Fantasy Battles: The 9th Age

Fantazijska bojna igra z 28mm modeli in D6 kockami. Demonske pošasti in bojne kočije, magija in smodnik, velikani in pritlikavci.

Moderator: Krokz

Zigha

Re: Fantasy Battles: The 9th Age

Post by Zigha » Wed Mar 14, 2018 9:22 am

Uff beastov je ful malo, tak so jih znerfal?:o

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Mar 14, 2018 10:34 am

He he, stvar je taka, da ljudje na turnirje vzamejo kar mislijo, da je ta trenutek TOP, samo poglej recimo WE aka SE, včasih si videl kje pa kje kakega sedaj so tretje najbolj zastopana rasa na tem turnirju oz jih je kar 16 od skoraj 200 ljudi na tem turnirju, ali to pomeni, da so sedaj res tako noro dobri, morda, čeprav rezultati iz turnirjov tega še niso pokazali, morda so jih ljudje prinesli, ker so bili do sedaj kanček slabši kot ostale rase sedaj pa so dovolj dobri, da so konkurenčni, vsekakor so izredno zanimiva vojska in mene zelo mikajo, imaš cello liste od SE, ki so čisto sama drevesa, NORO ;)

Ogri so bili še do pred kraktim razred zase, sedaj pa so bolj pri koncu, kar se zastopanosti tiče, zakaj res težko rečem, ker jih niso preveč privili, enako težko kaj rečem za Beaste...

Težko je reči kaj pa kako, bomo videli konec turnirja, vsekakor pa je super videt, da so vse od 16 rasa zastopane, da so liste kar sem sam gledal raznolike, enako velja za magijo...

Popolen balans pri 16 rasah pomoje NE bo mogoč nikoli, samo kaj takega kot so dosegli z 9 age, še nikoli ni billo v WAR Fantasy, tako pestrih list, vse rase so igrane, res so nekatere bolj, pa spet to je TEAM turnir kjer vemo, da določene rase ležje ohranijo pike oz rabijo manj truda in ne smemo pozabit, da je to BETA.

Dejasnko mi je zelo všeč tudi, da je vedno več temastkih list kot so recimo čisto Drevesna lista pri SE, ali pa pri VC Strigoi enote, pa pri DE pure Nurgle... luštno, da se tega vedno več vidi.
Last edited by FinaGlista on Wed Mar 14, 2018 1:04 pm, edited 1 time in total.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Mar 14, 2018 1:03 pm

bk5b

Post by bk5b » Wed Mar 14, 2018 4:06 pm

Image

Statistika vojski svih većih turnira koji dolaze.

Zanimljivo je vidjeti Ogre na dnu , nakon što su u 1.3.4. bili "must have" u svakom timu.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Mar 14, 2018 6:16 pm

Se bolj zanimiv je padec Beastov na dno.

Zigha

Post by Zigha » Wed Mar 14, 2018 8:03 pm

hmm..bi komentiral pa bom se raje zadržal, ker vseeno nisem v nulo na tekočem z dogajanjem v 9th ageu..sam bom pa povedal, da se mi je vseeno igra malo zasrala zarad nenehnega spreminjanja pravil, ki se bojo izgleda spreminjala še dolgo, dokler ne bojo ugotovili, da jih ni mogoče zbalansirati (razen,če bojo vse vojske imele iste zmožnosti in statse pa se bojo sam enote in rase poimenovale drugače). Prejšnje leto/edicijo/ne vem kaj.. so bli OK in BH top/dobri=so jih znerfal, sedaj bojo najbrž VC, SE in DH top=jih bojo znerfal, potem bojo neke tretje vojske top= jih bojo spet nerfal..in bojim se da bo sam začaran krog kateremu ne bo konca. Je res, da so vsi opravili top delo glede 9th agea, ampak enkrat se bojo morali ustavit (mi izgleda, da še to ne bo v kratkem).

