Formiranje ekipe ETC za v bodoce

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderator: ibzsabre

lord_blackfang

Re: Formiranje ekipe ETC za v bodoce

Post by lord_blackfang » Thu Aug 16, 2018 4:19 pm

Ne ti, klemen, je pa nekdo zgoraj napisal, da ni optimalno uvajati mladih, ki ne morejo spržit v enem šusu denarja za 2000 pik vojske!

Jaz sem začel z 5 jurji mesečne žepnine (20€), pa evo me zdaj, lahko bi iz svoje kleti z vojskami založil celo slovensko sceno. Mogoče bi pa res danes imel terenca, če bi mi kdo takrat rekel, lej sine, tukaj maš zadnjo zmagovalno listo z velikega turnirja, pridi nazaj ko boš kupil in pobarval.
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

KiP

Post by KiP » Thu Aug 16, 2018 4:34 pm

Prisilili, Bojči, kaj ti pa je? Folk ja sam to pisal. Hm, kje pa si ti kaj? Nič te ni videt. Ostali pa igramo, veš! ☺️ Pa tudi nekateri smo se v preteklosti zelo veliko angažirali in ne prisiljevali. Fej te bodi!
Last edited by KiP on Thu Aug 16, 2018 4:39 pm, edited 1 time in total.
I come to dance...the dance of DEATH

Bionidz

Post by Bionidz » Thu Aug 16, 2018 4:36 pm

Poanta mojega posta ni bil da se tupo usmerja ljudi kaj naj kupujejo, ampak razlozi kako stvari delujejo, nevem kok se ukvarjate z drugimi sistemi spili itd. ampak trenutne generacije potencialnih playerjev so odrasl z "ctrl c" + "ctrl v" ze od osnovne. Pa naj je to gw, heartsone al pa bilo ker drug sistem, se vedno isce najcenej nacin do najbloj efektivnega rezultata :)

Teba razumet da danr ne raste na drevju. Nabavt skatlo gw producta in zajebat pri sestavljanju, pol barvanju, nakonc pa se v spilu... kok ljudem se pa to zdi privlacno v 21st cent. kjer je instant gratification majka ? Pa ne me narobe razumet, sam zdj ko pomislm za nazaj kak se je pocas zberala vojskica pa kok trasha sm cis brezveze nabavu... bi blo velik bols ce bi preskocu ta del "hobija".

Sicer sm pa use svoje pickarije k sm jih mel od spacemarinov pustil v Crnji Luknji z namenom da se stavri dajo med n00be in da se mogoce nardi kaka vojska za posojat. Dejte mal Jureta prasat kaj se je tz tem projektom zgodl :)

baadc0de
Site Admin

Post by baadc0de » Thu Aug 16, 2018 4:43 pm

KiP wrote:... Na nekaterih turnirjih je bilo to celo nujno!
samo povzel.
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

KiP

Post by KiP » Thu Aug 16, 2018 4:58 pm

baadc0de wrote:
Thu Aug 16, 2018 4:43 pm
KiP wrote:... Na nekaterih turnirjih je bilo to celo nujno!
samo povzel.
Pa to je folk tudi hotel! Pa kaj ti misliš, da sem jaz kot ustanovitelj društva zganjal teror? Halo, demokracija pa to? Italijan je prišel na turnir s pergamentom na katerem je pisalo vse o njegovih Bretoncih.

Edino popivanje sem prepovedal!

Zanimivo, kako znate nekateri, tako politično iz koncepta potegnit tisto kar vam paše. Povzel čisto napačno in ne tako mišljeno, a uporabljeno popolnoma primerno za svoj ego.

Zakaj pa nisi povzel tisto o denarju, kupovanju in elitizmu? To pa ne, a? Kakšen razlog?

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Thu Aug 16, 2018 5:03 pm

baadc0de wrote:
Thu Aug 16, 2018 4:18 pm
kip: meni je mimo če ljudje igrajo samo turnirsko, kje so tisti dobri stari časi ko smo si zmišljevali zgodbe o vojskah in generalih in v to prisilili vse sodelujoče
Argument je tu isti kot za obvezno barvanje, koliko pač hočeš poudariti druge dele hobija poleg igranja. Vsak ima pravico naresti event po svoje, drugi pa pridejo, če se strinjajo s formatom. Udeležba v tistih časih je bila 20-30 za 40k.
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

KiP

Post by KiP » Thu Aug 16, 2018 5:38 pm

lord_blackfang wrote:
Thu Aug 16, 2018 5:03 pm
baadc0de wrote:
Thu Aug 16, 2018 4:18 pm
kip: meni je mimo če ljudje igrajo samo turnirsko, kje so tisti dobri stari časi ko smo si zmišljevali zgodbe o vojskah in generalih in v to prisilili vse sodelujoče
Argument je tu isti kot za obvezno barvanje, koliko pač hočeš poudariti druge dele hobija poleg igranja. Vsak ima pravico naresti event po svoje, drugi pa pridejo, če se strinjajo s formatom. Udeležba v tistih časih je bila 20-30 za 40k.
No, tako zdaj pa lahko preneham s pisanjem. To je to 20-30 folka na turnir. Kje je to danes? Niti v sanjah! V gostilni Livada mi je zmanjkalo miz za vse... kosil, je bilo pa dovolj. Vse vključeno v ceno turnirja! ☺️

