Armije v Warhammer Fantasyju

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

WolfOfTheWest

Re: Armije v Warhammer Fantasyju

Post by WolfOfTheWest » Mon Aug 04, 2014 5:01 pm

FinaGlista wrote:He he, jaz se z Vampirjem ne bi sel borit proti Demonskemu lordu, vsaj ne brez konja.
Horses are for pussies, real men ride dragons :lol:
With the thirty-seven keys of Tzeentch, we open the way for our brothers. With the thousand whispers of Slaanesh, we call to them. With the twelve plagues of Nurgle, we fell their enemies. And with the mighty axe of Khorne, we cut open the world for them.

slomax

Post by slomax » Mon Aug 04, 2014 5:04 pm

WolfOfTheWest wrote:
FinaGlista wrote:He he, jaz se z Vampirjem ne bi sel borit proti Demonskemu lordu, vsaj ne brez konja.
Horses are for pussies, real men ride dragons :lol:
:D :lol: :D :lol: nice ..

ibzsabre

Post by ibzsabre » Mon Aug 04, 2014 5:48 pm

WolfOfTheWest wrote:Horses are for pussies, real men ride dragons :lol:
a to se duvajo vampircki kateri jih vestno po riti fasejo od hipi elf punckic?? :lol:

WolfOfTheWest

Post by WolfOfTheWest » Mon Aug 04, 2014 6:02 pm

ibzsabre wrote:
WolfOfTheWest wrote:Horses are for pussies, real men ride dragons :lol:
a to se duvajo vampircki kateri jih vestno po riti fasejo od hipi elf punckic?? :lol:
Boobs... nuff said :lol:
With the thirty-seven keys of Tzeentch, we open the way for our brothers. With the thousand whispers of Slaanesh, we call to them. With the twelve plagues of Nurgle, we fell their enemies. And with the mighty axe of Khorne, we cut open the world for them.

Tenebris

Post by Tenebris » Tue Aug 05, 2014 12:49 am

hoho jst sm prsu pa drugi na Doubles turnirju v kombinaciji moji Ogri + Beastmeni...
Image

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Aug 05, 2014 9:27 am

Dej nehi, a res? Ker Klemen in Bojan sta bila celo prva enkrat z isto kombinacijo, samo je bil AC res slab in ni bilo Lordov in je z Meneaterji vse heroje ven posnajpal ;)
Kako ste pa pri vas igrali?

Tenebris

Post by Tenebris » Tue Aug 05, 2014 11:31 am

Bolj friendly zadeva, 1000 NL, brez alliance pravil. Pač to naredijo dol v klubu da se novinci (my case) združijo z veterani in se podajo v par bitk. Imeli smo dokaj uravnoteženo listo, Shaman, Butcher, 7 Ironguts, 20 Gor, Minotaurs, Ironblaster, Mounfgangi... in Hellheart.

Prva bitka je bila proti VC + Daemons of Nurgle in to smo jo glh za glih zmagali, preveč ethereal in regenerationa, smo pa počasi zgrindali zadeve. Drugo pa smo zmleli Wood Elves + High Elves in čeprav je bil prvi turn njegovega shootinga oster ko smo enkrat šli v close combat sva se sprehodila čez njih, vsak na svoji polovici.

Osebno Beastmen/Ogre je kar zanimiva kombinacija, z Gors imaš maso, Šaman ima Beasts Lore in v našem primeru je to pomenlo 2x Wissans in 2x Kadon ;) in moja lista mu je bila v podporo ker sem tankal shooting in podobno. Ko so enkrat njegovi minotauri zapeli v combatu je blo konc, elfe so pobili kot nič od tega.

Presenetli so me Daemons of Nurgle, so pa jih moji Mournfangi zadržali za dva turna, kar nam je potem omogočilo en hinavski flank charge z Minotaurs. Hellheart pa se je izplačal sam obe igri, v prvi je fental Necromancerja in njegov blok zombijev, v drugi pa je ubil Spellweaverja ki je bil tudi njihov general.

Mogoče kak magic weapon več ne bi škodil, in predvsem BSB za Ogre ampak si ga ne morem privoščiti pri 1000 točkah. Zelo zadovoljen sem bil z 3 Leadbelcherji kateri so vsako igro se lepo obnašali. V prvi so in streljali na Skeletons in jih zdesetkali, v drugi pa so šli na rampage. Waywatcherse so potolki v strelanju hehe, jih pohodili naslednji turn v melee in nato ko so jih pojeli so se spravli še na High Elf Archerje kateri so se počasi pomikali nazaj.
Image

Krokz

Post by Krokz » Mon Sep 08, 2014 7:33 pm

Dodan Undead legions od nove Nagash knjige.

Zigha

Post by Zigha » Fri Nov 21, 2014 7:59 pm

Tenebris

Post by Tenebris » Tue Nov 25, 2014 6:24 pm

Jaz se, za Ogre je bil spot on. Imajo solidne enote, so kompetitivni ampak že kažejo leta in čeprav so character walli dobra zadeva so tudi edina opcija ki omogoča ogrom da lahko sploh kaj naredijo. Skratka 10 mesto več kot upravičeno IMO.

Bo pa zanimivo ker se sušlja da v 9 ediciji bodo mounti imeli le en profil in to zna narediti ogre in njihove Mournfange, Stonehorne in Thundertuske zelo nevarne, predvsem če jih buffajo tako kot delajo z raznimi character/mount profili v End Times.
Image

Post Reply