Dread Solstice global campaign

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

Marcus

Re: Dread Solstice global campaign

Post by Marcus » Tue Feb 27, 2018 7:20 pm

Shooting v in izven CC
Ni tak problem. Problem je da ni nikakršnih omejitev po izbiri tarč, karakterji so šibki razen na pošastih. 40k je tukaj dosti bolj brutalen, kljub temu, da ima neke omejitve.
Ni T in S na enotah
Osebno lahko rečem, da so mi fiksne vrednosti doseganja za zadetek in nadaljnjo bolj všeč. Ne vidim problema ali minusa v primerjavi, le stvar osebne preference.
Veliko ras ni dodelanih, oz na pol recimo Orkci
AoS je star "samo" 3 leta, bremeni ga tudi zapuščina stare fantazijske linije in dokaj neroden začetek. Nekaterih se najverjetneje ne bo nadaljevalo, pa če nam je to všeč ali ne.
Morda premalo pravil glede terena ali pa preveč če igraš scenarije
Približno enako kot pri 40k - ju. Prednost pri 40k-ju je pravilo, ki pove kdaj in kako dobi enota kritje. Približno oba pa pesti GW-jev RNG tabela za "neznani teren". Osebno mislim, da imata oba sistema tukaj hude probleme, manevriranja ali spodbude zato praktično ni.
Nekako se mi zdi vse precej podobno, oz na začetku je bilo, ne bom tredil, da je še vedno, samo vse se vrti okoli 3 in 4 in ker ni I, T, S so tako rase še bolj podobne ena drugi, če odštejem izgled enot
Osebno mi je to dosti všeč, manjše sposobnosti, ki ločujejo vojske, medtem ko je je osnova identična. Na žalost pa je tudi tukaj igralna smernica, da moram narediti igro kar se da asimetrično in se pretvarjati, da vemo kaj delamo in da so na kocu stvari v točki ravnovesja. Ne, vsak battle tome je dodal neke nove igralne mehanike. Iskreno bi lahko komentar bil P2W na mestu, če ne bi generična vojska (sicer min - max) pobrala zmage na visokem turnirju in tudi tiste brez battle tomes dosegale relativno dobre uvrstitve. Battle tomes pa definitivno dodajo neko prednost.
Live with honour, die with glory!

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Feb 27, 2018 9:02 pm

Itak vsake oči imajo svojega malarja in AoS je pač GW igra z meni res nadlepimi figurami.

Vsekakor bom sam še malo počakal z AoS, ker mi je trenutno 40K kljub noremu power levelu bolj všeč.
In upam na prenos 40K pravil in power level iz AoS pa bom jako srečen.

Lukna

Post by Lukna » Fri Mar 30, 2018 10:38 pm

I have seen the narrow survival path that is all that stands between humanity and extinction and this is the way it must begin.
The Emperor at the last church on Terra.

Marcus

Post by Marcus » Fri Mar 30, 2018 11:51 pm

https://www.warhammer-community.com/201 ... reckoning/
The grand sacrifice of so many of your warriors has proved overwhelming for even Nagash, and so, in the depths of the Great Oubliette – one of Nagash’s underworlds – a jailbreak unlike any other was planned. Combining their strengths with those of the heroes and villains of ages past, Nagash’s great prison was broken open, releasing the souls of legends of both the past and the present to rejoin their patrons. Ancient heroes now return to their ancestral armies, and the Anvils of the Heldenhammer, in particular, have seen their ranks swell.

Nagash’s Great Work still moves forward, however, and while you may have bought yourselves time, something great and terrible is coming to the Mortal Realms…
Se nadaljuje... poleti Nagash vrača udarec.
Live with honour, die with glory!

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Sat Mar 31, 2018 1:08 am

Zbudite me ko pride Settra
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

Post Reply