Armije v Warhammer Fantasyju

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

Tenebris

Re: Armije v Warhammer Fantasyju

Post by Tenebris » Mon Jul 21, 2014 8:20 pm

Izkoristim priliko pa vprašam nasledje:

Kaj je narobe z Lizardmeni da je cel splet prepravljen z ponudbami za prodajo za take cene da je že smešno? Kaj so neigralni, oz prveč slabi za eno resno sceno?
Image

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Jul 21, 2014 9:03 pm

Tenebris wrote:Izkoristim priliko pa vprašam nasledje:

Kaj je narobe z Lizardmeni da je cel splet prepravljen z ponudbami za prodajo za take cene da je že smešno? Kaj so neigralni, oz prveč slabi za eno resno sceno?
Lizzarde so res rhalo zajebali, to je dejasnko edina vojska v 8, ki je res slaba, po TK.
Ker ostale so precej solidne, če ignoriramo dejstvo, da so kompetativne le določene enote v vsaki vojski.
Dejasnko. če pogledaš ETC liste so vse skirmish/flying, se samo žal niso tako efektivni kot kaki elfi v tej vlogi.

Tenebris

Post by Tenebris » Mon Jul 21, 2014 9:40 pm

Aha, razumem. Pač redno sledim raznim prodajam in ponudbam iz Warhammerja ker se vedno dobi kak fajn kos, in me res čudi da ti lizardmene dejansko mečejo v hrbet. Jp, kaj naredi ena bukva človeku...
Image

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Jul 22, 2014 9:39 am

Lizzardi so bili brutalni s prejsnjo knjigico, ce se jih ni omejilo.
Z novo niso slabi, da ne bo pomote, imajo par mocnih zadev, heroje S7, T5 +1armor, ki samo ekstremno poceni in samo zmorejo drzat skoraj vsako enoto na mestu, sploh ko jim kak item dodas.
Kot drugo je lahko cela vojska skirmish z min move 6 se pravi march 12.
Imajo lahko mocen anti-magic in magic...
Samo vseeno znajo imet tezave z armor vojskami po etc, kjer so heroji precej omejeni.

Krokz

Post by Krokz » Tue Jul 22, 2014 12:20 pm

Lizardmeni imajo tak poseben čar, ki ti more bit všeč, da jih igraš. So poleg Skavenov tudi edina unikatna GW vojska.
Drgač so kul. Definitivno kompetativni v komp okolju, samo druge vojske so bolj zabavne, versatilne.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Jul 22, 2014 5:13 pm

Hm, unikatna na nacin izgleda ali igre:-)
Lizziji so drugace spodobna vojska, samo tezka po etc omejitvah, brez pa zelo mocna, ker pac nafilas max herojev na cold one pa gremo klat.

Krokz

Post by Krokz » Tue Jul 22, 2014 5:56 pm

FinaGlista wrote:Hm, unikatna na nacin izgleda ali igre
Izgled, obstoj ... Vse ostale so več ali manj skopirane iz drugih fantasy okolij :)

Tenebris

Post by Tenebris » Tue Jul 22, 2014 7:23 pm

Hehe ne me razumet slabo, ni bla to kšna kritika to moje vprašanje, pač vidu sm ta fenomen da folk masovno prodaja Lizarde (in Tyranide ampak to razumem).

Meni so kar zanimivi kot izgled in koncept, večinoma iz istega razloga zakaj si želim Eldar Exodites vojsko v 40k ampak to bo bolj težka. Sicer sem pa videl lizarde v akciji in jih tudi konkretno fasal v bitki z njimi :)
Image

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Jul 22, 2014 8:17 pm

Fora je, da so se Lizziji prej čist drugače igrali kot sedaj in nekaterim to ni všeč, čeprav meni so kar simpatični imajo pa hud problem, od vseh enot jih je le par uporabnih, vse ostalo je žal za kompetativno igro preslabo.

slomax

Post by slomax » Sun Aug 03, 2014 6:00 pm

Končno še malo in bo moja nurgel vojska bila pripraulena za prve boje . :twisted: :twisted: :twisted: bo bilo kr nekaj konverzij

Post Reply