...malo sem tudi butthurtan, namreč to se mi skos dogaja..sem komaj čakal, da bom igral BHje, ki so bli decent armija v prejšnji ediciji, sedaj pa berem na forumu, da so ful slabši kot so bli in da jih še le redki igrajo :( :lol:

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Mar 14, 2018 8:23 pm

Jaz res ne vem kaj pa kako za vsako vojsko, na srečo igram O&G in VC, ki so že celotno obdobje 9 age TOP in FUN, žal sem UD aka TK prodal pa so slednji NORO dobri še vedno jih spremljam kot tudi par drugih vojsk.

Jaz moram rečt, da upam, da bodo vedno spremenijali pike enot in delali kakšne manjše spremebe v army bookih+vsekih par let prenovili raso kot so sedaj recimo Warriore, ker ko bodo nehali spreminjat stvari bo 9a ge propadel, ker kdo pa želi skoz isto igrat ;)

Sedaj če si noro kompetaviven igralec, je res pomebno ali je nek model ocenjen na 20 ali pa 21 pik oz vsi recimo na o&G forumu jamrajo češ kako je tod rago in slabo, samo jebela folk še vedno igra na turnirh te GROZNO drage in slabe zadeve in jim gre.

Če pa ti ne gre le za to, da boš TOP 3 in ne gledaš na ravno vsako piko ti z nobeno raso ne bo hudega, to pa upam trdi, predvsem pa ti komot demonstriram moč BH, pa ti igraš X raso, pa boš potem rekel če so slabi, jaz sem vedno za menjavo vojske.

Pod črto, ko je GW delal knjigice, kjer so rase tako zajebali, da jih niti videl nisi ne glede na to ali je bilo 200 ljudi ali pa več, pa iteme, spelle... ki so bili rahlo rečeno nori, smo vsi igrali uživali, sedaj, ko vsaka rasa ima hudičevo dobro opcijo za zmago nam pa ni več dovolj to, so nas izgledal že zelo razvadili, kar je na nek način fajn.

Zigha

Post by Zigha » Wed Mar 14, 2018 11:13 pm

Vse razumem in ti dam prav in nimam nic proti, ce bi tu pa tam kako enoto podrazili, sam naj ze koncajo s spreminjanjem rulesov, ker kakorkol so minimalne spremembe se vseeno moras spet zraven ucit nove stvari pri ze tako zapleteni igri (pa naj bo to nova fancy terminologija, ipd.) potem pa se stvari dodatno po nepotrebnem zakomplicirajo z vcasih cudnimi razlagami pravil( kar pac razumem ker jim vseeno anglescina ni materni jezik).

Drugace sem pa dalec od kompetitivnega igralca, sicer bi rad zmagoval ampak poznam svoje meje. Prvo kot prvo redko igram(sem preprican da bi z rednimi igrami postal boljsi igralec), drugo kot drugo pa je prag moje koncentracije tako nizek, da se tezko osredotocim sam na eno stvar, da bi jo potem lahko obvaldal v nulo (se posebej tako zahtevno igro kot je 9th age):D Jaz pac rabim cas da se vpeljem v igro, ko pa se vpeljem potem pa seveda spremenijo pravila:D

Mam pa premalo izkusenj z beasti tak da ne vem kak so kaj mocni, ampak po videnem in prebranem me seveda skrbi:D sem pa preprican, da bi me nalomil ampak ne zato ker so BH tak dobri ampak zato ker si boljsi igralec od mene:D drugace pa ne verjamem da smo postali razvajeni, dosti se nas je navelicalo cakat na the one pravila, ki bojo stagnirala nekaj casa:D no jaz upam da se bo to cinprej zgodilo, zelim pa tudi da bi ble vse enote vseh ras kompetitivne in da se mi recimo ne bi poznalo npr. pri BH, da nimam giantov ipd.( ker me frustrira ko kupim vse ta boljse fancy igrace potem pa jih v naslednjem fixu nerfajo ali jih naredijo neuporabne);)

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Mar 15, 2018 10:48 am

Žiga nočem te zajebavat ali kaj, samo enako kot še komu bi rad rekel, da ni vse le črno.

