AoS vs Fantasy by YT Kitetsu

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

Marcus

AoS vs Fantasy by YT Kitetsu

Post by Marcus » Sun Mar 04, 2018 8:45 pm

https://www.youtube.com/watch?v=wuFMiEk2Yko

YT Kitetsu:
In this video I ramble on about whether or not Age of Sigmar is good or not (while doing some painting!). I address some of the common complains and issues that people bring up all the time: Especially the links between Warhammer Fantasy and Age of Sigmar, and which one is better. I try to be neutral and look at the pros and cons. For the record, I Iove fantasy and the more I read about it, the more I am growing to like it. The fact it has finished hasn’t really got in the way of how great it is, or my enjoyment of it. I think we just need to keep in mind that Age of Sigmar has only been around for a few short years, whereas fantasy had decades to build its legacy. In that respect, AoS has done well to build up what it has in such a short time. The lore is continuing to grow and the quality will follow suit. Fantasy had the better characters by far, and it is a shame that they were mostly written off so quickly: but for the story to move any stretch into the future would ultimately result in people dying. It’s a fact of life. To be honest, I don’t want to retype out everything I say in the video here in this description, but, yer just watch the video with an open mind and tell me what your opinions are. Oh and, long live Tomb Kings!
Človek ima dober ritem govora, delim za širjenje zanimanja.
“Live with honour, die with glory!”

"I caught it, stuck my tongue out at Aurora, yelled, 'Meep, meep!' and ran like hell.”

FinaGlista

Re: AoS vs Fantasy by YT Kitetsu

Post by FinaGlista » Mon Mar 05, 2018 10:49 am

Podobnih video je še nekaj in se z njmi do neke mere strinjam.

To, da si sistemi ne konkurirajo velja le za velike države oz kjer je baza igralcov velika.

V SLO se soočamo s tem, da igramo vse pa nič, dejasnko nimamo več sistema, ki na daljši rok drži veliko igralcov, vsi nekaj igrajo pa hkrati nič in scene počasi propadajo(velja za prav vse sisteme), dejasnko kolikor spremljam zadnje časa se sisteme zelo hitro menjava, slednji zdržijo tam leto do 2, pustijo v X sistemu od na začetku recimo 10+ igralcov 3 do 5, ostalih 5 recimo gre v roku leta dni ali dveh že na Y sistem, 3 do 5 igralcov je seveda premalo, da X sistem preživi in igralci počasi obupajo na X sistemov, nekataeri nehajo s tem hobby-ijem za vedno, ker pač nimajo vsi dovolj denarja, da malo za hec pljunejo več 100EUR in menjeujejo sisteme, kot za šalo.

Tako, da se strinjam, da dejasnko kolikor sam poznam sisteme si med seboj ne konkurirajo: po načinu igre, do neke mere ima vsaka svojo tematiko in pluse tere minuse, pa hkrati je vsak system konkurenca drugemu, ker časa in denarja ni za vse in če kaj je to ravno v naši mali SLO še pa još vidno.

KiP

Post by KiP » Mon Mar 05, 2018 1:59 pm

Bi se kar strinjal z Glisto. Sam vedno iščem nek sistem kateri me veseli in mi ne pobere preveč denarja. Samo žal, pač niso vsi zagreti kar je meni všeč in obratno.

Trenutno mi je uspelo vsaj dva zagreti za Victory at sea. Igra več ni podprta, kar je natiskano je natiskano in to je to. Modele se dobi, ker gre za ladjice iz druge svetovno vojne. Pač, začetno malo več investiraš, če hočeš res dobre modele, lahko pa tudi manj. Cena super detajlne ladjice GHQ firme stane nekje 14 funtov. Torej, toliko kot mala xwing ladjica. Samo pri xwingu te drugače lupijo.... žal.
I come to dance...the dance of DEATH

Marcus

Post by Marcus » Mon Mar 05, 2018 6:58 pm

Bolj kot opazko trenutnega stanja, je potrebno razumeti vprašanje, čemu se tako malo ljudi obdrži ali kaže interes po mali vojni. V Sloveniji je problem, ker se ne kaže dosti zanimanja za negovanje in pridobivanje novih interesentov. Sem prepričan da so ljudje v preteklosti bili dosti bolj nagnjeni k temu, vendar so se zaradi različnih situacij/izkušenj umaknili iz te vloge, katero pa ni nihče zapolnil. Nadaljnji razkol scene je po mojih mislih tudi dokaj stvar politike oz. interesov med različnimi ljudmi v hobiju.

"I caught it, stuck my tongue out at Aurora, yelled, 'Meep, meep!' and ran like hell.”

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Mar 05, 2018 9:07 pm

Marcus wrote:
Mon Mar 05, 2018 6:58 pm
Bolj kot opazko trenutnega stanja, je potrebno razumeti vprašanje, čemu se tako malo ljudi obdrži ali kaže interes po mali vojni. V Sloveniji je problem, ker se ne kaže dosti zanimanja za negovanje in pridobivanje novih interesentov. Sem prepričan da so ljudje v preteklosti bili dosti bolj nagnjeni k temu, vendar so se zaradi različnih situacij/izkušenj umaknili iz te vloge, katero pa ni nihče zapolnil. Nadaljnji razkol scene je po mojih mislih tudi dokaj stvar politike oz. interesov med različnimi ljudmi v hobiju.
Se zelo strinjam z zgoraj napisanim.
Treba je tudi razumet, da imajo sedaj na voljo več kot 2 sistema kot včasih recimo 40K in Fantasy.
Škoda, pa je, da imamo res tako zelo razbito sceno pri nas.

