Esc/etc battle reporti

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderator: ibzsabre

Darkangel

Re: Esc/etc battle reporti

Post by Darkangel » Thu Aug 02, 2018 9:50 pm

Andrej wrote:
Thu Aug 02, 2018 9:45 pm
Aja, kako pa je v dvorani? A je vroče?
V dvorani je top! Je klima in ful dober plac! Dost prostora med mizami tko da je kr ok :)
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

Miki

Post by Miki » Fri Aug 03, 2018 7:00 pm

Evo, se mojih par besed.

Turnir je bil epic! Cisto na drugem nivoju kot se jih spomnim iz Zagreba leta nazaj.
Prvih iger se malo slabse spomnim, ampak neko takole, na pamet:

Moja prva igra je bila proti Poljaku z Adeptus Custodes. V listi je imel Terminator Vexillus Praetor in 19 Custodesov na Dawneagle jetbikih, od tega dva shield captaina.
Preden me je zbrisal z mize, sem mu uspel celo ubiti nekaj bikov, ampak niti priblizno dovolj. Jetbiki so se mi konkretno zamerili... Ampak ne nasprotnik😊

V drugi igri sem dobil nasega kolega iz Celovca, Dominika z njegovimi Knighti.
Ob onormni kolicini lasscannonov v moji listi (beri enemu), rezultat ni bil nikoli vprasljiv. Bila je custveno zelo napeta igra, od dveh failed charges z Guillimanom (double ones in 1&3), Knight galanta, ki je vstal od mrtvih in ga je dokoncno pokoncal skromni flamer in pa verjetno enega najbolj pogumnega Apothecarija v Imperiumu, ki je s tremi preostalimi woundi chargal warlord Knighta na zadnjih treh woundih, prezivel ves overwatch brez praske in nato kjlub navijanju preostale avstrijske ekipe, s stirimi napadi naredil nic, nato pa koncno podlegel pod ogromnimi stoMpali jeznega Knighta.

Za tretjo igro so mi dodelili Deamone, ampak ker mojega nasprotnika ni bilo, so mi poslali Čeha z Tyranidi.
Igral je zelo shooty vojsko in kar ni mogel verjeti, da je v lastnem prvem turnu ostal brez enega carnifeksa, za katerega je bilo smtrtonosno streljanje mojih padlih Devastatorjev. Ob obcutni luknji v moji strelski liniji, kjer so bile prej tri enote Devastatorjev, mi ni preostalo drugega, kot da se pozenem v naskok in s casopisi v rokah žužke spremenim v zmazke. Kljub hudim zrtvam med žužki, pa je bil časopis očitno premočen in moji Ultramarinci so vsi do zadnjega sli dol z mize in po novega v trafiko.

Cetrto igro sem igral proti Argentincu s kombinirano vojsko Imperija sestavljeno iz Imperialne garde, Blood Angelov in dveh Shield captainov na Dawneagle jetbikih....
Igral je pocasi, nikakor pa k hitrosti niso pripomogle moje prosnje naj mi stvari pokaze v codexu, ne ker mu nebi verjel kaj mi je povedal. Ker ga ob polomljeni anglescini nisem razumel!😁
V prvem turnu je napredoval z tremi enotami guardsmanov, ki sem jih brez problema odstranil in mu za enega njegovih Shield captainov parkiral Stormtalona, ki pa z tremi hiti z anti-fly raketami ni niti enkrat woundal. V drugem turnu mi je pred linijo parkiral Mephistona, oba Shield captaina, Death Company squad in Chaplaina. Death company je ob uporabi mojega stratagema (auspex scan) ostal brez treh marincev se predno so uspeli izstreliti en sam strel. Njegov charge je tako precej manj bolel. Na moje deep striking enote je enostavno pozabil, kar mi je omogocilo, da sem mu v svojem tretjem turnu pobil vse kar je imel v svojem deplojment zonu razen Company Commanderja, enega squada minometov in enega squada guardsmanov. Vendar nama je zmanjkalo casa za cetrti turn, tako da sva igro koncala z mojo zmago 11 proti 9.

