40k 6th-7th glavne razlike

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderators: ibzsabre, Darkangel

PapaOrk

Re: 40k 6th-7th glavne razlike

Post by PapaOrk » Thu Jun 19, 2014 2:13 pm

Saj jaz sem za to, da se po ETC, sam se lahko zmenimo, da je to pač tako. Pravzaprav pa saj razen ene treh to itak ne bo rabilo pa vsak špila kokr hoče:)

One of Them

Post by One of Them » Mon Jun 30, 2014 8:40 pm

V veliki The Rules knjigci nisem zasledil da se unit type Beasts in Cavalry ne more metati po tleh. Pri monstrous creatures piše da ne morejo Go to Ground, pri artillery piše da +1 na cover dobi le crew, pri bikes in jetbikes pa piše da ne morejo Go to Ground in da ne morejo biti pinani. Če kdo kaj najde naj prosim sporoči. :P

Underdog

Post by Underdog » Tue Jul 29, 2014 2:29 pm

par vprašanj:
1.) kako se sedaj v te ediciji izvajajo psychic testi? (nimam še knjigice me pa zelo zanima)
2.) točka 7, torej lahko moj sergent/champion v CSM squadu rata warlord?
3.) ali lahko modeli assaultajo iz transportov?

ibzsabre

Post by ibzsabre » Tue Jul 29, 2014 3:01 pm

1. sedaj ima vsaka vojska warp charge s katerimi casta spelle.. vsak tvoj psychic turn dobis toliko warp chargov kot imas psyker levelov (torej ce mas lvl 2ko in lvl 1ko dobis 3) in temu dodas se random d6, nasprotnik dobi po istem kopitu warpcharge s katerimi ti dispella. Castas pa tako, vsak spell ima warpcharge (1-3) in toliko moras dobiti 4+ rezultatov na d6.. torej ce je warpcharge 2 in vrzes 4 kocke 1,2,2,5 si failal, ce si vrgel 2,4,5,5 si uspel. Nasprotnik dispella tako da mora za vsak tvoj 4+ usekat en 6+.. torej je zelo tezko dispellat..

2. ja naceloma je vazno da je karakter in iz primary detachmenta

3. samo ce je assault rampa ali open topped.

Post Reply