Moja ETC BH lista

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

Zigha

Moja ETC BH lista

Post by Zigha » Sun Jul 01, 2018 5:17 pm

Evo malo pozno ampak še nisem bil ziher kaj bi igral. Mam na voljo eno listo, ki mi izgleda vredu pa mi malo svetujte, če bi blo treba kaj spremeniti. Lista je sestavljena predvsem glede na to kaj mi je všeč in katere miniature imam na voljo.

Lista 1:

595 - Beast Lord: General, Razortusk Chariot, Hunting Call, Beast Axe, Heavy Armour, Shield, Death Cheater, Fatal Folly, Eye of Dominance, Crown of Horns;
440 - Beast Chieftain, BSB, Totem Bearer, Raiding Chariot, Beast Axe, Heavy Armour, Shield, Alchemist's Alloy, Dusk Forged;
585 - Soothsayer, Wizard Master (Shamanism) Raiding Chariot, Ancestral Carvings, Trickster’s Cunning, Talisman of Shielding, Dragonfire Gem;

Karakterji moram rečt, da so mi zakon. So fajn survivable in so dobra podpora v close combatu. V friendly gameih sem kakega izgubil predvsem zato, ker je bil friendly game in sem pač šel all in (na etcju bi ga seveda poskusil skriti in prišparal pike). Bi pa rabil nasvet kako jih deployam, ker na 9th age forumu sem prebral, da jih ponavadi deployajo vse 3 skupaj kot unit (kaj s tem pridobiš?)?

355 - 20 Wildhorn Herd, Ambush, Paired Weapons, Throwing Weapons, Musician, Wildhorn Champion, Blooded Horn Totem;
355 - 20 Wildhorn Herd, Ambush, Paired Weapons, Throwing Weapons, Musician, Wildhorn Champion, Blooded Horn Totem;
120 - 10 Mongrel Raiders, Ambush, Scout;
120 - 10 Mongrel Raiders, Ambush, Scout;

Pač core kot core, Wildhorni so fajn za kaki breakthrough+sinergija z hunting call, da mogoče že v T1 pospraviš kako warmašinco. Mongreli so pa pač smetalo, ki bo mi ga upam, da ratalo dobro uporabit :D

135 - 5 Gargoyles;
293 - 3 Minotaurs, Musician, Standard, Shield;
293 - 3 Minotaurs, Musician, Standard, Shield;
395 - 10 Centaurs, Great Weapon, Musician, Standard, Champion, Gnarled Hide Totem;
475 - Gortach
330 - Beast Giant, Giant Club

Glede glavnih unitov sem kolebal med trenutnim setup-om in pa setup-om 30x Longhorns (fcg, gnarled hide, banner of speed), 8x minotavri (fcg, shield, banner of speed, gnarled hide) in 2x5 centavri, ampak se mi je zdelo da je blo ful težko manevrirati ti dve veliki enoti (minotavri in longhorni)+začutil sem primankljaj kakega bolj mobilnega chaffa. Flying chaff je vedno fajn (gargojle), minotavri bojo služili kot flanking in support enote, centavri so fajn mobilen in uničujoč (glass cannon) unit za pospravljanje kakih monsterjev in cavalry unitov (s supportom drugih enot seveda tudi kake večje enote), mam pa še 2 monstra, ki pa itak sama po sebi predstavljata nadležen threat za nasprotnika.

TOTAL: 4491

No nekak tak sem si zamislil vse skupaj. Ker nimam nekih velikih enot, ki bi lahko grindale je pač dosti odvisno od combo chargov in da bom dobro chaffal nasprotnikove threate in potem pokontral charge :D Z magicom sem zelo zadovoljen, mogoče mi malo primanjkuje shooting (ker sem bil navajen igrat s shooty vojskami), ampak to so pač BH :D no v teoriji, kak bom pa jaz to delal na mizi pa je drug problem, bom pa dal vse od sebe :D Tak da sedaj pokomentirajte malo, da vidim kaj bi lahko blo boljše :D

kebab

Re: Moja ETC BH lista

Post by kebab » Sun Jul 01, 2018 6:49 pm

Proti BH nisem še nikoli igral, tako, da ti glede same liste težko povem kaj konkretnega. Mogoče mi edino alchemist's alloy na bsbju ni všeč, ker ti da -2 offensive skill, ampak verjetno so itak impact hiti glavni damage..

