AoS vs Fantasy by YT Kitetsu

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

lord_blackfang

Re: AoS vs Fantasy by YT Kitetsu

Post by lord_blackfang » Sun Mar 11, 2018 6:56 pm

Mislim, da je čisto naravno menjati sisteme, tudi najboljše torte se naveličaš, če ne ješ nič drugega. Nobena odločitev ni dokončna. Mogoče bi morali predvsem bolje usklajevati prehode, kot community, da recimo določimo, letos se igrajo te trije sistemi, naslednje leto oni trije... samo voditi gamerje je kot voditi čredo mačk.
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

Marcus

Post by Marcus » Sun Mar 11, 2018 7:10 pm

Hvala vsem za sodelovanje. Ne odgovarjajte več to nit oz. odprete drugo temo, kjer se bo trenutna tema nadaljevala.
“Live with honour, die with glory!”

Krokz

Post by Krokz » Sun Mar 11, 2018 10:34 pm

lord_blackfang wrote:
Sun Mar 11, 2018 6:56 pm
Mislim, da je čisto naravno menjati sisteme, tudi najboljše torte se naveličaš, če ne ješ nič drugega. Nobena odločitev ni dokončna. Mogoče bi morali predvsem bolje usklajevati prehode, kot community, da recimo določimo, letos se igrajo te trije sistemi, naslednje leto oni trije... samo voditi gamerje je kot voditi čredo mačk.
Je ja. zato so nove edicije. :) Je pa treba še upoštevati, da vsak drugače jemlje hobi. Če igraš zadevo dvakrat na teden ali več se jo naveličaš veliko hitreje, kot če jo enkrat na teden ali manj. Zato ni treba gledati na zadevo kot menjavo sistema, ampak kot igranje še enega.

Silit ljudje v sisteme nikoli ni bilo dobro na dolgi rok. Če pa se že hoče neke smernice je letos ETC v Zagrebu in vsi vemo kateri sistemi se igrajo. Smo se že večkrat pogovarjali, da bi ti sistemi morali biti prioriteta za društvo. Če bi ETC spremenil katera je glavna fantasy igra, bi se pri nas T9A nehal igrati.

KiP

Post by KiP » Mon Mar 12, 2018 2:50 pm

Še tole pol pa nehamo....

Katerikoli namizno bojno igro igra posameznik je predvsem odvisno od par dejavnikov. Naj jih naštejem:

1. Fluff
2. pravila
3. baza igralcev

Sam mislim, da je zelo pomembno, če se igralec res posveti igri katera mu je všeč. Torej, v tem primeru, lahko izdela res lepe izdelke, tako pobarvane figure kot tudi teren in mogoče še kaj.

Če se držiš ene zadeve, potem bo velika verjetnost, da boš to res dobro "pedenal". A kaj hočemo, smo samo ljudje in hvala bogu nas prevzame marsikaj.

Je pa res, če se držiš npr. zgodovinskih iger, kjer je malo možnosti, da se bodo pojavljale nove vojske oz. neka nova/uber pravila, potem je seveda lažje. No, stvar pa je zopet problem pri igralcih oz. pravilih.

Torej, če jaz želim nekaj špilat moram dobiti soigralce. Pa si rečem, Blackfang je super družba, super je z njim igrati karkoli, ampak, ne bom ga spravil v nakup 250 keltov, ker ga to ne zanima. No, ker sem jaz pač drugačen, igram tudi igre, katere igra Blackfang, vendar ne vse. Imava pa neke skupne točke.

Jaz si igranje namiznih bojnih iger predstavljam kot igro oz. dogodek, kateri je užitek za oba ali pač več igralcev naenkrat. Bistvo je, kako zadeva izgleda, se pravi vse pobarvano na lepem terenu. Ostane samo še boj oz. igranje. To bi moralo biti dovolj.

Želim si namizne bojne igre, katera bi bila ala človek ne jezi se, vedno luštno za igranje oz. zabavo.
I come to dance...the dance of DEATH

RedDragon

Post by RedDragon » Mon Mar 12, 2018 6:47 pm

Miha, malo ga pa tud sviraš, ker tak tragično pa spet ni. ;) Pokaži mi kakšno "razočarano dušo", ki je revež tako hudo sam ostal. :lol:

Dejstvo je, da je treba delat na sceni, če hočeš met soigralce, to velja za čist vsak špil. Sam v luft gledat in se pritoževat ne pomaga, treba je bit pripravljen igro predstavit, organizirat dogodke in bit dosegljiv za vprašanja itd. Ni naključje, da imam jaz za igro, ki mi je v nekem trenutku najboljša in jo želim veliko igrat, vedno veliko soigralcev... ;)

V MB imamo zdaj že ca. 7-8 igralcev in kot kaže, bo kmalu še kak nov. Veliko teh nikoli ni igralo iger z miniaturami, zdaj pa igrajo GB. In čist vse sem jaz ufural v špil. Pa tudi večina v Ljubljani je GB probala prav z mano in mojimi modelčki. Isto lahko naredite ostali za svoje najljubše sisteme, sam potrudit se je treba. Pametovat po forumu ne pomaga kaj preveč...

