Fantasy Battles: The 9th Age

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

kebab

Re: Fantasy Battles: The 9th Age

Post by kebab » Thu Nov 22, 2018 1:32 pm

Imajo minus na shooting, razen če imajo quick to fire, marchat pa ne smejo razen če imajo light troops pravilo oz. march and shoot po novem (se mi zdi, nisem še podrobno pregledal novih/spremenjenih pravil). LoS je enak kot za pajka, razen če imajo kakšna posebna pravila (kar dvomim). Če ti pri pajku piše Goblin (8) (ali karkoli, recimo empire buff wagon ima crew (2)), to pomeni, da imaš 8 modelčkov oz. model parts, ki napadejo oz streljajo. Če imajo throwing weapons to pomeni 16 strelov, da.

e: Grotling nima v oklepaju nič, ampak samo 5 close combat napadov. Ima tudi throwing weapons, kar pomeni 2 strela.

Gargantula ima npr. goblins (8), light lance in bow (4+), kar pomeni 8 cc napadov in 8 strelov z lokci.

Krokz

Post by Krokz » Sun Nov 25, 2018 4:16 pm

Dogodek je bil kr vredu kljub slabim mizam. Smo mogli na hitro 3 igre odigrat, jaz sem 2 končal v prvih dveh rundah in bil tretji ter si lahko privoščil veliko izletov po ostalih halah kjer je bil sejem res velik. Ogromno tekmovanj v video igrah z občinstvom etc.
Mi smo igrali tu:
Image

Miz toliko, ker je 40k imel teamski turnir :)

BTW, enodnevni Trst je 16. decembra in Celovec 5. in 6. Januarja (ekipe po 3).

bk5b

Post by bk5b » Sun Nov 25, 2018 11:23 pm

Ako vam bude falio 1 za ekipu za Klagenfurt javite.
Mogu igrat Ogre, Demone, Skavene, Orkove, Beastmene i Lizarde :)

Post Reply