Meeting Engagements

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

Lukna

Meeting Engagements

Post by Lukna » Wed Jun 12, 2019 12:44 am

I have seen the narrow survival path that is all that stands between humanity and extinction and this is the way it must begin.
The Emperor at the last church on Terra.

lord_blackfang

Re: Meeting Engagements

Post by lord_blackfang » Wed Jun 12, 2019 1:26 am

Bomo videli, če so teli detachmenti uporabljeni na nek meaningful način v novih scenarijih, sicer pa je tole na prvo oko samo jajcanje pripravnika, ki so mu naložili, da v enem dopoldnevu nafila 20 strani.
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

Marcus

Post by Marcus » Wed Jun 12, 2019 10:22 am

Odkrito povedano ne vidim kaj dodana zapletenost rešuje.

Upam da bo vsaj nekaj novih scenarijev ali naključnega generiranja objektivov.
“Without change, something sleeps inside us, and seldom awakens. The sleeper must awaken.“

“It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.”

Barrier

Post by Barrier » Wed Jun 12, 2019 11:19 am

Meni je vsec kot alternativa 2k, lahko hitreje odspilas igro na mansi mizi. Army building restrictions so mi tudi vsec, da ni vedno samo spam najbolj optimalnih enot.
Bomo pa videli ce je res fun, ko odspilamo kaksen game :)

Ulverbite

Post by Ulverbite » Wed Jun 12, 2019 12:11 pm

Barrier wrote:
Wed Jun 12, 2019 11:19 am
Meni je vsec kot alternativa 2k, lahko hitreje odspilas igro na mansi mizi. Army building restrictions so mi tudi vsec, da ni vedno samo spam najbolj optimalnih enot.
Bomo pa videli ce je res fun, ko odspilamo kaksen game :)
+1

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Wed Jun 12, 2019 12:46 pm

Mi stalno igramo 1k, to ni GW ta teden izumil. In velike enote niso niti probližno največji problem formata. GW načeloma celo daje popuste na max size enote, ker niso optimalne, tako da so tele omejitve rahlo shizofrene. No, za končno oceno počakam še na scenarije.
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Jun 12, 2019 1:47 pm

lord_blackfang wrote:
Wed Jun 12, 2019 12:46 pm
Mi stalno igramo 1k, to ni GW ta teden izumil. In velike enote niso niti probližno največji problem formata. GW načeloma celo daje popuste na max size enote, ker niso optimalne, tako da so tele omejitve rahlo shizofrene. No, za končno oceno počakam še na scenarije.
Ses trinjam z Lordom. Problem na malih pikah je to, da imaš rase, ki imajo opcijo FIX summona, recimo Demoni aka Chaos, te ti butnejo gor kako zadevo za 15o do 200pik ali več manjših in so v hudi prednosti, razn če so to predvideli :D

Darkangel

Post by Darkangel » Wed Jun 12, 2019 1:55 pm

moram rečt da je zanimiva igra... sam rabi še malo balansa, al pa proper errat :D
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

Marcus

Post by Marcus » Wed Jun 12, 2019 6:29 pm

Problem GW sistemov je vedno bil da so na voljo neke enote, ki so enostavno predobre in na voljo. Zaradi možnosti premikanja kategorij med enotami ti tako razno omejevanje dosti ne pove, kajti če bi hoteli res omejiti nivo bi morali že v predhodnjem nivoju (osnovni mehaniki in kategorijah) zastaviti bolj smisleno. Odkrito povedano, te omejitve mi delujejo kot da so vse prvečkrat dane notri da ugajajo tipu igralca, ki uživa v misli da je "prelisičil sistem".

Da se razumemo, nič proti formatu. Rad igram formate nižjih vrednosti, kar pa je bilo pokazano pa ni noben presežek, zgledovanje po 40k-ju pa tudi ni dober znak.
“Without change, something sleeps inside us, and seldom awakens. The sleeper must awaken.“

“It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.”

Darkangel

Post by Darkangel » Wed Jun 12, 2019 7:51 pm

Marcus wrote:
Wed Jun 12, 2019 6:29 pm

Da se razumemo, nič proti formatu. Rad igram formate nižjih vrednosti, kar pa je bilo pokazano pa ni noben presežek, zgledovanje po 40k-ju pa tudi ni dober znak.

Si odigral vsaj 5 iger 40k? Al zakaj taka gonja proti 40k? Dejansko je bolj balansiran kot Aos...
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

Post Reply