ETC Matej EoS lista

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

Post Reply
kebab

ETC Matej EoS lista

Post by kebab » Wed Jun 13, 2018 7:55 pm

Lista, ki sem jo spravil skupaj.

Karakterji (1300 pik)
-Prelate, general, plate armour, great weapon, Imperial Seal, Lucky Charm (300)
-Marshal, BSB, shield, Black Steel, Death Warrant (265)
-Prelate, horse, plate armour, paired weapons, Basalt Infusion, Hero's Heart, Locket of Sunna (385)
-Wizard, master, Alchemy

Karakterje v podobni konfiguraciji igram že nekaj časa. General ni nič posebnega, 1+ AS, ld9 18" bubble v kombinaciji s Household Standard na IG. BSB daje ukaze, 1+ AS s parry, Death Warrant daje enoti battle focus, kar je kul. Wizard master z alkemijo. Alkemija mi je še najbolj všeč, divination ima kul buffe, ampak prekratek range na damage spellih in še ti so dobri samo proti nekaterim modelom (vglavnem monsterji), kozmologija je z nerfom Ice and Fire zgubila velik del čara pri meni, čeprav ima nekaj kul spellov, pyromancy pa se mi zdi, da je dober samo proti določenim vojskam. Rad bi mu dal Essence of a Free Mind in fural alkemijo/pyromancy, ampak ne znam kje bi dobil pike (55). Prelat na konju ima locket, kar pomeni, da se ga določeni tipi karakterjev bojijo. Gre v konjenico z banner of speed, kar jim da nek threat range. Hero's heart + paired weapons = 4 S5 AP3 napadi, pomaga pri grindu, če konjenica ne bo breaknila enote na charge (kar je skoraj gotovo ne bo).

Core (1128 pik)
-9x Knightly Orders, shield, lance, full command, Banner of Speed (543)
-20x Light Infantry, crossbows, musician (285)
-10x State Militia, skirmish (150)
-10x State Militia, skirmish (150)

Odločil sem se, da bom igral s konjenico, čeprav ni optimalna, vendar sem se naveličal vleči in postavljati 100+ modelov. 10 S6 napadov na charge s hatredom + prelat, proti kakšnim manjšim, tough enotam lahko kaj storijo, potem je pa tu še 1+ AS in prelat, ki naj bi jim v teorijo pomagal zmagat CR. Crossbowi so tukaj za pucat chaff, odščipnit kakšen wound monsterju in v zadnjih turnih za napredovat proti objectivu. Militia je chaff/anti chaff/wizard bunker.

Special (945 pik)
-Arcane Engine, Arcane Shield (290)
-30x Imperial Guard, great weapon, full command, Household Standard (655)

Pravo jedro vojske, imperialna garda je tu, da dela škodo, hatred + battle focus navadno pomeni kolikor napadov, tolikor hitov, kar je v tem primeru med 20-30 S6. Dokler sta karakterja živa je enota tudi stubborn. Arcane engine daje v 6" auri distracting, kar skupaj z ostalimi buffi (+1/2 AS, 5+ ward blessing, tudi +2OS/DS z #1 iz divinationa) pomaga gardi, da preživi dovolj modelov, ki potem udarijo nazaj.

Imperial Auxiliaries (355 pik)
-5x Imperial Rangers (90)
-5x Imperial Rangers (90)
-Reiters, brace of pistols (175)

Rangerji scoutajo in pomagajo popravit kakšno napako pri deploymentu, z lethal strike proti beast type units pomagajo odščipnit kakšen wound, ter za chaff. Reiterčki, podobno kot militia, so s spremembo quick to fire zgubili nek čar, ampak znajo še vedno prav prit, tudi kot chaff, če preživijo tako dolgo.

Imperial Armoury (320 pik)
-Imperial Rocketeer (160)
-Imperial Rocketeer (160)

Raketice so hit or miss, vendar ne tako zelo kot topovi in dovolj poceni, da so mi všeč. Ne morejo misfire-at, torej bojo streljali, dokler se ne ubijejo.

Sunna's Fury (450 pik)
-Steam Tank (450)

1+ AS, R6, 7HP, unbreakable. 360 stopinj charge direction. Imam pobarvan model, navajen sem igrati z njim, s topom lahko odstrelim zmaja. Proti kakšnim vojskam in alkemiji ga navadno na*ebe, kar pomeni da je 450 pik vreden damage magnet.

Zaenkrat nimam ravno predstave proti čemu sem dober in čemu ne, ker sem zadnje čase igral predvsem proti Roku. Verjetno bi bilo pod črto boljše, če bi v coru vzel za podobne pike ~50 halberdirjev s flaming standardom, ampak je življenje prekratko za postavljat to.. :)

FinaGlista

Re: ETC Matej EoS lista

Post by FinaGlista » Wed Jun 13, 2018 10:25 pm

Super lista, ni fajn igrat proti temu.

mcrnigoj

Re: ETC Matej EoS lista

Post by mcrnigoj » Wed Jun 13, 2018 11:13 pm

Naj živi konjenica!

Post Reply