Chariote mogoče deployajo skupaj, da mora nasprotnik porazdeliti shooting/magic hite po modelih, namesto, da skoncentrira vse na enega? Če prav razumem ambush + hunting horn pravila, ti je boljše, če nasprotnik začne prvi?

Upam, da se nam rata vsaj še enkrat dobit pred ETC, ker bi res rad igral proti BH :D ambushing enote znajo kar zajebat empire.

Zigha

Post by Zigha » Sun Jul 01, 2018 9:47 pm

kebab wrote:
Sun Jul 01, 2018 6:49 pm
Proti BH nisem še nikoli igral, tako, da ti glede same liste težko povem kaj konkretnega. Mogoče mi edino alchemist's alloy na bsbju ni všeč, ker ti da -2 offensive skill, ampak verjetno so itak impact hiti glavni damage..
BSB je bolj kot support(kot si rekel impact hiti) in je bolj kot ne tank, sem ga pac hotel na 1+ armor save spravit ;)
kebab wrote:
Chariote mogoče deployajo skupaj, da mora nasprotnik porazdeliti shooting/magic hite po modelih, namesto, da skoncentrira vse na enega? Če prav razumem ambush + hunting horn pravila, ti je boljše, če nasprotnik začne prvi?
Ja mogoče je to finta tega ja, čeprav kot posameznike jih je lažje manevrirat itd...bom še videl kak bi jih igral. Glede hunting calla..ja če on začne pol lahko re rollam 1 in 2 za ambush, če pa jaz začnem pa pač običajno na 3 pridejo gor(lahko že v turn 1)..vsaj tak jaz razumem. Kdorkoli začne mam nek bonus (itak je boljše, če nasprotnik začne, je pa minus da pač on začne pa me lahko vseeno nastrelja prej ko moji pridejo gor), it´s something :D
kebab wrote:
Upam, da se nam rata vsaj še enkrat dobit pred ETC, ker bi res rad igral proti BH :D ambushing enote znajo kar zajebat empire.
Hehe jaz, ko gledam vaše liste mi je moja kar nekaj (mogoče se motim), pač sranje je ko ne poznam preveč drugih vojsk, ker se tak pogosto spreminjajo pravila in se mi ne da sledit :D Bi pa blo zanimivo poskusit kaj bi lahko proti tebi naredil (čeprav nič kaj dosti menda, ker slišim, da si ful dober igralec postal) :D

FinaGlista

Post by FinaGlista » Sun Jul 01, 2018 10:26 pm

Opa, Žiga ODLIČNA lista vsaj na prvi uč. Zelo mobilna in hitra + dober CC in magija, je pa težka za igrat, samo glavno je da uživaš na ETC in z to listo ti ne bo hudega.
Razn tega, da si žal do ETC obsojen na igranje proti Lukcu v živo, ki je dokaj Anti tvoja lsita. No njegova lista je itak ena najboljših zraven Matejeve.

kebab

Post by kebab » Sun Jul 01, 2018 10:28 pm

Verjetno res ni tako hudo za bsbja, itak imaš reroll to hit skoraj vedno aktiven :)

Glede hunting calla pa jaz razumem pravila tako:
-ambush enote navadno lahko pridejo v turn 2, hunting call pa spremeni to in lahko pridejo že v turn 1, ampak ne, če začneš igro..
-vedno pa lahko rerolaš 1,2 ko mečeš če pridejo na mizo

Čeprav tvoje kočije so light troops, tako da se kar da enostavno reformat in premikat, zasedejo pa več placa.. Verjetno je odvisno tudi od mape in proti kakšni vojski igraš.

