ETC Filip Hbe Lista

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

Post Reply
Ihaveaferrari

ETC Filip Hbe Lista

Post by Ihaveaferrari » Wed Jun 13, 2018 6:01 pm

Evo, tudi jaz objavljam svojo listo/možnosti. Kritika in predlogi so zaželeni. Počasi moram začeti barvati kar še ni pobarvano, da bo do avgusta vse nared, zato mora odločitev o listi pasti zelo kmalu.

Torej po daljšem premisleku sem se odločil, da vseeno na ETC vzamem zmaja, ker enostavno nekih drugih (beri dobrih) character opcij Hbe trenutno nima. Sekundarna opcija je, da vzamem namesto zmaja Princa in Mage-a posebej, vendar je ta opcija dolgočasna in pa vsaj po mojem mnenju inferiorna.

Par zadev imam še nedorečenih, tako da bom pod listo navedel opcije, pa če se komu da, naj pokomentira.

1110- Mage,Fiery heart,Wizard Master,Paired Weapons, Dragon, Talisman of the Void, Essence of a free Mind, Hero's Hearth
400- Commander, BSB,Canreing Tower, Paired Weapons, Essence of Mithril
Core:
190- 10x Archers M
190- 10x Archers M
399- 24x Spears FC Flaming Banner
399- 24x Spears FC Flaming Banner
Special:
100- Eagle
360- 5x Knights of Ryma C
724- 23x Lion Guard FC Navigators Banner
Naval:
180- Sea Guard Reaper
180- Sea Guard Reaper
265- Sky Sloop
4497p

Spremembe: Glede na gaming day, sem ugotovil, da je z zmajem definitivno treba igrati bolj agresivno in pa s Hbe Heriditary spell-om. Sama lista ni slaba in samega zmaja s podobno kompozicijo liste igrajo tudi drugi bolj izkušeni in resni igralci. Glede list sem pregledal vse kar obstaja (celo Poljakom sem probal kopirati liste preko foto galerij turnirjev :lol: ) in nekako prišel do zaključka, da neka optimalna lista, ki bi jo igrali vsi ne obstaja. So enote, ki jih preferirajo (Spearmeni, Lion Guarda, Sloop, Ryma, ipd..) in so enote, ki se jih ne igra sploh (Seaguarda, GreyWatcherji, 90% opcij karakterjev, ipd..). Resna "OP" lista, ki bi jo igrali vsi pa ne obstaja.

Zdaj glede opcij, ki bi jih lahko spremenil:
1. 1x Flaming Banner iz Spearmenov na BSB-ja (zgolj za opcijo Flaming/Alchemy combo na Lion Guardi)
2. 1 enota Archerjev + Talisman of the Void za 5x Lancers (Menjava, osebno mi ni všeč, saj izgubim 3 channel. Prav tako sem mnenja, da sta dve enoti Archerjev potrebni za odstranjevanje chaffa, z magijo pa lahko odstrelijo se kaj močnejšega. Edini plus za Lancerje, ki ga tu vidim je hitra scoring enota, ki ima potencial za delanje škode v flank in je dokaj varna As 2+.)
3. Menjava Sloopa + 40 pik za Queen's Guardo (10x z M)(Sloop se mi zdi veliko boljši in bolj mobilen od QG. V vseh pregledanih listah je razmerje Sloop proti QG 20:1, torej Sloop je veliko bolj popularen kot QG. Prav tako se mi zdi, da se veliko bolje ujema z zmajem in kar je bolj pomembno, veliko lažje ohrani svojo vrednost, kot pa QG. Bi vzel dva Sloopa, pa ne premorem dveh modelov. Mojo opcijo 1x Sloop+ 2x Bolt igra tudi Furion.)
4. Verjetno najbolj zakomplicirano vprašanje s katerim se ubadam. Izbira Bannerjev na Spearmenih. Največji problem Citizen Spears-ov je, da težko "zawoundajo" vse kar ima visok Res. So pa super izbira zaradi "poceni" cene (vsaj za elfe), večinoma zadev zadenejo na 2+ in premorejo vse dobre lastnosti Spear-a z dodatnim pravilom Fier. Torej izbire so naslednje:
a) Flaming Banner 35p: Najcenejši in poleg vsega counterja regeneraciji doprinese tudi k Alchemy combotu, ki popravi težavo glede woundanja.
b) Ryma Banner 60p: Devastating Charge (+1S, 1+ Adv), Situacijsko je lahko zelo dober, vendar ravno tu leži problem. Predrag za situacijsko koristnost + dodatni +1S ne da dodatnega AP. 120p je absolutno predrago za to kar doprinese, je pa možno, da se motim.
c) Rending 45p: Dober za -3AP, če jih kdo charga (v front). Še zmeraj težava woundanja.
5. Oprema za zmaja je lahko spremenjena. Mogoče Dragon Staff ali pa Hbe item, ki prepolovi MW in jih zaokroži navzgor?

