Zacetniska vprasanja

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderator: ibzsabre

skyfafir

Zacetniska vprasanja

Post by skyfafir » Wed Nov 05, 2014 6:07 pm

Dober dan,
sem nov član foruma in v miniaturah.
Zato imam par vprašanj:
-preden izberem naprimer space marine chapter je verjetno prvo bolje kupit veliko knjigo in potem dodatek za chapter katerega bom nabavil?
-pribor in barve se splača kupit pri GW ?
-trenutno gledam girlpainting tutoriale.. a priporočate še kakšne druge za čopič barvanje ?
-ker bo to moje prvo srečanje z barvanjem miniatur me zanima če je zelo težko osvojit tehnike da vojska vsaj amatersko zgleda lepo na oko

Za pomoč se že naprej zahvaljujem

Lp
Uroš

PapaOrk

Re: Zacetniska vprasanja

Post by PapaOrk » Wed Nov 05, 2014 6:31 pm

Živjo Uroš in dobrodošel
Predlagam ti, da se najprej s kom, ki zadevo malo bolj pozna pogovoriš. Škoda je vsakega nepremišljenega nakupa, ki ti samo podaljša pot do vojske, ki je prilagojena tvojim pričakovanjem od igre/sistema.
Glede na to, da je tvoj poudarek pri vprašanjih bolj usmerjen v barvanje ti najprej predlagam, da prideš kak ponedeljek v Luknjo, kjer imamo ob 18 uri "kotiček za barvanje" in tam boš izvedel in sprobal tako barve različnih proizvajalcev orodja in v živo sprobal tehnike. Tudi barvanje z airbrushem lahko sprobaš.
Seveda pa boš izvedel kaj je pomembno še pred barvanjem, ki je prav tako pomembno in zelo kazi še tako lepo pobarvano miniaturo (čiščenje moldov itd).
Že če boš gledal tutoriale si na dobri poti, da boš imel lepo vojsko.
Če bi pa rad tudi igral ti pa predlagam, da se oglasiš v Guncljah, kjer smo vsak petek po peti uri tam in se ponavadi vsaj ene par iger da videt. Tam ti lahko tudi več povemo o vojskah, kako se lotiti nakupa glede na tvoje želje glede igranja ipd.
Torej če lahko prideš v Lj ob napisanih dnevih javi kdaj prideš, če pa ne pa tudi povej pa ti glede na tvojo lokacijo zrihtamo kak kontakt iz tistega okolja.
Je na na forumu tudi kar nekaj nasvetov o barvah, čopičih, kje se kake zadeve kupi itd. tako da kar malo poglej.
Če že hočeš kak nakup opravit pa najprej razmišljaj o nakupu lepila za plastiko, klešče za ščipanje, pobrskaj za olfa nožkom in morda sekundnim lepilom, glede vojske pa raje počakaj na pogovor.
Še to, prve igre lahko igraš tudi z društveno vojsko in sicer imamo orke s praktično vsemi opcijami, da sprobaš vse enote in tudi večino pravil, ki jih uporabljaš pri igranju.
V času uvajalnih iger pa počasi začneš delati na svoji vojski.

baadc0de
Site Admin

Post by baadc0de » Wed Nov 05, 2014 7:10 pm

Živjo,

Ne glede na to katero vojsko boš igral je fino imet glavna pravila (Warhammer 40,000 rulebook). Nekateri jo imajo v elektronski obliki, nekateri natisnejo kakšen PDF, nekateri pa kupijo pravo knjigo.

Če želiš igrat katere izmed teh štirih chapterjev:
- Space Wolves
- Dark Angels
- Blood Angels
- Grey Knights

Potem rabiš knjigo ki govori o njihovem chapterju in NE rabiš Space Marines knjige. Govori se, da bodo Blood Angels v roku 2 mesecev dobili novo knjigo, tako da se ti je ne splača kupovat prav zdaj.

Če bi želel igrat katerega izmed Codex Astartes chapterjev:
- Ultramarines
- Imperial Fists
- White Scars
- Black Templars
in tako dalje

potem rabiš knjigo za Space Marince.

Če igraš dodatek (recimo v primeru Iron Hands ali Imperial Fists successor chapterjev) potem rabiš Space Marines knjigo in še dodatek knjigo.

