TWC Tau konverzija

Sestavljanje in barvanje modelov za namizne bojne igre. Diskusije o tehnikah in modelih v delu, spletne povezave in revizije produktov na trgu za izdelavo čim lepših vojsk.

Moderator: baadc0de

Post Reply
Lukna

TWC Tau konverzija

Post by Lukna » Fri Mar 04, 2016 4:20 am

Že nekj časa se poigravam s tole idejo, pa se mi je zataknilo pri konverziji orožja (kot v vseh mojih projektih, :)). No sedaj se mi zdi, da sem našel rešitev, ki mi je všeč in sem se odločil vse skupaj dat sem gor, da malo prispevam k tej izbi(predvsem smeh) in za morebiten še kakšen predlog/mnenje.

1. Izhodiščna dilema: Zelo so mi všeč Tau Battlesuits ampak me moti ker so pač shooty vojska, jaz pa vidim miniature (cisto vizuelno) bolj v fast moving/ CC vlogi, da ne omenjam da so tau žabe. Iskal sem neka primerna "count as" pravila.

2. "Count As": Pregledal sem army liste z miniaturami, ki mi niso vizualno vsec, in poskušal najti take s pravili Armour 3+ ali manj, Initaitive 4 ali vec, Toughnes 4 ali vec, CC orientated in premikom , ki upraviči thrusterje na Tau Battlesuitih. TWC so perfect fit.
Prisel sem do naslednje ideje:
- TWC = Battlesuit
- Dread = Broadside
- Fenrisian Wolf = Drone
- Storm wolf = Tau Flyer
- Servitor = recon drone

Pol pa še za sugar on top:
- Logan Grimnar = riptide
- Imperial knigt (ally) = KV128

Za Ghostkeel in Stealth Suite mam se posebno idejo za drug post, :)

3. Premikanje:
Kaj majo skupnega Jetpacki in Cavalry pravila: Armored Core
https://www.youtube.com/watch?v=DjIiwiZ ... be&t=1m46s

4. Izgled in fluff:
Pred dolgo dolgo casa sem ze naredil tole konverzijo (zadeva se odpre in notr je ena bejba):
Image
V povezavi z animejem Jin Roh in ker pač gre za Space Wolf pravila je prišlo samo od sebe da naredim Wolf Brigade in naredim vse z lobanjami v čeladah (kar paše tudi v overall temo moje cele 40k zbirke).
Image

5. Orožje:
V moji listi so po trije TW v eni enoti in so oboroženi z : Power Fist, Wolf claw in Thunderhammer.
Tau nimajo ravno izbire z CC orožji, SW zadeve pa zgledajo posiljeno na Tau battlesuitih. Probal sem vse živo orožja od razno raznih ras, dokler se nisem spomnil na tele kekce:
Image

To so the 3 Storms: Rain, Thunder in Lightning. Rain je swordsman in uporablja tudi claws (!!!), Thunder je full mocan,... tud z roko, lightning ma pac strele pa sem prisel do Thunder-tetsubota (da ohranim japanese tematiko). Torej kaj dobiš, če zmešaš SW in Tau: Big trouble in little china, :)))).
I have seen the narrow survival path that is all that stands between humanity and extinction and this is the way it must begin.
The Emperor at the last church on Terra.

Lukna

Re: TWC Tau konverzija

Post by Lukna » Fri Mar 04, 2016 4:21 am

for future use
I have seen the narrow survival path that is all that stands between humanity and extinction and this is the way it must begin.

Lukna

Post by Lukna » Fri Mar 04, 2016 4:30 am

Prvi TWC (rain). Claw sem konvertiral iz Nekron Gauss blasterjev. V ogledalu se vidi, da ima na backpacku glavo od volkca iz enga SW shoulderpada.
Image

Dreadnought. Broadside je dobra izbira, ker nima jetpacka. Ker je Dread vehicle se poigravam z idejo , da bi uporabil eno drono namesto glave: ie kokr da se en volkec(ki je count as za drone) pelje v battlesuit-u. V roki ima dread storm ščit, ki ga bom povezal z zadevo na hrbtu (ala power generator)

Image

Lukna

Post by Lukna » Tue Mar 08, 2016 4:03 am

Danes sem dodal Dreadnoughtu sekiro in naredil se an battlesuit (thunder). Za enkrat sem samo nalepil roke od Commanderja (count as power fist). Z eno roko ni dobro zgledalo, zato sem dodal se drugo. Verjetno bom skrajsal tudi antene na čeladi.

Image

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Mar 08, 2016 10:42 am

he he, odlično.

blazo

Post by blazo » Tue Mar 08, 2016 12:53 pm

Zanimivo, ampak meni manjka sarkofag na dreadu.

Lukna

Post by Lukna » Fri Sep 23, 2016 3:25 am

Dodal sem se malo detailov (rep in na roki kable) in undercoat.

Image

Image

Post Reply