The 9 age NOVA magija, OJA

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

kebab

Re: The 9 age NOVA magija, OJA

Post by kebab » Thu Nov 30, 2017 6:08 pm

D3 je random, magic flux karte pa ne (tako zelo). Ker se kartice odstranijo ko so enkrat uporabljene, tako, da lahko do neke mere planiraš vnaprej.

Tudi caster lahko vrže podpovprečno.. :) kolikor so testerji pisali, so šli spelli kar skozi, ampak malokrat tisti ki ga res potrebuješ. To velja posebej za bound spelle in posledično škrate. meni se zdi to podobno kot zdaj (če vržeš nek povprečen met), razen, da te ne morajo več tako zelo zajebat kocke. Tako, da kar se mene tiče je največja sprememba ravno konstanta, ker lahko vsako fazo pričakuješ vsaj 4-5 kock.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Nov 30, 2017 6:24 pm

Največja razlika je v tem, da ima caster vedno več kock, trenutno ni tako, dejasnko imata lahko oba enako.

Druga stvar je, da točno veš katere spell boš rabil, tako, da si pred igro izbereš in s tem imaš več za nasprotnika neprijetnih spellov.

Vedno pa bo nasprotnik imel opcijo blokirat od 1 do 3+spelle, samo je bistveno boljše kot prej.

kebab

Post by kebab » Thu Nov 30, 2017 6:32 pm

Sej to sem rekel? Če v 1.3 vržeš povprečno, boš tudi imel več kock kot nasprotnik, ampak je preveč random in lahko hitro dobiš bedno magic fazo. Po novem pa bo veliko bolj konstantna in boš dejansko lahko planiral kako jo odigrat.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Nov 30, 2017 6:39 pm

kebab wrote:
Thu Nov 30, 2017 6:32 pm
Sej to sem rekel? Če v 1.3 vržeš povprečno, boš tudi imel več kock kot nasprotnik, ampak je preveč random in lahko hitro dobiš bedno magic fazo. Po novem pa bo veliko bolj konstantna in boš dejansko lahko planiral kako jo odigrat.
Jap, točno tako ja.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Dec 05, 2017 1:13 pm

Ekola novi magic lore-I oz prenovljeni, na pravi uč so mi kar všeč spremebe:

https://www.the-ninth-age.com/blog/inde ... her-stuff/

Pa še kartice, preview:

https://www.the-ninth-age.com/filebase/ ... load/1300/

Post Reply