Age of Sigmar liste

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

FinaGlista

Re: Age of Sigmar liste

Post by FinaGlista » Mon Aug 15, 2016 7:23 pm

Sej to je itak res, prehitro sodit ne gre, samo je hecno, da te arčerji, ko so v CC z nekom njega NAJPREJ streljajo potem pa še tepejo, pa, da ni preslabo to, lahko še ostali brez penalty to naredijo.

Samo pod črto gledam Warmachine, te se vrtijo okoli 100-160pik, poprečno imajo range 10-36(več nisem videl), nekatere so "celo" -2rend, večinoma le -1 in delajo D3 wunde oz kakšne tudi D6(recimo top), v večini primero gre za en strel, tukaj gledma Katapulte in tope, potem so tukaj baliste, ki imajo problem, ker imajo le 2xwund.

Ko jim daš ob bok 2xta nova drevesca od WE, pa ima vsak 5 wundov, vsak 2 strela in vsak dela D3wunde, oz dobiš za iste pike, kot stane mašine 4xstrel, 4xD3 wunde, tudi -1rend 10xwund, +4armor ki je še re-rollable in tudi ok CC.

Tako, da ne razumem kaj je fora mašin oz so dobesedno slabe v primerjevai z njimi.

Tenebris

Post by Tenebris » Mon Aug 15, 2016 8:41 pm

Shooting je močan ampak tudi ga plačaš. 5 Liberatorjev je 100 pik, 5 Judicatorjev je 160. Liberatorji zdržijo v melee cca. 2-3 turna, Judicatorji so mrtvi v 2 ker imam le dagger in sem komplet odvisen od dobrega rolla na streljanju da preživim. Liberatorji imajo več attacks, boljši damage in tudi shield. Naj dodam da večina hero abilitijev za Stormcaste so buffi za combat fazo (npr. +1 to hit v melee).

Za to kampanjo sem igral naslednjo listo:

- Lord-Celestant
- 5x Liberators Hammmer/Shield
- 5x Liberators Hammer/Shield
- 5x Judicators Bow/Special Bow
- 5x Judicators Crossbow/Thunder Crossbow
- 5x Decimators
- 5x Protectors (1 Starsoul mace)
- Lord-Relictor
- 3x Prosecutors 2x Hammer
- Knight-Venator

Integrirano z Celestant-Prime po potrebi. 1200-2000

Skybound Slayers formacija po potrebi.

Igral sem pretežno proti Orruk Ironjawz, Wood Elves/Bretonnia, Lhamia undeadi (coven throne), Khorne Bloodbound, Tomb Kings.

Rezultati so nekje pod povprečjem. Nisem naredil nobene Major Victory, imam 2x Major Defeat, 3x Minor Victory, 4x Minor Defeat, plus dva Major Defeat v GH scenarijih Triumph&Treachery.

Pohavalim lahko Judicatorje, Decimatorje in Liberatorje. Razočaran sem nad Protectors, Prosecutors in Lord-Celestant. Nekje v povprečju sta Celestant-Prime in formacija. MVP je bil Knight-Venator v dveh scenarijih, ostalo pa je prehitro umrl ko so enkrat spoznali kako nevaren je, tako da feedback je še prezgoden.

Zaradi narave vojsk v Trstu menim da bodo naslednji koraki sledeči:

- Retributors namesto Protectors
- Tempestors namesto Celestant-Prime
- Knight-Heraldor in Knight-Vexillor
- Lord Celestant on Dracoth če bodo točke dovolile.

Nasplošno gledano so Stormcasti all-round armija ampak nove vojske so bolj nevarne IMO, čeprav v veliko manjšem obsegu kot novi codexi v 40k. Menim da so Liberators zelo dobra enota ampak imajo težave proti ostali težki pehoti (Orruks) in so dokaj občutljivi na horde. So dobra tarpit enota ampak nimajo druge dodane vrednosti če nimajo zraven characterjev za buffe.

Prosecutors niso slabi so pa squishy ali jih preprosto ne rabim prav. Ko so v igri so nadležni ampak malo focusa in jih poklatijo dol z lahkoto. Protectors so načeloma solidni ampak ne igram proti monster heavy listam da bi jih upravičil (so pa cool modeli).

Judicators redno naredijo tista dva turna škode in potem so v melee. Tam če gre vse prav so še en turn. Načeloma to so tri turni shootinga ampak v večini primerov in scenarijev sta dva tops. Svoje točke upravičijo, v Stormcast vojsko lepo sedejo, ampak so zelo labilna enota ker v melee jih hitro potolčejo. Special weapons so povrečno 2-3 wounda več na fazo.