Glede liste:
Plus: Dobro proti vsemu kar ne more ubiti zmaja. Res 3/armour/regen/flamable vojske lahko trpijo zaradi pyro/alchemy/Ap, ki ga premore moja lista.

Minus: Zmaj je center vsega in iztopa kot božična jelka. Kar ga z lahkoto ubije prej, kot lahko to zadevo ubijem jaz, je counter. Močni solo karakterji so lahko problem.

Neopredeljeno: Shooting je lahko problem, lahko pa tudi ni. Povsem odvisno koliko je WM, ki lahko resno škodujejo zmaju in ali se jih lahko odkrižam prej z magijo/lastnim shootingom. Pošasti načeloma niso problematične, če jih ni preveliko oziroma, če nimajo Res 7 ali več (+1 to Wound od pyro tu pomaga).

Scoring: Vse razen WarMachine-ov in Eaglov

Magija: Wizard Master pyro/alchemy (izbira), ki izbere 3x spelle + Heriditary spell za ohranjanje lastnega življenja. Celoten pyro in pa molten copper lahko casta v lasten combat.
BSB, ki ima 3x spelle + Oken Throne + Atribute vseh spellov je Druidism A (Heal oz raise Wound-ov). 3 spelle izbira med spelli številka 1 od Alchemy, Drudism, Cosmology, Shamanism, Witchcraft.
Channel 3 tokene na rundo.

Se oproščam, ker je napisano tako na dolgo, vendar ne bi rad izpadel, kot da grem igrati z prvim "sranjem", ki sem ga vtipkal v Battlescribe brez razmisleka :D . Konstruktivna kritika je dobrodošla :) .

Lp

kebab

Re: ETC Filip Hbe Lista

Post by kebab » Wed Jun 13, 2018 6:22 pm

Meni se zdi v redu lista. Probleme zmaja si že sam povedal, tako, da tu nimam kaj dodati. Najpomembnejše je, da ti je z listo udobno igrati, ne pa, če se katera enota/karakter igra na Poljskem.. :) Mogoče ti fali kaj več chaffa?

liskit

Post by liskit » Wed Jun 13, 2018 9:50 pm

Meni je lista dobra....bom z veseljem igral proti njej na pikniku.....naceloma bi mi morala pasat glede na ves moj shooting....bova spilala pa da vidiva kaj lahko kdo dela in kaj ne....😎

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Jun 13, 2018 10:23 pm

liskit wrote:
Wed Jun 13, 2018 9:50 pm
Meni je lista dobra....bom z veseljem igral proti njej na pikniku.....naceloma bi mi morala pasat glede na ves moj shooting....bova spilala pa da vidiva kaj lahko kdo dela in kaj ne....😎
Paše ti, samo če pa te nažge z magijo, pa vprašanje če boš srečen ;)

Ihaveaferrari

Post by Ihaveaferrari » Thu Jun 14, 2018 1:15 pm

Se strinjam, mogoče bi dodaten Eagle prišel zelo prav, zaenkrat sem v skrajnem primeru uporabljal Archerje za chaff. Problem je, da je težko dobiti 100pik iz zraka, predvsem ker Eagle spada pod Speacial. Bom razmislil, hvala za komentar.

Z veseljem igram proti podganam na pikniku. Sicer kot sem gledal ima lista bolan shooting ampak z veseljem pridobim nove izkušnje. Bomo videli, če podgane dobro gorijo ali ne :D .

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Jun 14, 2018 2:59 pm

Ihaveaferrari wrote:
Thu Jun 14, 2018 1:15 pm
Se strinjam, mogoče bi dodaten Eagle prišel zelo prav, zaenkrat sem v skrajnem primeru uporabljal Archerje za chaff. Problem je, da je težko dobiti 100pik iz zraka, predvsem ker Eagle spada pod Speacial. Bom razmislil, hvala za komentar.

Z veseljem igram proti podganam na pikniku. Sicer kot sem gledal ima lista bolan shooting ampak z veseljem pridobim nove izkušnje. Bomo videli, če podgane dobro gorijo ali ne :D .
Rokavica je vržena ;)

Post Reply