Grey Knights - vprašanje

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderators: ibzsabre, Darkangel

Ihaveaferrari

Grey Knights - vprašanje

Post by Ihaveaferrari » Thu Aug 16, 2018 9:38 am

Ker vidim, da iščete nove igralce, ki bi razširili sceno in ker se sam že kar nekaj časa odločam o preizkusu 40k, sem naredil tole temo, ki bi mi pomagala dobiti pravilen vpogled na 40k sceno.

Zanima me torej igranje 40k oziroma bolj specifično Grey Knights. Ker sem pristaš elitnih vojsk, ki rade čarajo in ker so mi estetsko modeli
zares lepi, so kot nalašč zame. Edini problem kot slišim je, da niso ravno na najboljšem glasu glede samega igranja.
Zato naprošam vse, ki imajo 5 min za moje začetniško vprašanje, če mi lahko malo razložijo njihovo situacijo in mi podajo kakšen napotek.

So res tako slabo balansirani kot se govori?
Če je temu res tako, bodo dobili kakšne "popravke"?
Se morda ve, kakšna je njihova prihodnost kot vojska,
bodo tudi oni dobili primarise ali bodo postali pozabljeni bratranci marincev, ki jih bo GW pridno ignoriral?
V kolikor so moje skrbi zaman glede GK, bi mi morda kdo lahko priporočil, kje in kako naj se lotim zbiranja modelov oziroma s čim je dobro začeti?

Če ne drugega se zelo toplo priporočam, če se komu praši Grey Knights codex in bi ga bil pripravljen prodati :) .

Lp in hvala za odgovore

FinaGlista

Re: Grey Knights - vprašanje

Post by FinaGlista » Thu Aug 16, 2018 9:47 am

Lej ti NJEGA ;)

MINUSI:
1.) Sam ne poznam dovolj GK, samo če gledaš kompetativno je dober odgovor, da jih na ETC razn našega Andreja ni igral nihče, za FUN pa ni važno kaj kdo igra.
2.) Kot drugo, novega codex sigurno ne bodo dobili kmalu so pred njimi še rase, ki niso dobili novega codex-a sploh.
3.) Tretji minus, bi jaz pri GK vzel kot to, da GW pač ubija vse stare vojske/modele, marinci se spreminjajo v Primarise oz rastejo, če te ne moti, da Elitna vojska ala GK izgledajo kot škrati proti novim Marincom ti ne bo hudega.

PLUS:
1.) Kar se pa plusa tiče GW vsake toliko naredi rebalans pik/pravil, verjetno bo nov prišel dokaj kmalu in znajo GK bit hitro boljši.
2.) Vedno lahko kake Allies dodaš in ratajo boljši, če te to ne moti.
3.) Če se ti, da komot narediš konverzije iz primarisov in jih spremeniš v GK recimo, če te moti, da imajo male oz stare modele.

Tako, da vedno so plusi in minusi, meni so tudi GK všeč in sigurno bodo v kraktem spet dobri ali pa se še ni našlo pravega bulida zanje ;)

blazo

Post by blazo » Thu Aug 16, 2018 10:45 am

Če misliš špilat kompetitivno, potem res niso top izbira. Delajo premalo škode za svojo ceno, drugo je vse kul.

Kar pa se fluffy špilov tiče, še vedno usekajo precej dobro, pa še veliko ne rabiš investirat, da dobiš spodobno vojsko. ;)
Jaz sem nabavil Voldusa (v triumviate škatli), paladine in terminatorje, dreadnoughta in dreadknighta. Ob priliki dodam še strike squad pa bo 1500pik. Ravno prav za zabaven špil.

generalsava-žan

Post by generalsava-žan » Thu Aug 16, 2018 10:48 am

1. Ja trenutno trpijo zaradi sindroma zgosnjega kodeksa, imajo manj strategemov in slabse relike kot ostali, sicer se to najverjetneje ne bo spremenilo GW zdaj dcajrat naleto da chapter approved kjer pride do balance changev. Rad bi pa poudaril, da se štejejo kot slaba vojska samo na kompetativnem nivoju, na nizjih nivojih ker ljudje ne prinese 300 conscriptov so cisto zaneslivi.
2. Pomoje bojo v flufu tezje opravicili grey knight primaris, tako bomo glede tega se videli ampak se mi kljub temu zdi, da nebojo kar pozabili na GK pri GW.
3. Za prvo enoto bi predlagal strike squad (lahko ga uporabljas kill team) , nasledno pa terminator/ paladin box ( razlicni boksi isti modeli samo v paladin boksu vec okrasja)Za prvo listo pa listo z enim grand masterjem, enim librarinom, dve strike squadoma, enimi termiji in nemesis dreadknightom, to je priblizno tisoc pik, in predstavljajo dober temelj za gradit naprej prav tako bos pa znotrej liste imel vse aspekylte GK.
P.S ce te se kaj bolj podbrobmo zanima, hoces probat igrat z Gk, da ti posodim samo napisi pm.
Peace Through Superior Firepower.