Osebno pač menjam špil, če mi ni več všeč. Večinoma je bilo zato, ker je igro zafural proizvajalec sam, kot npr. GW z 8. edicijo Fantasya in pol kasneje z AoS, BF s svojim tumastim pristopom k 4. ediciji, Infinity je vpeljav toliko special pravil da ne vem kje sploh začet... Z veseljem povem vsakemu, ki ga zanima, zakaj osebno ne igram več neke igre in zakaj igram neko drugo. In tud z veseljem povem, da mi je osebno GB najboljša igra z miniaturami, kar sem jih do sedaj igral, zame ni primerjave tudi s Fantasyem v zlatih časih ali pa FoW-jem. In če je SF ne bo uspel zafurat, tak kot so to naredili ostali, potem bom ostal happy guild baller še vrsto let. To tud lah Garantiram. :)

Pa ne me narobe razumet, kot da spet blatim druge igre ali kaj vem kaj. :roll: Govorim, da je GB meni osebno najbolj všeč in tako ga tudi predstavim zainteresiranim. Razumem, da je nekomu drugemu pa 40k najbolj všeč iz njegovih osebnih razlogov. Tako pač je, ljudje imamo različne okuse. Hvala bogu, da je toliko iger na tržišču, da se za vsakogar nekaj najde. :)
Wargaming Terrain and Accessories
www.systemagaming.com

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Mar 12, 2018 7:03 pm

RedDragon wrote:
Mon Mar 12, 2018 6:47 pm
Miha, malo ga pa tud sviraš, ker tak tragično pa spet ni. ;) Pokaži mi kakšno "razočarano dušo", ki je revež tako hudo sam ostal. :lol:

Dejstvo je, da je treba delat na sceni, če hočeš met soigralce, to velja za čist vsak špil. Sam v luft gledat in se pritoževat ne pomaga, treba je bit pripravljen igro predstavit, organizirat dogodke in bit dosegljiv za vprašanja itd. Ni naključje, da imam jaz za igro, ki mi je v nekem trenutku najboljša in jo želim veliko igrat, vedno veliko soigralcev... ;)

V MB imamo zdaj že ca. 7-8 igralcev in kot kaže, bo kmalu še kak nov. Veliko teh nikoli ni igralo iger z miniaturami, zdaj pa igrajo GB. In čist vse sem jaz ufural v špil. Pa tudi večina v Ljubljani je GB probala prav z mano in mojimi modelčki. Isto lahko naredite ostali za svoje najljubše sisteme, sam potrudit se je treba. Pametovat po forumu ne pomaga kaj preveč...

Osebno pač menjam špil, če mi ni več všeč. Večinoma je bilo zato, ker je igro zafural proizvajalec sam, kot npr. GW z 8. edicijo Fantasya in pol kasneje z AoS, BF s svojim tumastim pristopom k 4. ediciji, Infinity je vpeljav toliko special pravil da ne vem kje sploh začet... Z veseljem povem vsakemu, ki ga zanima, zakaj osebno ne igram več neke igre in zakaj igram neko drugo. In tud z veseljem povem, da mi je osebno GB najboljša igra z miniaturami, kar sem jih do sedaj igral, zame ni primerjave tudi s Fantasyem v zlatih časih ali pa FoW-jem. In če je SF ne bo uspel zafurat, tak kot so to naredili ostali, potem bom ostal happy guild baller še vrsto let. To tud lah Garantiram. :)

Pa ne me narobe razumet, kot da spet blatim druge igre ali kaj vem kaj. :roll: Govorim, da je GB meni osebno najbolj všeč in tako ga tudi predstavim zainteresiranim. Razumem, da je nekomu drugemu pa 40k najbolj všeč iz njegovih osebnih razlogov. Tako pač je, ljudje imamo različne okuse. Hvala bogu, da je toliko iger na tržišču, da se za vsakogar nekaj najde. :)
Se strinjam, če se v sistem vloži čas in voljo se ga da hitro razširit.
Največji problem SLO je pač naša velikost.
Glede na to da se recimo FoW in Infinity skoraj ne igrata več, bi rekel, da se je kdo od the igralcov opekel, močno pa upam, da se motim. Bolj kot to pa morda ni dobro nek sistem močno pred vse dajata, kar je nekako trend v SLO par let kasnje pa izgine iz scene, samo to sem želel povedat, še bolj neprijetno je, da ko človek igra, še posebaj morda z novimi igralci in zraven posluša posmehovanje ni ravno fajn :lol:

Kot pa je že Marcus napisal, smo v tej niti vsi zašli iz teme ;)

Post Reply