Zacetniska vprasanja

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderators: ibzsabre, Darkangel

ibzsabre

Re: Zacetniska vprasanja

Post by ibzsabre » Thu Nov 06, 2014 12:36 pm

ok Damijan daj te bom kar privat kontaktiral (da se ne meniva tu), ampak mislim da ce bi se dalo zmenit da smo enkrat na meec ali dva dol in se naredi nek mini eventic, bi bilo super. Da se malo obudi 40k v vasem koncu.. jaz komot peljem, pa sigurno se se kak avto najde, morda bi kdaj naredili dol kaksno delavnico terena da ti pomagamo, ipd..

slomax

Post by slomax » Thu Nov 06, 2014 5:08 pm

ibzsabre wrote:ok Damijan daj te bom kar privat kontaktiral (da se ne meniva tu), ampak mislim da ce bi se dalo zmenit da smo enkrat na meec ali dva dol in se naredi nek mini eventic, bi bilo super. Da se malo obudi 40k v vasem koncu.. jaz komot peljem, pa sigurno se se kak avto najde, morda bi kdaj naredili dol kaksno delavnico terena da ti pomagamo, ipd..
Se lahko zmenimo ja

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Nov 06, 2014 8:59 pm

Fajn je, da se v 40K ne boste samo menili ampak kaj dejasnko zmenili pa morda pridem še jaz ;)

PapaOrk

Post by PapaOrk » Thu Nov 06, 2014 9:07 pm

Evo naj bo naslednja sobota v MB pa prideva še midva s Filipom.

slomax

Post by slomax » Thu Nov 06, 2014 10:57 pm

PapaOrk wrote:Evo naj bo naslednja sobota v MB pa prideva še midva s Filipom.
Nice ni problema tak veta ki sem

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Nov 06, 2014 11:42 pm

jaz tokrat žal ne morem prit, se bom pa potrudil da morda naslednič pridem, če rabite teren, mize, javite Lukcu.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Fri Nov 07, 2014 1:15 am

slomax wrote:
PapaOrk wrote:Evo naj bo naslednja sobota v MB pa prideva še midva s Filipom.
Nice ni problema tak veta ki sem
Da se dobimo je smiselno da je iz Lj poln avto pa iz MB se kaksen.

blazo

Post by blazo » Thu Apr 02, 2015 5:54 pm

Alo, živjo!
Sem čisto nov na sceni in imam nekaj vprašanj. Razen 5ih space marincev nimam še ničesar, zato udarite po meni, če ga bom pihnil. :)
Do zdaj sem že ugotovil, da brez rulebooka in kodeksa ne bo nič z igranjem, oboje pa se mi zdi precej drago, ker še nisem prepričan ali je to res zame. Rad barvam in sestavljam majčkene igrače in to mi je zaenkrat vodilo.
Zanima me naslednje:
- ali bi bilo možno priti nekam na "uvajani šnel kurz"? kam?
- ali se da shajati samo s kodeksom in se rulebook samo občasno nekje sposodi?
- odločil sem se, da bom sestavil Necrone in nekaj figur sem že nabavil, čeprav ugotavljam, da niso najboljša izbira za začetek armade. Ali je Necron Battle force + CCB dobra izbira za začetek? (tam nekje 500 pik)
- ali obstaja kdo na dolenjskem, ki špila WH40k?
Hvala za odgovore in bodite, prosim, nežni. ;)
Blaž

blazo

Post by blazo » Thu Apr 02, 2015 5:57 pm

Aja, še to:
- ker imam iPad, ali je smiselno nabavit eknjigo (Enhanced vaianto) ali je bolje papirnata?

PapaOrk

Post by PapaOrk » Thu Apr 02, 2015 8:44 pm

Živjo.
Dobrodošel v Warhammerju.
V Ljubljani se vsak petek dobimo v Guncljah Kosijeva 1. Glede na to, da si zgleda z Dolenske ti mogoče to ne ustreza, zato ti predlagam mogoče, da prideš na miniturnir v tem mesecu 25, kjer boš v eni soboti si lahko ogledal kar nekaj vojsk in iger ter veliko izvedel o igri. Ti tudi predlagam, da preden odpreš denarnico se malo pogovoriš s kakšnim igralcem, da te usmeri v nakup pravih stvari.
Če si nabavil robe za 500 pik potem si še karkmalu začel spraševati kako naprej:)
Ti predlagam, da mogoče na forumih malo prebereš taktiko za nove nekrone in vidiš kaj bi ti bilo všeč. Na podlagi tega boš tudi videl pravila za posamezne enote, pa še povedo ti ali so ok ali ne.
Torej uvajanje je možno vsak petek v Lj, za časa turnirja pa samo v primeru, da nas bo liho, seveda pa boš lahko gledal in videl kako se igra.

Post Reply