Formiranje ekipe ETC za v bodoce

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderators: ibzsabre, Darkangel

PapaOrk

Re: Formiranje ekipe ETC za v bodoce

Post by PapaOrk » Wed Aug 08, 2018 6:34 pm

Jaz sem mnenja, da se prepusti izbor ekipe, kdo bo s katero vojsko igral itd izbranemu kapetanu. Vsekakor bo on moral utemeljiti zakaj se je odločil kot se je.

KiP

Post by KiP » Wed Aug 08, 2018 8:34 pm

PapaOrk wrote:
Wed Aug 08, 2018 6:34 pm
Jaz sem mnenja, da se prepusti izbor ekipe, kdo bo s katero vojsko igral itd izbranemu kapetanu. Vsekakor bo on moral utemeljiti zakaj se je odločil kot se je.
Ali to pomeni, da je ves trud okoli kvalifikacij odveč? Če bo kapetan želel tiranide v ekipi, bo povabil tiranid igralca in to je to? Ne glede ali se bo udeleževal turnirjev! Sem prav razumel?
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

- Captain-General Trajann Valoris

Darkangel

Post by Darkangel » Wed Aug 08, 2018 8:37 pm

KiP wrote:
Wed Aug 08, 2018 8:34 pm
PapaOrk wrote:
Wed Aug 08, 2018 6:34 pm
Ali to pomeni, da je ves trud okoli kvalifikacij odveč? Če bo kapetan želel tiranide v ekipi, bo povabil tiranid igralca in to je to? Ne glede ali se bo udeleževal turnirjev! Sem prav razumel?
Jaz vi vseeno videl kvalifikacije v smislu lige/turnirjev! Mogoce raje lige kjer je vse najbolj transparentno in ljudje vseeno ne bojo radi hodili prevec na turnirje kjer je vseeno vse prevec prepusceno pairingom!

Vsak z vsakim odigra in stanje pik na koncu odloca! Tako lahko igrajo ligo tudi tisti ki nocejo it na etc in tako nam scena raste!
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

Andrej

Post by Andrej » Wed Aug 08, 2018 8:47 pm

Tudi jaz ne bi prepuščal preveč avtoritete kapetanu. Njegova vloga naj bo bolj povezovalna, koordinatorska, organizacijska, ne diktatorska. Tako tudi ne bo nobene potrebe, da bi moral pred kom zagovarjat svoje odločitve. Seveda pa bo moral sodelovat tudi pri usklajevanju vojsk/ras. Malce sugerirat kaj je dober kombo in kaj je najboljši kombo. Ni pomembna samo osnovna rasa ampak tudi sekundarne. Npr kombo IKjev in adeptusa ali drukharijev in ynarijev...

KiP

Post by KiP » Wed Aug 08, 2018 9:57 pm

Andrej wrote:
Wed Aug 08, 2018 8:47 pm
Seveda pa bo moral sodelovat tudi pri usklajevanju vojsk/ras. Malce sugerirat kaj je dober kombo in kaj je najboljši kombo. Ni pomembna samo osnovna rasa ampak tudi sekundarne. Npr kombo IKjev in adeptusa ali drukharijev in ynarijev...
A potem se le pričakuje kombinacije ras in delujoče kombinacije opreme na nivoju ETC-ja?
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

Darkangel

Post by Darkangel » Wed Aug 08, 2018 9:59 pm

KiP wrote:
Wed Aug 08, 2018 9:57 pm
Andrej wrote:
Seveda pa bo moral sodelovat tudi pri usklajevanju vojsk/ras. Malce sugerirat kaj je dober kombo in kaj je najboljši kombo. Ni pomembna samo osnovna rasa ampak tudi sekundarne. Npr kombo IKjev in adeptusa ali drukharijev in ynarijev...
A potem se le pričakuje kombinacije ras in delujoče kombinacije opreme na nivoju ETC-ja?
Hja ce se izkaze da je samostojna rasa strong enough ie seveda tudi to ok i guess?
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

Bionidz

Post by Bionidz » Wed Aug 08, 2018 10:01 pm

Im game :) NIdz...

Andrej

Post by Andrej » Wed Aug 08, 2018 10:01 pm

Mene je pure harequin pošteno stresel. Mel je 3x po 6 bikov s heywireji, 3x po 5 troopov z melta pištolcami in transporti, nekega lord, psykerja in solitera.

Andrej

Post by Andrej » Wed Aug 08, 2018 10:02 pm

Pa naj kdo reče da so fragile - 4+ invul, T4 bike in T6 transporti...

KiP

Post by KiP » Wed Aug 08, 2018 10:07 pm

Darkangel wrote:
Wed Aug 08, 2018 9:59 pm
KiP wrote:
Wed Aug 08, 2018 9:57 pm
Andrej wrote:
Hja ce se izkaze da je samostojna rasa strong enough ie seveda tudi to ok i guess?
To je dobro vedeti v naprej, ker odkrito povedano sigurno ne bom kupoval modelov kateri mi niso všeč in/ali se dobro ujamejo v vojski oz. kombinacijah. Jaz želim igrati s tako vojsko kot je meni všeč in v kateri uživam. Seveda, če bom zato zanič, nič ne de, pač ne bom šel na ETC.

Mislim pa, da je dolžnost vsakega igralca, da pogrunta vse v zvezi vojske in kombinacij, katero želi špilat, ker če tega ne obvlada potem je vse zaman in mu tudi kapetan ne more pomagati. Zato je nujna in dobrodošla liga.

Moje osebno mnenje glede ETC ekipe je tako, da mora biti ekipa tako močna in dobra, da lahko vsak član zamenja kapetana v vsakem trenutku.
Last edited by KiP on Wed Aug 08, 2018 10:25 pm, edited 1 time in total.

Post Reply