Luka Kingdom of Equitaine Lista

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

mcrnigoj

Re: Luka Kingdom of Equitaine Lista

Post by mcrnigoj » Tue Jun 26, 2018 4:58 pm

Malo sem začel proučevati tole tvojo listo. Kot začetnika me seveda bega veliko število enot. General je dovolj močan za ubijat zmaja, a me skrbi, da je preveč nezaščiten in izpostavljen na pegasiju. Če naletiš na šuting listo, ga lahko bolj ali manj samo še skrivaš. V drugem turnu borbe je precej nebogljen. Tale dragon gem je zaščita samo za flaming napade. Po drugi strani se mi zdi crusader salvation za paladina, ki je že itak v enoti in se lahko izogne direktnemu spopadu, nekoliko preveč. Je pa vse skupaj vredno premisleka. Moja zadnja lista je že veliko bliže temu tukaj, a je mogoče rahlo bolj defenzivna in "čarovniška". Ženski element (a še zmeraj ne dovolj za roza majkčko ;) )

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Jun 26, 2018 5:18 pm

KoE je fajn, da igraš z več enotami, ker določene enote ti bo vsak nasprotnik bodisi uničil ali vrgel iz igre, redirekcije/kontra charge...

Vsekakor moraš vedet, da bo skoraj vsaka lista/vojska na ETC imela na voljo manjše enote, ki so tam le za to, da tebi ne pustijo, da chargaš pomembne enote. Za to rabiš tudi ti take enote, da jih spucaš in zato so precej luštni 3X5 Knights Aspirant in seveda, da jih imaš za objective delat.

Lord na pegasiju ni tako bogi kot misliš, en turn ga lahko strljajo potem je v CC in dobesedno uničuje vse pred sabo, vsekakor pa ga komot daš na navadnega konja, kjer je bol varen.

liskit

Post by liskit » Tue Jun 26, 2018 10:36 pm

Glej moraš vedet da je to ekipni turnir kjer so peringi in se da kr dobro naredit proti komu bos igral....tak da težko da boš igral proti shooty vojski.Če pa slučajno boš pa se skrivaš in je to to....vem ja to ni tak fajn ampak ok no....pač za ekipo....ali pa tudi proti shootingu greš naprej in probaš...hahahahah.....če ti bodo šle 5+6+ pol si na konju.....

mcrnigoj

Post by mcrnigoj » Tue Jun 26, 2018 11:14 pm

Varianta Lukove liste po mojem (trenutnem) okusu:

Damsel [520pts] (gre med KOtR)
Selections: Divination, Equitan Unicorn, Wizard Master
Selections: Talisman of the Void, Wafers of Penitence

Damsel [295pts] (gre med Graile)
Selections: Barded Warhorse, Druidism, Wizard Adept
Selections: Book of Arcane Mastery

Duke [580pts] (gre med male Graile ali jezdi sam)
Selections: Army General, Barded Warhorse, Grail Oath, Lance, Might, Shield
Selections: Death Cheater, Fortress of Faith, Potion of Swiftness

Paladin [405pts] (gre med KOtR)
Selections: Barded Warhorse, Battle Standard Bearer, Piety, Questing Oath, Shield
Selections: Banner of Speed, Basalt Infusion

3 X Knights Aspirant [250pts]
Selections: Champion, 5x Knight Aspirant

Knights of the Realm [612pts]
Selections: Champion, 10x Knight of the Realm, Musician, Standard Bearer
Selections: Banner of the Last Charge

Brigands [188pts]
Selections: 11x Brigand

Knights of the Grail [750pts]
Selections: Champion, 8x Knight of the Grail, Musician, Standard Bearer
Selections: Banner of Roland

Knights of the Grail [260pts]
Selections: Champion, 3x Knight of the Grail, Standard Bearer

Yeoman Outriders [140pts]
Selections: Light Armour, Shield, Throwing Weapons (5+), 5x Yeoman Outrider

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Jun 27, 2018 8:06 am

Sicer igraj kar zelis samo ce se le da daj v listo lorda, ki ti ga Luka predlaga un sam celo enoto unici in je kar sem sam videl en najhujsih lorodov v igri sploh, ker drugace bos znal imet probleme ker se te nihce ne bo bal. Komot pa ga igras na konju namesto na pegasiju.

kebab

Post by kebab » Wed Jun 27, 2018 8:30 am

Se strinjam. Dodaj Divine Judgement na lance in general je takoj neprimerno bolj strašen za monsterje/ostale karakterje.

e: Imaš tudi 800+ pik v magiji. Se ti zdi, da so se v kateri najini igri tudi približno splačale?

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Jun 27, 2018 10:33 am

kebab wrote:
Wed Jun 27, 2018 8:30 am
Se strinjam. Dodaj Divine Judgement na lance in general je takoj neprimerno bolj strašen za monsterje/ostale karakterje.

e: Imaš tudi 800+ pik v magiji. Se ti zdi, da so se v kateri najini igri tudi približno splačale?
Glede magije, bi tudi jaz rekel enako. Toliko magije res ne rabiš, sploh, ker obe magiji delata podobno, bolj kot ne buff enot. Vsekakor magijo lahko vsak blokira do neke mere, tvoje karakterje pa ne tako lahko in tudi verjetno boš lažje igra z močnimi karakterji kot efektivno 800+ pik magije.

Mogoče probaš 2xAdept ali 1xMaster?

mcrnigoj

Post by mcrnigoj » Wed Jun 27, 2018 11:54 am

Raje enkrat master kot 2x adept. Problem je namreč v tem, ker unicorna lahko jezdi samo master. Unicorn pa dela čuda za malo denarja - +2 magic resistance, vsi napadi enote so magic, strider v forestu. Kar zadeva magije, jo je verjetno res preveč - izhajal sem iz zelo dobre izkušnje, ko je šlo za "oživljanje" z druidizmom - v dveh turnih oživiš nekaj grailov ali KotR-ov, pa imaš vložek pik že skoraj povrnjen, pa še en kanal več imaš in magic resistance +1 za eno od enot. Je pa res, da je to zelo defenzivno razmišljanje in se tega nihče ne boji.

Ihaveaferrari

Post by Ihaveaferrari » Wed Jun 27, 2018 12:06 pm

Problem te taktike raisanja je, da temelji na 1 spell-u. Ni oken throna ni raisanja mrtvih modelov. Torej ce nekdo spredvidi tvojo taktiko, mora samo dispellat oken throne in je konec zabave. Druidism heal je veliko bolj uporaben za healanje zadev, ki imajo vec woundov, ker nisi omejen na oken throne. Drugace se pa jaz z veseljem javim za kaksno igro pred etc, da vidimo ce lord res lahko poje zmaja ;)

mcrnigoj

Post by mcrnigoj » Wed Jun 27, 2018 12:21 pm

Kolikor razumem pravila, Summer Growth raisa npr. 2 HP konjenice in 3 HP konjenice z oaken thronov. Raisa torej v vsakem primeru. Recovers/Raises razločevanje glede na oaken throne je samo v primeru Atributte spella.

Post Reply