Topor Masters International 2016 (TMI) - 24-25.9. Samobor

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

Krokz

Re: Topor Masters International 2016 (TMI) - 24-25.9. Samobor

Post by Krokz » Mon Sep 05, 2016 1:09 pm

Pol jest gotov pridem z WDG.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Fri Sep 16, 2016 10:40 pm

Da li je moguče dobit jednog Pegasija za turnir?

FinaGlista

Post by FinaGlista » Sun Sep 25, 2016 10:13 pm

Ekola sva se z Rokom lepo borila na HR in sicer tako lepo, da je on zmagal z WoG in jaz sem bil 3 z Empire.

Kot prvo je treba priznat, da so se noro potrudili, za te, ki še niste bili:

1.) Bilo je za 800Eur nagrad, VSI so dobili vsaj nekaj, celo te, ki niso igrali ;)
2.) Vsi smo dobili tolkene, se pravi za flee, charge, line of sign...
3.) Lep teren, ki je bilo tudi prave velikoste in super postavljene mize.
4.) Cel turnir se posluša ešska muzika, kar je precj cool
5.) Vsa pijača zastonj, NI prijavnine, samo 10EUR za hostel...

Sicer na hitro, ker moja vojske niso pobarvane, sem šel dol z Empire od Roka, s katerim sem celo odigral 1 igro pred turnirjom.
Samo nisem ljubitelj DeathStaorv, tako, da sem šel bolj neko srednjo žalost v vsem:
War altar
3xWiz Light
BSB nag ;)
2xHeroj na Pegaisju(ki sta delal štalo)
2x40 Helbadrijov
5xKonjičev
10xSkirmiserji(tukaj so vsi karakterji, enoti se da Orderje ala +2move in imaš 12 march, izjemno SEXY)
2xRetierji z pištolcami
2xtop
1xMortar
1xSteam Tank
4xDemiji z bannerjom za re-roll panike

1.) Igra 1, proti WoD, nasprotnik je imel tumpasto listo: Demon princ, 3xkužki, neke karakterje, Warrior in Chosen-i. 16-4 zame
2.) Igra 2 proti Roku, tukaj sem jih dobil po p... nekako sva ponovila scenarij iz LJ, tako, da me je našeškal, ker je Rok metal dobesedno porazno bi lahko on celo izgubil, samo sem padel LD na 10 z rerollom. 6-14 za Roka
3.) Proti Dorfi, slaba lista, škoda besed 20-0 zame
4.) Igra proti HE, imel je ok listo, samo sem ga totalno nadigral in ga stisnil, tako, da spet 16-4 zame.
5.) Nasprotnik, ki ga res nisem želel dobit Empire, brez Wiz igral je samo priest, lista je bila odklop nekaj takega: 5-15 zanj
General z +1armor, ki da 2 Orderja enoti
2xpriest peške
2xPriest na konju
Inžiner
15xKonjiči
14xkonjiči oboji z GW in ščitom
30xFleglanti
40xGreatSwordi
in kočija, ki ti -1 to hit
2xTop
še nekaj maega sranja v malih enota

Ker nisem imel ničesar, kar bi lahko ustavili GreatSworde, sem probal izgubit čim manj, ker 4xBlok enostavno nisem zmogel, sploh, ko ti vse škoči naprej 14+ inčev.

Zigha

Post by Zigha » Mon Sep 26, 2016 6:00 am

Bravo! čestitke obema :)

Krokz

Post by Krokz » Mon Sep 26, 2016 10:44 am

Hja, blo je fajn. Vsaj odnesla sva dost nagrad, hihi
Spruje z zombiji sem dal kar Italjanom, ker so face.

Drgač liste so ble dost slabe. Če vprašaš mene je imel eno redkih konkurenčnih list Miha, pa še to bi jaz mal drugače naredil :) polovico turnirja so me kocke jebale v glavo, a je šlo gladko. Mal daljši report glede moje liste je tukaj: http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... alry-list/

PapaOrk

Post by PapaOrk » Tue Sep 27, 2016 7:45 am

cestitke obema. carja kot vedno.
@Krokz pls. obkavi report kar tukaj ker nismo vsi clani foruma v povezavi.

Krokz

Post by Krokz » Tue Sep 27, 2016 11:10 am

Tam vbistvu ni report ampak razmislek zakaj sem naredil listo kot sem jo in kako se jo igra.

Za report je pa tko.
Igral sem proti Warriorjem prvo igro. Imel je Daemon Princa ki sta ga ubila dva Chain Lightninga. Ni imel Dispel scrolla. Ostalo sem pobil brez večjih problemov 19-1 zame. Igre se ne spomnim prav dobro.

Druga igra proti Mihu, malo je že on povedal. Bila je edina igra kjer nisem dobil scenarija zato "samo" 14-6 zame.

