Eno leto Sigmar-ja

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

Marcus

Eno leto Sigmar-ja

Post by Marcus » Wed Sep 14, 2016 8:53 pm

Live with honour, die with glory!

FinaGlista

Re: Eno leto Sigmar-ja

Post by FinaGlista » Thu Sep 15, 2016 9:23 am

Lustno napisano.
Sej AoS se bo se lepo razvil.

Marcus

Post by Marcus » Thu Sep 15, 2016 11:13 am

Trenutno spremljam TGA forum in je dokaj fino. Ozračje je dokaj pozitivno in stran se je dvakrat morala seliti zaradi novih uporabnikov. Warhammer TV je tudi dobra promocija in prispevki so na nivoju. Že to da lahko človek gre, klikne in ima zraven nasvete kako pobarvati figuro je odlično. Veseli me tudi, da je več slik in umetnin splošno dostopnih. Več barvitosti v njih pa je meni osebno tudi dokaj všeč.

Baje pa bo generalov priročnik letna izdaja, tako da bo tudi tekmovalni segment dobil svoje. Se pa veselim izdaje Tzeench-a in kasneje še vilinov. Če bodo novele držale kakovost, bi znalo tudi biti zanimivo. Eventualni Nagash vs Sigmar spopad pa bo znal biti epski.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Sep 15, 2016 8:30 pm

A das link od foruma, ker sam ne najdem nobenega za AoS.
Ce bi AoS dobival pravila na letni ravni in popravili kar pac morajo lahko zdominirajo sceno po dolgem in pocez, zal pa me skrbi ali je GW sposobn ta mali korak naredit.

Marcus

Post by Marcus » Thu Sep 15, 2016 8:54 pm

Imaš adware na brskalniku? :? Facebook ima prav tako nekaj skupnosti, dokaj v redu, če ti je ljubše gledat kaj drugi barvajo in konvertirajo.

http://www.tga.community/forums/

Pravila so v redu, pike in balans pa če bodo delali tako kot sedaj pa bo tudi za tekmovalne ljudi poskrbljeno.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Fri Sep 16, 2016 10:32 am

Glede balansa ne vem kaj in kako, samo pomoje je kar dober, ker ima igra relativno low power level in to je super.
Samo so pa stvati, ki AoS delajo se vedno povprecen, ironcino rabi res malo, da rata brutalen.

Tenebris

Post by Tenebris » Fri Sep 16, 2016 11:12 am

Predvčeraj sem igral eno igro proti Daemons of Nurgle, 1000 točk. Kot Stormcast (čeprav imam določene anti-Chaos bonuse) sem se moral kar potruditi. Take&Hold scenarij postane kar zahteven če imaš eno attrition based vojsko proti. Kljub temu menim, da je balans točk dokaj spot on ker vsaka enota ima en hard counter v vsaki vojski. Behemoth = Anti-Monster pač (v mojem primeru Protectors).

Misije so pa itak top. Take&Hold je brutalen ker v 3 turnu že začnejo victory conditions (jaz sem zmagal Major Victory ker sem uspel zadržati moj objektiv in sem zvabil demone stran on njihovega in Judicatorji v terenu so zdržali dva turna Skull Cannon shootinga brez izgub...).

Osebno ne vidim veliko potrebe po spremembah, predvsem kar se tiče "šibkosti" vojsk. Recimo moji Stormcast so trdoživi a njihova ahilova peta je magija in Rend orožja. Recimo Great Unclean One je kar kosil z njegovim spellom in je bilo kar težko preživeti melee vsako potezo ker je imel nasprotnik kar nekaj enot z -1 Rend (kar se hudo pozna na mojih save).

Skratka če se držijo scenarijev, ohranijo prednosti in slabosti vsake vojske ter se držijo design da vsaka vojska ima en hard-counter določeni kategoriji, bo AoS hud sistem za igrati.
Image

Marcus

Post by Marcus » Fri Sep 16, 2016 11:55 am

FinaGlista wrote:Samo so pa stvati, ki AoS delajo se vedno povprecen, ironcino rabi res malo, da rata brutalen.
Idealnega sistema ni. ;)

FinaGlista

Post by FinaGlista » Fri Sep 16, 2016 1:52 pm

To je res popolnega sistema zal ni, samo AoS bi bil sila blizu z le par stranmi vec.

Tenebris

Post by Tenebris » Mon Sep 19, 2016 12:13 pm

Image

Post Reply