Glede tvoje liste moram rečt, da se najbolj bojim ambusherjev in pa magije. Shamanisem 4,5,6 spelli so vsi hudi proti meni. Karakterji pa tudi zgledajo zaj*bani, sploh s temi itemi. Nimam pa nobene ideje, kako beast herdi dejansko delujejo kot vojska. :D

Zigha

Post by Zigha » Sun Jul 01, 2018 10:40 pm

FinaGlista wrote:
Sun Jul 01, 2018 10:26 pm
Opa, Žiga ODLIČNA lista vsaj na prvi uč. Zelo mobilna in hitra + dober CC in magija, je pa težka za igrat, samo glavno je da uživaš na ETC in z to listo ti ne bo hudega.
Razn tega, da si žal do ETC obsojen na igranje proti Lukcu v živo, ki je dokaj Anti tvoja lsita. No njegova lista je itak ena najboljših zraven Matejeve.
Hehe hvala, upam, da mi jo bo ratalo tak igrat kot sem si zamislil (čeprav se mi zdi, da na turnirjih delam čist nasprotno kot si zamislim) :D vi mi samo dobre pairinge zrihtajte pa bo :D

Lukec pa ne samo, da ma anti listo, še švingla me povrh vsega :D

FinaGlista

Post by FinaGlista » Sun Jul 01, 2018 10:43 pm

Zigha wrote:
Sun Jul 01, 2018 10:40 pm
FinaGlista wrote:
Sun Jul 01, 2018 10:26 pm
Hehe hvala, upam, da mi jo bo ratalo tak igrat kot sem si zamislil (čeprav se mi zdi, da na turnirjih delam čist nasprotno kot si zamislim) :D vi mi samo dobre pairinge zrihtajte pa bo :D

Lukec pa ne samo, da ma anti listo, še švingla me povrh vsega :D
He he, to pa itak, sej je podgana ;)

Zigha

Post by Zigha » Sun Jul 01, 2018 10:45 pm

kebab wrote:
Sun Jul 01, 2018 10:28 pm
Verjetno res ni tako hudo za bsbja, itak imaš reroll to hit skoraj vedno aktiven :)

Glede hunting calla pa jaz razumem pravila tako:
-ambush enote navadno lahko pridejo v turn 2, hunting call pa spremeni to in lahko pridejo že v turn 1, ampak ne, če začneš igro..
-vedno pa lahko rerolaš 1,2 ko mečeš če pridejo na mizo

Čeprav tvoje kočije so light troops, tako da se kar da enostavno reformat in premikat, zasedejo pa več placa.. Verjetno je odvisno tudi od mape in proti kakšni vojski igraš.

Glede tvoje liste moram rečt, da se najbolj bojim ambusherjev in pa magije. Shamanisem 4,5,6 spelli so vsi hudi proti meni. Karakterji pa tudi zgledajo zaj*bani, sploh s temi itemi. Nimam pa nobene ideje, kako beast herdi dejansko delujejo kot vojska. :D
Ja menda maš prav glede hunting calla, mater so čudna tale pravila -.- lahko bi tak napisali kot si ti pa bi blo čist razumljivo :D

glede kočij..sem mislil ravno to glede footprinta. Najboljše, da igram tako kot si rekel, glede na to kak bo mapa in nasprotnik :)

Ambusherji niso glih nek bavbav (vsaj po videnem..no mogoče tudi nisem čist izkoristil potenciala), pač težijo, to je pa res :D bi blo fajn probat proti tebi, čeprav ti ne bi predstavljal nekega izziva :D

hvala ti za komentarje! ;)

FinaGlista

Post by FinaGlista » Sun Jul 01, 2018 10:49 pm

@Zigha

Sem ti pustil Gianta pri Lukcu.

Zigha

Post by Zigha » Sun Jul 01, 2018 10:56 pm

FinaGlista wrote:
Sun Jul 01, 2018 10:49 pm
@Zigha