AoS naj bi ratal bolj dodelan in turnriski sistem ;)

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

FinaGlista

AoS naj bi ratal bolj dodelan in turnriski sistem ;)

Post by FinaGlista » Sat Mar 19, 2016 11:08 pm

Tako pravijo določeni viri, da se bo GW malo "zresnil" in so se morda začeli treznit, in celo opazili, da so ga z AoS hudo mimo usekali.
Vprašanje koliko je res, vendar pa spodni članek namiguje, da se bodo morda res spametovali:
http://www.belloflostsouls.net/2016/03/ ... -play.html

Vprašanje je kako lahko AoS popraviš, ker trenutno imamo 4 strani pravil, prej čez 100... Dejasnko si ne znam predstavljat kaj bo, me pa firbec matra :lol:

Vsekakor se ljudje hudo posmehujejo, sploh ker ni pik in kako bodo to naredili, ne da cel sistem obrenejo na glavo, potem so tukaj 40K, ki se tresejo, da jih ne čaka podobna usoda kot Fantasy oz, da bodo oboji prišli ne neko vmesno varjatno med 40K in AoS.

Počakali pa videli.

Tenebris

Re: AoS naj bi ratal bolj dodelan in turnriski sistem ;)

Post by Tenebris » Sun Mar 20, 2016 1:13 am

NE RABI POINTOV!

Igraj ga enih deset partij pa potem trdi da ni za tournament play. Ima moj nasprotnik več modelov kot jaz? Ni problema, instant victory condition po moji izbiri. In ne mi usajat da je 200 pointov Wraithknighta enakih 200 pointov Daemon Princa. Točke so pesek v oči in niso niti pod razno dejavnik balanca vojsk.

Kar se tiče pa teh rumorsov, Atia je potrdila. NE BO POINTOV ZA VOJSKE!

Kar bodo, bodo točke za razne aspekte turnirja in razne evente tekom iger. Podobno kot 40k turnir sistem, se bo nagrajevalo sportsmaship, best painted, best duelist, ipd. oz bodo neke bonus točke (ti famozni pointi) kateri bodo dodeljeni če boš npr. fental tank z drugim tankom (40k) oz podobno v AoS.

Cilj je community building in eventi kot so v GW Warhammer Worldu. Tudi če boš vse igre zmagal še ni rečeno da boš sploh prišel na stopničke če recimo, ne boš imel pobarvane vojske, vojska ne bo fluffy, ne boš zabaven za igrati proti ipd.

Mentaliteta ETC je tisto kar menite da bo prišlo ven iz tega ampak tournament packi bodo načrtno zasnovani za causal, community building, evente kjer point je v druženju in ne v kompetitivnih net-listah.

Tako, da če boš hotel zmagati turnir sploh ne bo pogoj zmagat iger temveč delat na teh "reward" točkah.

In ne AOS ne rabi pointov in menim da naslednja 40k edicija bo bila tudi brez le teh. Prej ko si community pride na čisto s tem prej bo te agonije fraj. Zadnjih pet let je GW prav mar za kompetitiven aspekt igre in tisto kar mi razumemo pod kompetitivno je daleč daleč stran od tistega kar oni razumejo kot kompetitivno.
Image

baadc0de
Site Admin

Post by baadc0de » Mon Mar 21, 2016 2:51 am

O tem sem nekaj razmišljal zadnje čase in sem premislil da kljub temu da mi je sestavljanje list praktično večje veselje kot njihovo igranje, bi pozdravil vsaj eksperiment da bi 40k šel v sistem brez pik.
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

Tenebris

Post by Tenebris » Mon Mar 21, 2016 3:55 pm

Jaz tudi, predvsem ker je že cela vrsta indikatorjev, da bo temu tako.

NPR: formacije katere dajo free wargear upgrades ali free transports za enote v formaciji.

Poleg tega osnoven CAD je stvar preteklosti ker v resni army listi boš vedno gledal da imaš minmax formacij, detachment rules in "decurion" rules. To pomeni, da imaš vojsko katera je sestavljena na en določen način po defaultu.

Obenem, z introdukcijo formacij ter formacije formacij v sistem, so točke irrilevantne ker tiste enote moraš imeti za bonus iz formacije, in ali so te enote plačane v točkah ali ne, nima pomena, kajti vedno več formacij ti da zastonj wargear in transporte, kar pomeni da osnovna cena enote v "pointih" je fikcija, oz. abstrakt.

Konec koncev že igramo dober del novih vojsk brez točk.
Image

Krokz

Post by Krokz » Mon Mar 21, 2016 9:00 pm

Sanja glista kukuruz. In še vedno išče potrditve :)

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Mar 21, 2016 9:07 pm

Krokz wrote:Sanja glista kukuruz. In še vedno išče potrditve :)
A se tako govori s starejsimi?
Mulc nehvalezen, pes bos sel v Trst...

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Wed Apr 27, 2016 2:39 pm

Image
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Apr 27, 2016 9:32 pm

Sem upal, da bo kaj več kot le sistem točk, še vedno upam, na kaj več.

baadc0de
Site Admin

Post by baadc0de » Wed Apr 27, 2016 10:26 pm

FinaGlista wrote:Sem upal, da bo kaj več kot le sistem točk, še vedno upam, na kaj več.
In, koliko kampanj, koliko scenariji, objketivi in realm pravil bodo potrebovali da bo ta misteriozni "nekaj več kot sistem točk" ustrezal :D

Lady Attia je sicer vprašljiv vir, ampak vseeno:
- There will be unit categories similiar to 40k, Leaders, Battle Line Units, Behemoths and Warmachines (working titles).
- You build your army similiar to 40k now, so you have Battalions and some kind of FoC, depeneding on the points size of your army
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Apr 28, 2016 1:11 pm

Kar se mene tiče na rabijo tono kampanj, scenarijov...
Kar rabijo je boljši sistem oz nadgradnja AoS, trnunto so v mojih očeh orenk zabluzili.
Prej si imel 15 ras vsaka je bila taka vizualno kot igralno nekaj posebnega z plusi in minusi, ki si jih moral znat upoštevat pri izdelavi liste, zdaj ali gledam Orka, Elfka, Humana... vse je +3/+4 ali obratno...
Ni več razlik med rasami, cene so šle v nebo, ras ni več, če pogledaš kar je Rok linkal top 3 vojske, med 300 do 500funti ovrednotne, boš videl, da je lista sestavljena iz ne rase, tudi iz 2 kot v 40K ni, ampak več njih, kjer itak ker ni pik daš not pač Lorde ker je 1 model 1 model, ni pik, to bodo sedaj rešili, še vedno pa ni razlik med rasami kot so bile, magija je smešna, meri se od srede baze ne od roba...
Veliko dela jih čaka, držim pesti in bom sigurno sprobal zadevo.
Pa seveda, kakor pozdravljan enostavnejša pravila, so pri GW totalno zakomplicirali z enotami, kjer res ni potrebe, da ima vsaka cel spisek kaj dela.

Post Reply