Krokz

Post by Krokz » Tue Mar 06, 2018 3:42 pm

Vse scene se razbijajo na več zvrsti, pa če je to industrija video iger, namiznih iger, ali pa če hočeš celo glasbe in tv serij. Konkurence je več, več nišnih stvari za nišne okuse. Pri nas se zaradi majhne mase ljudi to preveč pozna, saj nobena zvrst ne doseže kritične mase.

Niti ne pridemo do tega, da bi bilo toliko ljudi znotraj gaming sistema da bi sploh lahko prišlo do trenja kot je to recimo v Zagrebu. Tam nimajo problem zaradi majhne mase ljudi, ampak zaradi notranjih nesoglasij.
Scena potrebuje promotorje, drugače je ni. To je pa res.

Lukna

Post by Lukna » Wed Mar 07, 2018 11:20 pm

Po mojih laho recem precejsnih izkusnjah na tem podrocju in s to konkretno temo je glavna ovira pri nas enostavno velikost populacije. Če recimo v svetovnem merilu neko igro XX igra Y% vseh ljudi ljudi v razvitem svetu to v realnosti pri nas pomeni 0.5 cloveka v nemciji pa za isto igro 40 ljudi.

Drug izziv pa je da če že pri kakšni igri presežemo minimalno število ljudi so potem med temi ljudmi , ki igro igrajo taki , ki bi radi igrali turnirske igre, taki ki bi radi igrali fluffy igre in taki ki bi se radi bolj kot ne pogovarjali o igri in sem ter tja kdaj premikali figurce po bojiscu (jaz).

Ni pa vse tako mračno, ker po drugi strani če pa se uspe preseči nek magičen treshold v sloveniji igre uspejo pritegnit enormen delež prebivalstva.

Kaj bi po mojem mnenju morali mi (obstoječi igralci teh iger) popraviti sami pri sebi:
1. Zavedati bi se morali da obstaja nekaj čemur se rece novi igralec in da novga igralca NEEEE povabiš na turnir dokler sam ne praša kaj je to
2. Zavedati bi se morali, da če je zgolj možnost da bi igrali z tem novim igralcem je treba to možost izkoristit, četudi se zato odpove igro zmenjeno z ta edinim drugim igralcem ,ki ze 20 let igra dotično igro z vami
3. Zavedati bi se morali da so novi igralci danes, veterani čez tri leta (trenuto pa je tko, da v igrah ostanejo samo ljudje , ki uspejo tranzicijo iz novega igralca v veterana izvesti v času meseca ali dveh)

IN NE NAZADNJE

4. Morali bi biti bolj prijazni do drugih sitemov: vsak ima nek svoj priljubljen sistem ampak ce si resen miniature hobbiist in želiš za svoj sistem nove igralce potem rabis tudi sam igrat kdaj druge sisteme (v smislu ce nikoli ne gres k nikomur na obisk ne bos imel nobenih prijateljev ki bodo prisli k tebi). V vecini sitemov se da sestavit nek zaceten force/vojsko za relativno majhen denar. to ni ravno za zmago na turnirju , je pa dovolj za igrat friendly starter game ali za igranje na ligah, etc. Cene takih vojsk se gibajo med 20 in 100 eur odvisno od sistema.
I have seen the narrow survival path that is all that stands between humanity and extinction and this is the way it must begin.
The Emperor at the last church on Terra.

Marcus

Post by Marcus » Thu Mar 08, 2018 7:25 pm

Morali bi biti bolj prijazni do drugih sitemov: vsak ima nek svoj priljubljen sistem ampak ce si resen miniature hobbiist in želiš za svoj sistem nove igralce potem rabis tudi sam igrat kdaj druge sisteme (v smislu ce nikoli ne gres k nikomur na obisk ne bos imel nobenih prijateljev ki bodo prisli k tebi). V vecini sitemov se da sestavit nek zaceten force/vojsko za relativno majhen denar. to ni ravno za zmago na turnirju , je pa dovolj za igrat friendly starter game ali za igranje na ligah, etc.
S tem se definitivno strinjam. Trenutno je še vedno preveč zagrenjenih igralcev WHFB ali ljudi, ki širijo negativno energijo.

Andrej

Post by Andrej » Thu Mar 08, 2018 8:47 pm

Nadaljnji razkol scene je po mojih mislih tudi dokaj stvar politike oz. interesov med različnimi ljudmi v hobiju.
Trenutno je še vedno preveč zagrenjenih igralcev WHFB ali ljudi, ki širijo negativno energijo.
V Sloveniji je problem, ker se ne kaže dosti zanimanja za negovanje in pridobivanje novih interesentov. Sem prepričan da so ljudje v preteklosti bili dosti bolj nagnjeni k temu, vendar so se zaradi različnih situacij/izkušenj umaknili iz te vloge, katero pa ni nihče zapolnil.
Že kakih trikrat sem si premislil in zbrisal moj post, ampak si ne morem pomagat... Spet... No pa gremo...

Glede na tvoje komentarje, me zanima kakšen je tvoj prispevek k razvoju hobija in pridobivanju novih igralcev? Zakaj recimo nisi ti zapolnil nastale praznine v društvu? Več kot očitno je, da veliko veš o lokalni in obči sceni, si na tekočem z dogajanjem po svetu in še in še... Predvsem pa, kdo so ti igralci WHFBja ki po tvoje širijo negativizem?

Marcus

Post by Marcus » Thu Mar 08, 2018 9:57 pm

Očitno ne vem nič.

Post Reply