Zdaj pa samo še to! Izzivam najbolj kompetitivnega igralca v SLO na obračun! Mogoče je res že čas, da se enkrat vidi, kako lahko igra tudi zapriseženi fluffy igralec kompetitivno in to s primaris marinci proti karkoli želite! Pričakujte nepričakovano! ☺️

ibzsabre

Post by ibzsabre » Thu Aug 16, 2018 5:44 pm

clovek gre malo za rostilj in zamudi celo stran.. Bojan nam je celo TLDR podvalil hehe

Vane saj drugace ti dam prav (ciljat samo na 2k noobe ni kul), samo slabo me obregne tak "otroci", "prilezli iz lukenjc" pristop. Mi je malcek skuril cel kup zivcev danes, priznam, sedaj pa histerijo zganjam :lol:

Kip cisto te stekam da noces spilat proti 300+ vojski in nocem obrnit tvoje mnenje (je smiselno). Je pa super primer, ker rad bi sam povedal da nismo vsi isti - jaz bi namrec zelo rad spilal proti cemu takem. Ce zna spilat casovno solidno in se vsaj priblizno ve kaj imas kje - z veseljem. Ce ima slucajno se pofarbano in izgleda ok, ma to je meni idealen spil. Te stisne in se znajdi. Civi je spilal proti 340 conscriptom in je tipa zmagal. Naj omenim se da je nasprotnik igral zelo hitro, pa je bilo med njima 400+ modelov na mizi.

drugace pa ironicno je ravno Bojan poimenoval svoje GKje. Pazi ne samo karakterje, VSE. ni on tak casual :lol: je pa tako da to je pa aspekt kateri mene ne potegne. uzivam ko kdo kaj predstavi o svoji vojski, in poslusam fluff bom limal purity seale za vsakic ko knight vstane od mrtvih, ampak kaj vec pa ne morem. Me ne vlece, nisem tak tip kreativca.

to je moj point. Razlicni smo si. Res je, kupujemo in barvamo (pa fluff pasivno beremo), meni je to super. strinjajmo se na minimumu (farbanje.. kok rad bi naredil event kjer je 3 barve min in 0 proxies, pa me je strah da bomo 4je), ostalo pa pustimo proste roke vsakemu posamezniku.

uzitek mi je gledat kaj vse se naredi v tem hobiju. Samo zoprn feeling mi je ker smo cheeserji ponavadi problem. Pa znamo biti cisto normalni soigralci (morda malo dolgcas ce mate standarde). Je pa res da se pozna starost, se mi vedno manj da. ceprav uzivam vsak ETC na katerem sem bil. Upam da nam znese it spet, v all Slo postavi.

Andrej

Post by Andrej » Thu Aug 16, 2018 5:49 pm

100 ljudi, 100 čudi... Pogledaš dva človeka enako pa bo samo eden od njiju "užaljen". Vsi ste dobri fantje in z vsemi sem že odigral super igre. Z večino to rad ponovim, parim partijam pa se raje "izogibam", še nikomur pa nisem rekel, da ne bi igral z njim, ker ste vsi, kot že rečeno, fantje ki v srcu dobro mislijo :) Dejstvo je, da morata imeti oba igralca nekaj od igre, če ne je za nekoga to potrata časa. Zame je važen pristop do igre (kar v našem hobiju pomeni tudi barvanje, modeliranje, teren) ter odnos do nasprotnika.

Darkangel

Post by Darkangel » Thu Aug 16, 2018 6:07 pm

Ujej, sedaj sem kar imel ctivo!
Naj povzamem vse! Razumem kar zagovarjamo s “cheese” stalisca in kar zagovarjamo s “fun” stalisca!

Kakorkoli pogledamo gresta zadevi z roko v roki! Pac dejstvo je da neku pase nekaj in nekomu ne! Jaz sedaj sestavljam 90poxov ker mi pase koncept in zgodba walking dead vojske! Ziger bo pain za sestavit/povarvat/transportirat/deployat/igrat in pa pospravit ampak mi je ta koncept vsec! Med tem ko mi je morty magnus varjanta tista ki ji recemo no brainer samo se vedno hocem
Imeti ta dva modela pobarvana ker sta mi enostavno huda za znoret! Ce bom varjanto igral 3x na leto na tujih turnirjih jo pac bom...ce je ne bom niti enkrat bom pa pac samo imel upam da dobro pofarbane figure!

Nekje sem zasledil da je problem ker mulcki ne znajo anglesko!?! Wtf? Sej se bodo pac naucili kakor smo se tudi mi... hehehe kar pa ne bojo razumeli bomo pa starejsi igralci za interpretacijo... to je to...

Fora je v tem da zacnemo delat na plusu !

Kakor je andrej rekel pac so soigralci taki in drugacni! Je pa odgovornost tudi na nas “cheese” igralcih da se spet naucimo igrat casual liste :) verjemte je kr bolece delat “useles” liste ampak to je for the greater good kot bi rekli plavokozni xenosi :)

Ce kdo hoce met samo cheese listo naj jo pac ima! Vsak vlozi svoj denar in svoj cas in ima pravico nardit svojo listo, tipi kot so pa vane, andrej, blaz, jaz in se marsikdo majo pa skladovnice in cupboards of shame polne plastike which is also fine :)
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

Post Reply