Turnirski house rule

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderators: ibzsabre, Darkangel

ibzsabre

Turnirski house rule

Post by ibzsabre » Mon Sep 03, 2018 7:56 am

Predlagam house rule za turnirje, katerega sem zasledil na netu, ki omeji SOUP problem. Namrec: stratageme lahko nucas samo tiste, do katerih ima dostop warlord. Upam da bo GW v jesenskem chapter approved to omejil, samo SOUP je dobickonosen koncept in kdo ve. Debatiramo lahko ze sedaj.

Zakaj? Prejsnji teden sva z Dejanom igrala spil in sem testiral "light" verzijo IK + BA + AM. Ni bila najhujsa oblika, pa je ze bolano. Glede na to da je koncept dominiral tudi NovaOpen, mislim da ne pretiravam. Kaj naj recem, po proxyani testni igri, te mine to sploh igrat. Ni fun ce imas premoc pred nasprotnikom, potem se res lahko vprasas kaj delas in zakaj.

Lista deluje tako, imas IK castellana, 3x captaine z thunder hammerjem (storm shield po potrebi) in AM CP farmo z tezkimi kanoni. Posamezno je vse ok, bolano je ko se skombinira. CP farma od AM omogoca da se spamma stratageme po tekocem traku. vsak BA captain ponuca 4-5 stratagemov da: postane death company, skoci z mize v rezervo in deep strika, charga 3d6, dobi +d3 napadov in tepe 2x. Castellan ima perma 3++ invul in AM podpirajo z CPji in tezkimi kanoni.

igrat kaj taksnega je prakticno bedasto, oz. nesramno do nasprotnika, ker je vec kot ocitno abuse luknje v pravilih. SOUP sam ni tak problem, problem je prekrivanje stratagemov. Ce dodas AM zato ker hoces troopse z orderji - sure. Bi mel Leman russa, ni panike. CP farma ki podpira druge dexe? ja to pa je problem. Smash face captaine naj nucajo tako samo BA, ne poljubni imperialc. ipd..

no lej, povejte mnenja. Res upam da se bo tega lotil tudi GW, ker drugace je to nekaj kar se bo videlo povsod. Pa ni ta kombinacija edina, cel kup je mocnih list ki imajo nek unit samo zato da "odklene" stratagem. Od DE, tau, nydov, chaosa, pa do marincev. Mislim da je nemogoce skombinirat: stratageme ki so uporabni, balans in SOUP sistem kot tak. Lahko mas 2/3, 3/3 prakticno nemogoce.

lord_blackfang

Re: Turnirski house rule

Post by lord_blackfang » Mon Sep 03, 2018 8:43 am

Ali pa obratno, CP generirajo samo detachmenti warlordove fakcije >:D
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

Darkangel

Post by Darkangel » Mon Sep 03, 2018 9:20 am

Jaz mislim da komot lahko omejimo na taka hisna pravila! Ce pa mislite da je omejevanje brezveze potem pa pac all out! Je pa res da ce ima BA stratagem da je logicno da ga lahko samo BA uporabi dokler ne pise da ga lahko cel imperij uporablja!

Soup naredi kar bolane combote ze sam po sebi brez stratov :)
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

Miki

Post by Miki » Mon Sep 03, 2018 9:44 am

Sem za tak rule.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Sep 03, 2018 9:45 am

Itak sam od nekdaj jokam nad 40K power levelom, tako, da sem seveda za omejitev stratgemov.
Dober predlog upam, da se pocasi z podobnimi prijemi privije power level v 40K.

Darkangel

Post by Darkangel » Mon Sep 03, 2018 12:52 pm

Obstaja se ena opcija za v bodoce!
Unbound army faction opcija v battlescribu! Pomeni da ni cp in stratagemov! Lahko poskusimo magar nacenem gaming dayu enkrat potem pa vidimo kdo je boljsi “strateg”... ce to ni prevec restrikcij pac
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Sep 03, 2018 2:18 pm

Darkangel wrote:
Mon Sep 03, 2018 12:52 pm
Obstaja se ena opcija za v bodoce!
Unbound army faction opcija v battlescribu! Pomeni da ni cp in stratagemov! Lahko poskusimo magar nacenem gaming dayu enkrat potem pa vidimo kdo je boljsi “strateg”... ce to ni prevec restrikcij pac
Zanimivo, jaz sem za.

Shimigami

Post by Shimigami » Mon Sep 03, 2018 4:13 pm

Meni je najbolj všeč prva ideja.

baadc0de
Site Admin

Post by baadc0de » Mon Sep 03, 2018 6:44 pm

Shimigami wrote:
Mon Sep 03, 2018 4:13 pm
Meni je najbolj všeč prva ideja.
Jp, omejit na stratageme od worlorda se sliši kul. Predpostavljam da to vsebuje tudi Stratageme ki jih zapraviš pred igro?
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

generalsava-žan

Post by generalsava-žan » Mon Sep 03, 2018 7:46 pm

Vem, da je SOUP mednarodni problem ( pri nas ga ni), ampak nisem za tako pravilo sploh zaradi tega ker se mi zdi, da ima veliko fakcij prav svoje posebnosti zaklenjen za strategemi. S takim pravilom zelo omejimo razloge za zaveznike.
Zdaj za prijateljske igre ni problema z pravilom ampak za turnirje se mi pa to zdi prevec omejujoče.
Če se bo že vztrajalo pri takem pravilu, bi potem predlagal pravilo, ker lahko vsaka fakcija porabi za svoje strategem samo svoje CP, ki jih pripadajo zaradi detachment.
Peace Through Superior Firepower.

Post Reply