Zadnjo igro sem igral proti Čehu z Adeptus Custodes in tremi Colexus Assaaini.
Za razliko od prve igre turnirja, je bilo tokrat Custodesov na Dawneagle jetbikih samo 9, ponovno 2 Shield captaina na jetbikih in celo 9 Custodesov peš in seveda Vexillis Praetor. Kot v vseh igrah sem ponovno izgubil roll-off za prvi turn, ampak za izjemno prijetno presenecenje in okoli 10 sekund strmenja brez besed, je poskrbel slovenski grb na kocki za prevzem iniciative. To sem seveda z veseljem prevzel in vse mojr jump pack enote so skocile iz kritja na relic in jo zagrabile z vso silo. Vsi preziveli nasprotnikovi jetbiki so sprejeli iziv, se premaknili direktno pred moje enote z relikvijo jih naresetale in preteple s tako vnemo, da je njihov prvi turn prezivel samo Chaplain s tremi woundi. V mojem turnu je zagrabil relikvijo in jo odnesel proti varnosti moje linije. Ker pa je bila ta se predalec, je Guilliman celotno vojsko povedel v boj, oni pa so ob pomoci njegovih rerollov sklatili ogromno stevilo letecih zoprnij, pardon jetbikov. Ker so bili pridni in mu pustili prost koridor, je Guilliman z mecem in ob pomoci starega Dreadnoughta pokoncal ostale letece zoprnije. Nato se je zacel lov na pesake in Colexuse, ki niso hoteli umret, saj jih vsi zadanejo samo na sestice... Ampak na koncu so padli tudi oni in posledje enote nasprotnika.

Skupno sem nabral bogih 31 tock, dovolj za 112 mesto.
Med celotnim turnirjem sem se izjemno zabaval, spoznal nove ljudi, obujal stara znanstva in kljub intenziteti, znam zadvo ponoviti.

MrZombie

Post by MrZombie » Fri Aug 03, 2018 8:37 pm

Noice! Čestitke obema slišat je sila zabavno. :)

Andrej

Post by Andrej » Fri Aug 03, 2018 8:45 pm

3 pike iz dveh iger. Nuff said :)

Darkangel

Post by Darkangel » Sat Aug 04, 2018 8:17 am

Andrej wrote:
Fri Aug 03, 2018 8:45 pm

23 iz sedmih hahaha :)

FinaGlista

Post by FinaGlista » Sun Aug 05, 2018 1:10 pm

Darkangel wrote:
Sat Aug 04, 2018 8:17 am
Andrej wrote:
Fri Aug 03, 2018 8:45 pm

23 iz sedmih hahaha :)
Ojoj pol vam pa res ne gre.

Darkangel

Post by Darkangel » Sun Aug 05, 2018 10:15 pm

Moje videnje, za mano je en tezek turnir in zelo utrujajoc, ampak zelo poucen! V 11 igrah sem se naucil ogromno stvari in moram rect da sem se kljub vsem porazom imel odlicno in da sem odnesel ogromno!

Ekipi bi se zahvalil na korektno odigranem turnirju in potrpljenju! Super ste! In vesel sem da smo igrali brez tuhcev! Svaka cast!

Naslednje leto gremo pa počesat 8-)

KiP

Post by KiP » Mon Aug 06, 2018 9:17 am

Darkangel wrote:
Sun Aug 05, 2018 10:15 pm
V 11 igrah sem se naucil ogromno stvari in moram rect da sem se kljub vsem porazom imel odlicno in da sem odnesel ogromno!
No, izkušnje so neprecenljive. Lahko jih boš delil z nami in nas naučil kakšno fintičko. :)

Btw, napište kakšen battle report, če se komu da!
I come to dance...the dance of DEATH

Darkangel

Post by Darkangel » Mon Aug 06, 2018 9:45 am

KiP wrote:
Mon Aug 06, 2018 9:17 am
Darkangel wrote:
V 11 igrah sem se naucil ogromno stvari in moram rect da sem se kljub vsem porazom imel odlicno in da sem odnesel ogromno!
No, izkušnje so neprecenljive. Lahko jih boš delil z nami in nas naučil kakšno fintičko. :)

Uf uf glede na to da igras harlequine sem jih v 4-ih igrah proti eldarjem doktoriral! Sploh solitaire je noro dober!

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Aug 06, 2018 11:12 am

Darkangel wrote:
Mon Aug 06, 2018 9:45 am
KiP wrote:
Mon Aug 06, 2018 9:17 am
Darkangel wrote:

Uf uf glede na to da igras harlequine sem jih v 4-ih igrah proti eldarjem doktoriral! Sploh solitaire je noro dober!
Dej res malo napiši glede Harlijev, ker mene tudi zanima kako delujejo si dejasnko ne znam predstavljat?

Post Reply