Zacetniska vprasanja

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderators: ibzsabre, Darkangel

WolfOfTheWest

Re: Zacetniska vprasanja

Post by WolfOfTheWest » Fri Apr 03, 2015 1:22 pm

blazo wrote:
WolfOfTheWest wrote:Nobenega pira ni treba
Ah, veš kaj?! Žejen pa ne bom! :P
Sej, drgač bi rekel Cviček, pa ga ne pijem. No ja, ob klobasah mogoče. :D
No klobase so pa druga zgodba :lol:
With the thirty-seven keys of Tzeentch, we open the way for our brothers. With the thousand whispers of Slaanesh, we call to them. With the twelve plagues of Nurgle, we fell their enemies. And with the mighty axe of Khorne, we cut open the world for them.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Fri Apr 03, 2015 2:37 pm

Jah pri Fantasy operirajo s čokoladami z lešniki pa sploh ni slaba ideja:)
V Guncljah nas je ob petkih tja do 8 max, raje kake dva manj.

Lustik

Post by Lustik » Fri Aug 10, 2018 11:55 pm

Nevem al sm pod pravim topicom ampak ajde bom tle vprasal

Razmisljal sem da bi zacel space marine army ker jih ze imam 10..
Ampak mi nobena barvna shema ravno ne odgovarja zato bi vzel successor chapter kak...torej je vprasanje kako je z ruls in kje bi se dalo dobiti transfer sheets za successor chapterje.
Bog ne daj da jih morem na shoulderje narisat!
Sorry ce sm sfalil topic oz. Question

generalsava-žan

Post by generalsava-žan » Sat Aug 11, 2018 1:22 am

Glede pravil ni problema uporabljaš ista kot parent chapter, edina razlika je da teoretično nimaš dostopa do imenskih karakterjev amap lahko komot rečeš da so na posojo od parent chapterja za misijo, če bi želel kakšnega igrat. Če nameravaš igrat navadne marince potem imaš chapter tactics, ki jih pač ima tvoj parent chapter. Pri drugih marincih torej BA, DA, SW je pa itak samo set pravil za njih in imajo ista successorji. Torej pravila, dobiš v kodeks, ki pokriva tvoj parent chapter.
Transfer sheet, dobiš v škatlah od marince, ti se pa sam odločiš katere boš uporabil, lahko jih pa tudi kupiš na ebay ali pa celo komu iz hobija rečeh, ki jih ne rabi.

Vprašaš lahko tuki, lahko meni pm pošleš ali pa če je večja tema najbolj ker tread odpret.

Link za ebay in da vidiš kako to zgleda to dobiš v vsaki škatli navadnih marincev https://www.ebay.co.uk/itm/Space-Marine ... 3199766777
Link za color scheme template, če želiš kaj preizkušat https://www.reddit.com/r/Warhammer/comm ... _template/
Peace Through Superior Firepower.

Tenebris

Post by Tenebris » Thu Aug 23, 2018 10:45 am

skyfafir wrote:
Wed Nov 05, 2014 6:07 pm
Dober dan,
sem nov član foruma in v miniaturah.
Zato imam par vprašanj:
-preden izberem naprimer space marine chapter je verjetno prvo bolje kupit veliko knjigo in potem dodatek za chapter katerega bom nabavil?
-pribor in barve se splača kupit pri GW ?
-trenutno gledam girlpainting tutoriale.. a priporočate še kakšne druge za čopič barvanje ?
-ker bo to moje prvo srečanje z barvanjem miniatur me zanima če je zelo težko osvojit tehnike da vojska vsaj amatersko zgleda lepo na oko

Za pomoč se že naprej zahvaljujem

Lp
Uroš
Pozdravljen

- z Space Marine vojsko imaš na izbiro veliko modelov, veliko načinov sestave vojske in predvsem barvnih shem. Svetujem da se ne preveč obremenjuješ z chapterjem, bolj važno je da dobiš eno barvno shemo ki ti je všeč in pravila če je potrebno se prilagodi temu.

- čopiči so boljši od konkurence, kar se tiče barv pa je sistem GW daleč najbolj preprost. Downloadaš lahko zastonj Warhammer Painting App in tam si pogledaš barve, tehnike in kompozicije. Vsak dan so tudi na Youtube na Warhammer TV vodiči za barvanje. Poglej si malo zgodovino na kanalu in boš sigurno dobil kvalitetne vodiče za barvno shemo katera ti je najbolj všeč.

- ne se obremenjevati z barvanjem. Dovolj je že če naneseš "Base" barve in en "Wash" čez model in garantiram da bo rezultat več kot zadovoljiv in predvsem že veliko več kot se vidi pri marsikateremu "izkušenemu" igralcu na raznih turnirjih. Bazice so tudi hitro narjene z "texture" barvo. Spet na Warhammer TV na Youtube je teh vodičev miljon.

Primer vodiča:

https://www.youtube.com/watch?v=_odi1c7ErCg
Image

Post Reply