Za testiranje ti lahko brez problema za nekaj časa odstopim mojo Black Templar vojsko. Ima nekaj terminatorjev, nekaj land speederjev, land raiderja, nekaj rhinotov, kar nekaj marincev, od katerih jih nekaj ima jump packe. Mislim da bi se celo našli scouti. S tem lahko kar dobro probaš kar je na voljo Space marincem minus običajnih devastatorjev (Black Templarji jih včasih niso imeli).
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

skyfafir

Post by skyfafir » Wed Nov 05, 2014 8:49 pm

Oh super. Se zahvaljujem za tak hitre odg. Ja jaz prihajam iz mb tako, da obiski v lj žal odpadejo. Ja jaz sem mislil imeti miniature trenutno bolj za zbirateljsko vojsko. Mogoče kdaj kasneje za tunirje. Pa ti tunirji v lj in mogoče v mb so kaki določeni termini ali pač ko je čas pa ko se igralcem da in če so prosto odprti za oglede. Ker o samem igranju na tablu nevem 0 ker komaj pred kratkim zaćel gledati videje na yt.

baadc0de
Site Admin

Post by baadc0de » Wed Nov 05, 2014 9:57 pm

Nekaj igralcev imaš tudi v Mariboru (dva če se ne motim) pa tudi drugače saj turnirji so fajn, ampak igra kar tako vsake toliko je zelo kul in se tako ziher tudi več igra kot na turnirjih.

No, bom sporočil ostalim mariborčanom pa te pokontaktirajo, ok?
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Nov 05, 2014 10:18 pm

V MB mislil, da so ene 3, kolikor jaz vem, morda še kdo.
Plus jaz pridem vsake toliko dol, sigurno pa ti bo Damjan pomagal.

slomax

Post by slomax » Wed Nov 05, 2014 10:28 pm

FinaGlista wrote:V MB mislil, da so ene 3, kolikor jaz vem, morda še kdo.
Plus jaz pridem vsake toliko dol, sigurno pa ti bo Damjan pomagal.
Veš da z veseljem mu bom. In se marincov imam miljone tak da tu ni ovire. Vse kaj rabi imam na raspolago. Codexse in modelcke in cas .... hehe..

slomax

Post by slomax » Wed Nov 05, 2014 10:38 pm

Se tu napisem kdo bo pač rabo še kontak v MB 040 662 061
Last edited by slomax on Wed Nov 05, 2014 10:39 pm, edited 1 time in total.

ibzsabre

Post by ibzsabre » Thu Nov 06, 2014 10:28 am

Uroš, dobrodošel v sceno še z moje strani! :)

mislim da so ti ze vec ali manj vse odgovorili, ampak se nekaj mojih misli..

1. preden si izberes chapter oz. raso (ce ne bos marinec) ti toplo priporocam da malo pogledas kaj vse je zunaj. Ko sem zacenjal mi je v vizualnem smislu najbolj pomagala kar GW stran kjer lahko najdes seznam vseh vojsk in vse enote katere jih imajo lepo pofarbane in razdeljene na HQ, troops, elite,ipd.. za kaj vec je pa najlazje ce vidis kak spil v akciji. Ce ne mores ti v lj, se komot mi vsake toliko casa oglasimo v mb. Enkrat smo ze sli, res bi se morali namnit veckrat (Damijan, kaj mislis? bi lahko pri tebi). Ker iz stajerske je precej 40k igralcev ki bi igrali, samo ni scena se razvita.

2. za barve in tutoriale bom pustil ostalim. Sploh baadc0de (Bojan) bo to vedel.

3. osvojit tehnike da vojska zgleda solidno se da dokaj hitro, malo zavisi od tebe in tvoje potrpezljivosti. Imamo par igralcev ki niso vleiko barvali in imajo pofarbano res lepo. Kar prebrskaj forum, ampak npr Peter(link) prej ni nekaj divje barval (Miha vem da je fantasy empire skozi dal), pa zgleda fantasticno. Ce hoces res profi nivo so to leta dela. Ce hoces samo soliden tabletop, mislim da lahko danes zacnes in ce bos delal vztrajno + prebral/pogledal kak tutorial - si dober.

slomax

Post by slomax » Thu Nov 06, 2014 12:33 pm

Vsi ki hocejo so pri meni dobrodosli. Placa in miz je dovol

Post Reply