke, vendar nikoli niso bili popularni med rajo, verjetno zato, ker jih je bilo do pred kratkim nemogoče barvati. Zadnji (ali je zdaj že predzadnji?) SM Codex je vse postavil na glavo, saj so postali kar naenkrat top cheese zaradi grav bike command squada ali kaj. No, da se ve, jaz sem jih imel ogledane od 1999 in sem jih igral kot svojo primarno vojsko 2004-2008.

Stanje: Figure so več ali manj sestavljene, nekaj je pobarvano.

Načrti: Naslednje leto jih končam. Ampak to rečem vsako leto. Za turnirsko listo ni več upanja, zato se bom skoncentriral na barvanje enot v taki konfiguraciji, kot si osebno predstavljam, da bi tipična WS vojska po fluffo morala biti. Najnovejši GW paint range je prvi v zgodovini hobija, ki vključuje dobro belo (Ceramite White), ki res pokrije, in barvanje ni več problem.

Image
Vse v peni.

Image
In katastrofa. En kvadratek GW pene iz blisterja, s katerim sem podložil Storm Eagla, se je krepko zapopal na surov resin. Nimam blage, kako in zakaj, gotovo ni bilo posredi nobenega lepila. Očitno je (originalen FW!) resin zašvical in stopil peno... tole mi pa res ubije veselje. In vero, da strjen resin ni več toksičen.
Last edited by lord_blackfang on Mon Nov 14, 2016 4:07 pm, edited 1 time in total.

RedDragon

Post by RedDragon » Mon Nov 14, 2016 4:06 pm

blackfang, ti bi moral epic špilat! ;)

Tole boš mel hitro sestavljeno in pobarvano. garantiram!

En primerček:

Image

tole je večinoma plastika, ki jo na ebayu še zmeraj dobiš po solidni ceni.

NetEA White Scars lista:

http://www.tp.net-armageddon.org/army-l ... scars.html

Če se odločiš, si zelo dobrodošel v naši mali epic druščini. :mrgreen:
Wargaming Terrain and Accessories
www.systemagaming.com

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Mon Nov 14, 2016 4:12 pm

Saj me je že novi novačil :D
V bistvu imam nemarno veliko Epic Orkov - spomnim se npr. da sem enkrat ujagal 70 Battlewagonov za ceno enega GW blisterja. Bodo tema ene od prihodnjih objav tu.

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Mon Nov 14, 2016 6:31 pm

3. del: Squat gang (Gangs of Nu Ork)

Trenutni projekt. Levi je od prej, ostale 4 sem sestavil danes. Rabijo še gap filling in okrasne bitze.
Od januarja mislim igrati ta gang, do takrat naj bi bili pobarvani.

Image
Figure so od Mantica, polistirenska plastika na sprujih, kot se spodobi.
Gunfighter, Medic, Sniper, Packmaster, Technician in njegov daljinsko voden kanon, zadaj njihov bodoči kombi.

Image
Primerjava velikosti za radovedne.

Andrej

Post by Andrej » Mon Nov 14, 2016 8:19 pm

Po moje imamo vsi doma zbirke nedokončanih projektov, eni več, drugi manj. Jest sem si pred kratkim tut malo "spucal" zadeve in naredil nek plan kako in kaj s figuricami. In moram rečt, da mi barvanje kar gre, da bi kaj prodal sem pa prevelik hrček - sploh za pobarvan stuff. Imam naprimer 5 fantasy vojsk, mogoče bom pa res moral še KOW probal.

Ko maš enkrat custom kufer za vojsko, pol je to res prava ljubezen. Škoda za FW model, amapk verjetno se da zrihtat, mogože mal pobrusit? Battle damge?

Sicer pa mislim, da je šlo tole s propagando raznih sistemov po vseh topicih malce predaleč, tut efekt je ravno kontra od željenega. Vane tule razgalja dušo in svoj življenski opus, vi pa takole, kot da je noob. Kot da ne ve, da se pri nas igra tut epic in da za T9A sploh še ni slišal, čeprav ga glista povsod spama :roll:

blazo

Post by blazo » Mon Nov 14, 2016 10:07 pm

Andrej wrote:... da bi kaj prodal sem pa prevelik hrček...
...in da za T9A sploh še ni slišal, čeprav ga glista povsod spama :roll:
Hvala enako.
Hjaoooo, ne še tle začenjat.... :roll:

Drugače pa, Lord, daj še kaj pobarvaj. ;) (Sorry, dam za pir, ko te spoznam) :D

Post Reply