Vote teren

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderators: ibzsabre, Darkangel

lord_blackfang

Re: Vote teren

Post by lord_blackfang » Fri Aug 31, 2018 12:56 am

Za dve mizi terena pa že lahko jaz posodim, to ni taka reč. Ne bo pobarvan, ampak bolje kot kartončki.
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

ibzsabre

Post by ibzsabre » Fri Aug 31, 2018 7:39 am

lord_blackfang wrote:
Fri Aug 31, 2018 12:56 am
Za dve mizi terena pa že lahko jaz posodim, to ni taka reč. Ne bo pobarvan, ampak bolje kot kartončki.
najprej hvala za velikodusno ponudbo! nocem podarjenemu konju v zobe gledat, ampak a imas kaj LOS blokirnega terena? Ker mi za kaksnih 8-9 miz terena imamo, samo je iz prejsnjih edicij in seveda temu primerno skrbast. Saj smo lani konec leta organiziral event, nas je bilo 20 in par miz je bilo res slabih. Ce se spila s terenom kjer se vse skozi vidi, dobis bebave liste tipa spam kanonov z min dropi za prvi turn in ne vem ce hoce kdo to igro. na ETC je bil uzitek spilat, ker ni bilo redko da prvi turn nasprotnika sploh videli nisi, vsaj ta vitalnih stvari. tam spil rata zabaven.

po tem ko je dovolj LOS blocking kosov da so vse mize dobre za spilat se pa seveda naprej dela kakor bomo hoteli. Morda koncno narest razlicen teren ki ponuca pravila iz BGBja. Komot house rules, od dangerous (minska polja), do boosting terena (ala imperial statue samo da lahko boosta se kaj, npr. reroll ammo depot in 6ka to wound je +1ap) ipd.. Mirno se gre tudi v res profi lep teren ala GW ki se ga zmodificira. Naprej se je fino spilat, samo prvi korak je pa zal fiksen in zelo omejen.

Andrej

Post by Andrej » Fri Aug 31, 2018 7:53 am

Tipicna lenoba na nasi sceni. Do turnirja je se 20 dni. Ce je intetes, ni mogoce, da se ne bi en dan dobil, spil kaksno pivo mal podebatiral in naredil 10 ali vec kosov LOS blocking terena. Zato glasujem proti.

Darkangel

Post by Darkangel » Fri Aug 31, 2018 8:47 am

Se strinjam z vsemi komentarji. Vote se vedno traja, po votu se vidi kaj in kako. Na delavnicah bi nas bilo lahko vsaj 5 in lahko bi sluzilo to tudi kot sestanek za kaksen bodoci plan.
Kakorkoli ze, kakor sem napisal v zacetku, nihce ni slep in vsi vidimo da je etc teren grd ampak je pa efektiven. Kot pa v nasi sceni poteka je pa vprasanje kje dobiti zadosti kvalitetnega torej gw terena, ki bi bil ob enem ugoden in druga tezava da se itak nikomur ne da tega barvat? Ali pac?

Sploh pa je post za delavnice gor 3 dni pa ni odziva.
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Fri Aug 31, 2018 9:20 am

Predlagam da se pogleda kolk imamo ok terena za kolk miz. po moji oceni csaj za ene 7 miz pa se kaj se bi dalo skombinirat seveda ce blaz in jaz prineseva svoje pa se kak bojan pa jih je se vec. zadnjic nekaj ustreznega terena sploh ni bilo na mizah.
iz catd borda in z dvema piksnama se na selavnici naredi manjkajosi teren. Torej predlagam da preden se gre v nakup necesa za kar se skoraj pol scene ne strinja da se pogleda kaj imamo pa s cardborda naredimo manjkajoce.
Dejan ja na koncu bos videl da je treba kar bos skupaj spravil se sestavit in pobarvat. Mogoce se bo kak ala Lenoba al pa blaz nasel da bo kaj pomagal pri barvanju pa zan in klemen pri sestavlhanju. No upam da bo sedaj drugace:)

FinaGlista

Post by FinaGlista » Fri Aug 31, 2018 9:33 am

Jaz bom tako vprašal, ker je najlažje napisat PROTI, me zanima kdo od teh, ki to pišejo bo dal svoj denar in še boljše čas in naredil tak teren(oz spet bo to par posameznikov ne pa vsi, ki so dali glas proti in ni prav, da vedno le par ljudi vse dela), kot ga vidimo na sliki se pravi block LoS in je tako visok in hkrati brez lukenj... ker vsak lahko napiše proti in nič ne naredi v smeri, da se teren sploh naredi, jaz vem, da časa ne morem dat za izdelavo terena, mi je žal, samo nisem več "tako mlad", sem pa lep in služba, paglavca in pes, pa še ženka vmes... enostavno ne gre.