Tretja igra proti težkemu igralcu Josipu, bistvu sem vedel, da je to igra za zmago, Josip je bil na koncu drugi. Proti njemu je Miha igral zadnjo igro. Oba sva igrala refused flank strategijo drug proti drugemu. Jaz sem bil v prednosti zaradi hitrejše vojske Spet sem full slabo metal, 10 militie mi je 6 combatov držalo celo vojsko, totalen smeh. Zato sem sredi igre sprmenil stragijo v to, da mu ubijem en Scoring unit, ostalo se skrijem z mojimi scoring uniti in zmagam samo s Secondary objective (Capture the Flag objective). To sem naredil in zmagal 15-5. Poleg mojih slabih kock (dva miscasta na 3 kocke in neubita Militia) je bil vrhunec, ko je on z eno topovsko kroglo ubil 3 moje Crusherje, ostal je samo en modelček z Bannerjem, ki sem ga nato skrival. Moj vrhunec je bil, ko je full samozavestno (a naivno) s svojimi Knighti Chargal moje in se mu je enota odbila od moje, takrat sem vbistvu zmagal igro saj sem tako ubil njegov Scoring unit in zmagal Objective.

Četrta igra proti High elfu. Diagonalna postavitev. Šel je v kot z bolt throwerji v ruine. Jaz sem skočil naprej. V eni rundi mi je odstrelil 3 Crusherje. A Warriorji so šli do mesta. Z dobro postavitvijo za overrune sem naredil tako, da je šlo minimalno Warriorjev čez ruine a vseeno do glavnih enot, kjer sem combat reformal. Z malo dobre strategije so Knighti v zadnjih dveh potezah še zasigural Objective (kar je proti High elfu težko) in zmagal 20-0.

Zadnja igra proti Dwarfu, ki je razdelil vojsko. Jaz sem šel z vsem v eno stran s ciljem pobit kar je tam in dobit Secondary objective. Spet kocke niso bile ravno na moji strani, Wizard je rabil 3 combate, da je ubil enoto dveh Crosbowmanov (še wound je fasal, lol), edini potreben Charge kjer sem rabil povprečje sem vrgel porazno, vse ostale Charge sem imel auto in, sem šel na zihr :) zmagal 16-4

Pa še lista:
Lord of Chaos, Lord @ 315 pts
General, Mark of True Chaos
Wasteland Steed, Great Weapon
Divine Icon, Bluffer's Helm, Talisman of Supreme Shielding

Sorcerer Lord, Lord @ 360 pts
Magic Level 4, Mark of True Chaos, Path of Heavens
Wasteland Steed
Dispel Scroll, Dragonscale Helm, Sprout of Rebirth

Harbinger of Chaos, Hero @ 235 pts
BSB, Mark of Pestilence
Pestilent Palanquin
Hardened Shield, Dusk Stone, Icon of Relentless Company

Barbarian Horsemen (5), Core @ 75 pts
Warhounds (5), Core @ 45 pts
Warhounds (5), Core @ 45 pts

24 Wasteland Warriors, Core @ 467 pts
Mark of Pestilence
Great Weapon, Full Command
Banner of Speed

Hell Riders (5), Special @ 75 pts

9 Wasteland Knights, Special @ 412 pts
Mark of Change
Daemon Weapon, Full Command
Banner of Transmutation

Battle Shrine, Rare @ 140 pts
Mark of Change

4 Crusher Knights, Rare @ 329 pts
Daemon Weapon, Musician, Banner
Gleaming Icon

Zigha

Post by Zigha » Tue Sep 27, 2016 5:24 pm

Lahko izdaš skrivnost svojega uspeha? Tak dosti igraš al imaš vsa pravila v nulo naštudirana? :o :D

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Sep 27, 2016 5:34 pm

Velika skrivnost je tudi, da kot je Rok povedal so res v najboljsem primeru to povprecni igralci, se jaz sem z Empire bil 3 pa sem imel 1 celo igro pred turnirjom in niti vseh pravil nisem poznal.
Na KMK bo drugace, bos vidiel, ko pridejo IT in upam, da tudi AUS in SRB bo bolece ce bos delal napake.

Zigha

Post by Zigha » Tue Sep 27, 2016 5:55 pm

FinaGlista wrote:Velika skrivnost je tudi, da kot je Rok povedal so res v najboljsem primeru to povprecni igralci, se jaz sem z Empire bil 3 pa sem imel 1 celo igro pred turnirjom in niti vseh pravil nisem poznal.
Na KMK bo drugace, bos vidiel, ko pridejo IT in upam, da tudi AUS in SRB bo bolece ce bos delal napake.

Ja sam vseeno, me čudi, da glede na to, da ne igrate veliko itd. (si mislim, da tudi sam rekel da tudi v lj ne igrate ful pogosto), vseeno dosegata predvsem vidva tako dobre rezultate. Razumem, da so bli povprečni igralci torej to pomeni, sa sta vidva nadpovprečna in me zato zanima kako vama to uspe hehe :D

Post Reply