Heroes so bufferji. V melee so povprečni ampak jih imam zaradi sinergije z ostalimi enotami. Me pa malo moti to, da če Heroji umrejo hitro je Stormcast vojska zelo oslabljena. Veliko več kot pa če umre recimo en Mega Boss ali en Treeant. Pač dober del damage izvira iz buffov na moje mainline enote.

Ostanejo mi Decimatorji. Horda ali ne horda svoje točke pridobijo nazaj vsako igro. V eni potezi sem ubil 15 Wood Elf archerjev ker so moji Decimatorji prišli med dva bloka lokostrelcev in to jim je nabilo attacks.

Ahilova peta Stormcastov je pa Rend. Imam drage in elitne enote kar pomeni da vsak wound je zame pomemben. Rend -1 je še nekako zdržen ampak Rend -2, -3 je pa smrt. Wood Elfi so z njihovim abilitijem Rend -3 ubili vseh pet mojih Protectorjev v eni fazi.

Kot sem omenil, naslenji korak je konjenica in mogoče bom integriral tiste Liberator + Prosecutors formacije za dober Alpha Strike. Sem videl to v akciji in je zelo nevarno, riskantno, ampak ima velik potencial.

Trenutno stanje AoS ocenim kot zelo dobro. Scenariji, igra in točke so dobro uravnotežene. CCa. 13 iger v temu sestavu in rezultati so v povprečju. Lahko bi rekel da so Sylvaneth in Ironjawz malo močnejši ampak ker sem igral baseline in nisem uporabil mojih dobrih in številnih formacij, menim da ni zrelo rečti da je kaka vojska OP.

Seveda kot v vsakemu d6 sistemu, bo vendo kakšna vojska kraljevala.

Ta trenutek menim da je Gore-Gruntas formacija veliko premočna za tistih 1500 točk kolikor stane. Vse ostalo je uravnoteženo, oz vsaj tiste navedene vojske proti katerim sem igral to poletje.

Bom pa prej formacije integriral kot pa nove enote v vojsko vključeval.

Če pa ne bo to popravilo povprečja je pa Stardrake v planu, mwahahahah :twisted:
Image

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Aug 15, 2016 9:21 pm

Vidiš, ko sem se lotil AoS sem upal, da bom igral igro z tam do 10 modeli na enoto, kar bi bilo super, samo, nekako imam občutek, da je bolje kar 20 do 30 modelov not dat, predvsem v vojskah, ki jih imam, se pravi Orkci in Death.

BTW: kako je z Orkci, mislilm, če greš na uradno GW stran in povlečeš dol pod Rules-i: Warscroll za Orke in NE Orruke, imaš tam Savage Orke, ki imajo 1 wund ampak imajo +5Ward v formaciji in celo streljajo, če isto enoto iščeš pod Warscrolli na aplikaciji je sploh ne najdem več?

Tenebris

Post by Tenebris » Tue Aug 16, 2016 4:13 pm

Savage Orkov ni več. So Bonesplitterz in warscrolli so v njihovem novem Battletome.

Menim, da Bonesplittaz so ena od najboljših "horde" vojsk ATM. Dober shooting, dobra magija, veliko opcij za multi wound creatures in dober anti-monster. Vsekakor priporočam, pa še na budget so ker so vse njihove enote repackali.
Image

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Aug 17, 2016 7:32 pm

A morda obstajajo pike za Forgeworld modele?

Marcus

Post by Marcus » Thu Aug 18, 2016 9:27 am

Pike za Sylvaneth so v novi bukvi (generalov priročnik)?
Live with honour, die with glory!

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Aug 18, 2016 11:40 am

Marcus wrote:Pike za Sylvaneth so v novi bukvi (generalov priročnik)?
Res je, tam so vse pike, razn za ForgeWorld modele ne.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Aug 18, 2016 3:46 pm

Kako pa je z modeli iz ForgeWorld se lahko igra z njmi?

Tenebris

Post by Tenebris » Thu Aug 18, 2016 5:47 pm

Seveda da se jih lahko rabi, saj so to official pointi za vojsko. Stefano v Fantasylandiji v Trstu je začel eno Fimir vojsko ravno ker je official.

Vsekakor pa bo postal FW integriran z GW AoS vojskami počasi. Npr. Khorne Lord na Chaos Dragon bo naslednji AoS model iz FWja.
Image

Post Reply