Recimo, ne morem govorit za vse rase lahko za te, ki jih igram imaš cele teme kako je neka enota slaba... recimo pri Orkih se pritožujejo, kako je D pajek predrag sedaj, igrajo ga v 6 lista na tem turnirju v nekaterih celo 2. Prejšnji turnir v IT so se VC smejali čez da se VC ne da več igrat z bloke in zmaga tip z totalno klasično listo bloke skeletov in močen VC lord...

Kar hočem povedat je, da se morda splača kako igro odigrat pa potem sodit, ker na forumu ljudje NE bodo hvalili enot(tudi sam raje kar pošimfam in upam na pocenitev, ker mi je enota vpeč, priznam ;)), ker logično hočejo/mo čimboljše enote iz svoje vojske in ne ocenjujejo ljudej vedno relano.

Kot drugo se pravi vojske, ki so najbolj zastopane VC, SE in Lizzard bi po tej logiki morale bit daleč najboljše in bodo če je to res imele najboljše razmerje zmaga-poraz in obratno, te na dnu najšlabši ratio, me zanima kaj bo pokazalo vse skupaj ...

Kot zadnje ne smemo pozabit, da je to BETA in da je to TEAM turnir, kjer bodo nekateri dobili boljši paring kot drugi, ker je to teamski turnir se vzame kot sem že pisal več "varnih" ras in list, pa so vseeno zelo pester liste pri veliki večini ras, tega v časih WAR Fantasy nisi videl.

Vsekakor, da na takem turnirju vidiš VSE rase je nor uspeh in celo dokaj igrane so vse, res je da bodo vedno nekatere bolj igrane kot druge, tako pač je, ne le zaradi moči.

Glede pravila Rule book-a je rečeno, da ne bo večjih spremeb, Army book-i pa se bodo vedno spremenijali in tako je prav, ker je ne mogoče na hitro ujeti balans 16 vojsk z triljon enot.

Dam OBA PIRHA stran če obstaja na tržiču igra kot je 9 age, se pravi igra ki ima tak balans je tako raznolika(magija, bloke, skirmish, nori karakterji pa šibki v drugih vojskah, shooting, CC, armor, pa brez armor, top posebnih pravil, zmaji, pošasti, rase se vedno bolj razlikujejo...).

Glede "razvajenosti", ki se nanša na zgornji stavek, jebela če pogledaš 40K tam ljudje boli k... kaj se dogaja, dostikrat se vidil, da se igra konča preden se začne, se pravi kar v turn 1 ali 2, pa se ljudje ne sekirajo preveč, tukaj v Fantasy pa nas(tudi mene, da ne bo pomote) moti vse, ker so/smo pač razvajeni glede balansa in to od nekdaj in to je pomoje plus, ki ga malo ljudi vidi, kar je res škoda.

kebab

Post by kebab » Thu Mar 15, 2018 4:55 pm

Jaz se vsaj delno strinjam z Žigo. Dokler ne bojo osnovna pravila zamrznili za par let (naj bi proti koncu letošnjega leta) je težko komu pokazat igro in rečt, lej to je to. Mislim, da je balance tukaj še najmanjši problem. Težko se je spravit igrat igro, če veš, da bo čez dva meseca spet sprememba. Ali pa barvaš modelčke, ki si si res super zamislili barvno shemo/konverzijo/karkoli, nato pa izveš, da so jih spremenili ali celo odstranili iz knjige. Recimo troli iz nove WDG knjigice, great weapon knighti v Empire knjigici (na srečo so jih dali nazaj). Saj vem, da se jih lahko vseeno uporabiš kot kaj drugega, ker ni uradnih modelov, ampak je to zelo bedna tolažba. Zdaj se recimo čaka na to ali bodo imele war machine okrogle ali kvadratne baze, mislim to je meni totalno mimo. To ni samo spreminjanje pik enotam gor dol, tako jaz (in verjetno še marsikdo) zgubim še to malo volje, ki jo mam, da bi se vsedel za mizo in barval/zlagal/konvertiral svojo vojsko.

Čimprej se pravila stabilizirajo, boljše bo za T9A pomoje. Samo potrpet je treba še to beto, potem bo pa igra postala bolj zanimiva tudi za tiste, ki jo ne igrajo redno.

Post Reply