Fantasy Battles: The 9th Age

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

FinaGlista

Re: Fantasy Battles: The 9th Age

Post by FinaGlista » Sun Oct 22, 2017 4:10 pm

Luštno pravilo.

Krokz

Post by Krokz » Sat Dec 16, 2017 3:04 pm

Release druge edicije, ki bo stabilna vsaj 3+ let, torej brez spreminjanja core mehanik in print ready za v trgovine:

Sunday 17th December: The Main Rule Book.
Monday 18th December: The Paths of Magic.

Potem vsak dan po trije army booki po abecednem vrstnem redu do božiča, ko je releasan popolnoma nova WDG knjiga s fluffom.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Sun Dec 17, 2017 1:58 pm

Odlično, predvsem to, da bo verzija staila za circa 3 leta.

kebab

Post by kebab » Mon Dec 18, 2017 10:50 am

BRB in Magic rulebook sta že zunaj.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Dec 18, 2017 11:23 am

Lepo so naredili.

kebab

Post by kebab » Tue Dec 19, 2017 7:26 pm

Dread Elfi, Beast Herdi in Demon Legion knjigice so zunaj.

https://www.the-ninth-age.com/news/inde ... -the-tree/

Jutri DH, EoS in HBE.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Dec 20, 2017 11:21 am

Fajn je če se komu da napisat največje razlike v pravilih.

kebab

Post by kebab » Wed Dec 20, 2017 8:17 pm

DH, EoS in HBE knjige so zunaj.

https://www.the-ninth-age.com/news/inde ... -to-a-bar/

Največje spremembe, ki sem jih do sedaj opazil so:

-Čisto nova magic faza, dosti več konsistence, odigrati moraš dosti bolj taktično. Imaš nadzor nad izbiro spellov, channel je konstanten. Pričakuješ lahko, da boš spravil 1-2 spella na fazo.
-Horda oz Line formacija je po novem 8 wide in ne more dodati rank bonusa v CR. Verjetno velik buff za elitno pehoto (HBE, WDG..)
-Line of Sight je spremenjen, načeloma ne vidiš skozi enote iste velikosti. Spet so neke posebnosti in izjeme, potrebno bo študirati pravila, se mi zdi da so po nepotrebnem komplicirali, ampak nisem tako natančno bral.
-Premikanje naj bi bilo enostavnejše, saj ni treba wheelat po 1", ampak samo pomeriš in premakneš. Sicer je Rok rekel, da so to itak že vsi počeli.. :)
-Ko bežiš iz combata se več ne poravnaš center s centrom, ampak se obrneš za 180° in greš kolikor si vrgel. Če je več enot, zmagovalec pove od katere enote se bo bežalo. Vsaj takšna je moja interpretacija pravil.
-Nekateri tereni so se spremenili, tako, da se bo potrebno na novo učit pravil. Predvsem voda, ki po novem konjenici skoraj ne škoduje, medtem ko je za pehoto relativno nevarna.
-Novi objectivi in deploymenti, ki jih, po pravici povedano nisem imel volje pozorno prebrat.

Verjetno še kar nekaj sprememb (recimo Shaken, ki ti da -1 to hit/+1 to be hit), ampak na splošno v tisti eni igri, ki sem jo igral z Rokom, ni igra potekala preveč drugače kot prej. Magic faza je največa sprememba.

liskit

Post by liskit » Thu Dec 28, 2017 2:51 am

Bom kr tukaj napisal....
Odigral prvo igro Beta verzije 9th age z Ogre Khans (ki so bili v 1.3 TOP) proti cistemu zacetniku z Highborn elves (in se jaz sem naredil listo )......po battle points je bilo 11-9 za Ogre scenario 12-8 za HBE....pa moram rect, da se Ogrci sploh niso slabo izkazali (kljub vsemu omejitvam,ki so jih dobili)....je pa res, da ni enote pri Ogrih ki bi se lahko kosala z enoto od HBE ena na ena....cvetka igre= enota 6 Yetis (champ) + Hunterjem napade 20 Sword Masterjev in mi jih na Chargu ubije 5...:(.....jah ne...HBE.....zmaga Frost Mammoth.....MAGIJA je dobra ceprav je pri Ogrih hudo draga ampak se z Bound spelli, da kr nadoknadit......
Malo bo se treba prestudirat in prekalkulirat pike in se, da se marsikaj naredit....
V glavnem je igra SUPER LUSTNA IN IMA ZELO DOSTI POTENCJALA.....lahko samo PRIPOROCAM.....😃
UZIVAJTE.....

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Dec 28, 2017 11:07 am

Dejstvo je, da so bili Ogri prej "pred"dobri in si celo t z njmi zmagoval, sedaj, pa moraš celo malo znat, pa ne gre več, BWAHAHAHAHA.
Kater slabič si, se pravi začetnik te je zlorabil, joj, kako se mi smiliš... NOT!

Post Reply