Tako, da morda bi bilo smiselno, da te, ki ste proti hkrati pokažeta kaj predlagate kot alternative, ker samo rečt proti ni ravno v smeri napredka, vsaj ne vedno?
Pa, da ne bo pomote, to ni neko podjebavanje, me pa zanima zakaj ste proti, ker je grdo ali ker imate res neko boljšo rešitev, ker najslabše, da se nič ne naredi.

Darkangel

Post by Darkangel » Fri Aug 31, 2018 10:15 am

PapaOrk wrote:
Fri Aug 31, 2018 9:20 am
Predlagam da se pogleda kolk imamo ok terena za kolk miz. po moji oceni csaj za ene 7 miz pa se kaj se bi dalo skombinirat seveda ce blaz in jaz prineseva svoje pa se kak bojan pa jih je se vec. zadnjic nekaj ustreznega terena sploh ni bilo na mizah.
iz catd borda in z dvema piksnama se na selavnici naredi manjkajosi teren. Torej predlagam da preden se gre v nakup necesa za kar se skoraj pol scene ne strinja da se pogleda kaj imamo pa s cardborda naredimo manjkajoce.
Dejan ja na koncu bos videl da je treba kar bos skupaj spravil se sestavit in pobarvat. Mogoce se bo kak ala Lenoba al pa blaz nasel da bo kaj pomagal pri barvanju pa zan in klemen pri sestavlhanju. No upam da bo sedaj drugace:)
Zato ker se pol scene ne strinja je voting pac.
Spet nacenjamo probleme ki smo jih ze videli in jih poznamo? Vsak zna rect “jst pa ne bom” sam teka delal.
Vsi vemo da na delavnicah se da narediti vse zivo.
In vsi vemo, “kdo” lahko pomaga in “kdo” ne more pomgat sestavljat/barvat. Sploh pa kdor bi se mislil javit za pomoc pri necem ali drugem bi se javil! Lahko bi pa ti sestavil mogoce?

V tej temi se pogovarjamo o doticnem za ali proti doticnemu terenu!

V temi o delavnicah pa se vedno nikogar ki bi se javil da kaj nardimo?

Odkrivamo toplo vodo in kolo ob enem

ibzsabre

Post by ibzsabre » Fri Aug 31, 2018 10:37 am

Boris tvoj predlog ni slab, samo kdo bo to organiziral? Ce se ti ljubi in se javis da kontaktiras vse nastete (torej Vane, Bojan, Blaz), in organiziras logistiko (se domenite okoli transporta po potrebi), potem imamo sigurno veliko resenega in se morda res ne rabimo jajcat s tem terenom. Seveda povej ce se ti da, nobenega ne moremo nic dolocit. Poljubna resitev je zazeljena, samo da je.

tale grd teren ima prednost da ga imas v eni skatli za 3 mize. Nobenemu ni treba farbat. Ni poceni, efektivno deluje. Komot se ga transportira, ni problem z zlaganjem v skatle.

ce ima kdo upanje da lahko organizira delavnico kjer bo vec odziva, naj proba. Z veseljem pridem ce bom mel cas, lahko tudi doniram kaj materiala ali prinesem AB.

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Fri Aug 31, 2018 11:18 am

Dajte mi en dan, da razpakiram, pa potem govorimo naprej?
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

Darkangel

Post by Darkangel » Fri Aug 31, 2018 11:21 am

lord_blackfang wrote:
Fri Aug 31, 2018 11:18 am
Dajte mi en dan, da razpakiram, pa potem govorimo naprej?
Fair enough :)

Post Reply