Andrej

Post by Andrej » Thu Aug 16, 2018 11:38 am

Dodam samo se tole: ce ti je bistvo igrat, se imet fajn in z veseljem barvas modelcke, ki so ti vsec potem te bo motilo ce bos na kaksnem turnirju zadnji ;) Jaz sem na ETCju uzival v vseh igrah, ampak sem vedel kaj me caka.
Se ena opcija je pa, da uporabis modelcke GKjev za kaksno drugo vojskico. Lahko bi uporabil pravila za blood angle ali pa space wolfe. Par zanimivih konverzij pa bi zgledal super.

KiP

Post by KiP » Thu Aug 16, 2018 12:44 pm

No, super, svetujem ti en 1on1 z Andrejem, oz. prideš pogledat en dogovorjeni špil, recimo proti meni in ti Andrej sproti pove kaj počne oz. vidiš koncept vojske.

Osebno mislim, da so super za igranje in zbiranje. Imajo zanimiv fluff. Garantirano ti lahko povem, da boš recimo proti meni in še komu iz društva prav lepo in dobro odigral partijo.

Tistih 300 konskriptov, 200 orkov, 9 carnifexov, ipd. vragolije pa naj te ne sekirajo vsaj do ETCja. 😎 uživaj
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

- Captain-General Trajann Valoris

baadc0de
Site Admin

Post by baadc0de » Thu Aug 16, 2018 3:35 pm

še ena elitna vojska so tile fantje: https://www.games-workshop.com/en-JP/Co ... id=4518405
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

Ihaveaferrari

Post by Ihaveaferrari » Thu Aug 16, 2018 3:43 pm

Najlepša hvala vsem za odgovore in ponudbe pomoči :) .

Situacija mi je malo bolj jasna in močno se nagibam k igranju GK-jev kljub njihovi situaciji.
Osebno bi 40k igral bolj z namenom zabave. Petkove in sobotne igre z občasnim turnirjem v tobačni je vse kar si želim.
Je pa vseeno del zabave tudi to, da nisi že v štartu pred samo igro v nekem močnem in avtomatičnem zaostanku pred svojim nasprotnikom.
Vseeno raje izgubim ali zmagam zaradi lastne taktike in ne zaradi totalne dominacije močnejše vojske nad slabšo.

Mogoče bom počakal na prej omenjeni Chapter approved, da vidim ali se bo kaj spremenilo glede GK ali ne. Septembra, ko bom imel malo več časa pa se sigurno oglasim tudi v živo in si pogledam kakšno igro ali dve :)

blazo

Post by blazo » Thu Aug 16, 2018 3:57 pm

Klemen je nekje objavil link do dexov, pa si ga snemi in prečitaj, preden ga kupiš. :twisted:
Jaz sem vse (ampak res čisto vse) kupoval preden sem imel dex, (izjema so Deathwatch, ki počasi prihajajo na mizo za barvanje) in sem si povsod sestavil fluffy vojsko. V glavnem sicer zgubljam ampak kakšno igro sem pa vseeno tudi tako dobil.
Ko svojo vojsko naštudiraš se bo tudi nevešči overpowered igralec precej namučil s tabo (če poznaš nasprotnikovo vojsko pa še toliko težje).

Ihaveaferrari

Post by Ihaveaferrari » Thu Aug 16, 2018 4:05 pm

Bi pa še dodal, da si zaradi pomanjkanja izkušenj zelo težko predstavljam kakšna je pravzaprav razlika med dobrimi in slabšimi vojskami v 40k.
Lahko, da razlika ni spet tako velika, vendar se na ETC-ju tudi ta mala razlika zelo pozna, lahko pa da je razlika takšna, da slabša vojska enostavno ne more postaviti nobene zanimive liste na mizo, ker jo vsakič "spucajo" dol v roku 2-3 turnov.

Če je večinsko mnenje, da so GK povsem dovolj močni za našo Slo sceno, umanjka pa jim moči za res kompetitiven nivo scene ala ETC, potem nimam nikakršnih težav in bom kaj kmalu začel pridno lepiti in barvati zadeve.

Še enkrat hvala vsem in sigurno bom koga od vas držal za besedo glede demonstracijskih iger :)

Post Reply