Fly enote in višina teren

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderators: ibzsabre, Darkangel

Post Reply
generalsava-žan

Fly enote in višina teren

Post by generalsava-žan » Wed Jul 04, 2018 7:29 pm

A bi mi lahko kdo razložu če in kako vpliva višina terena (nadstropja) na premike od fly modelov. A odštejejo svoj move distance od višine ali višinsko razllliko ignorirajo in če je drugače kako je to pri različnih premikih torej, charge, consolidate, fallback itd. Hvala že v naprej.
Peace Through Superior Firepower.

blazo

Re: Fly enote in višina teren

Post by blazo » Wed Jul 04, 2018 7:52 pm

Kolikor jaz razumem FLY keyword, potegneš ravno čtro za premik. Ne glede na nadstropja.
V bistvu morata biti začetna in končna točka toliko narazen, kot je dolžina premika (v 3D).

Darkangel

Post by Darkangel » Wed Jul 04, 2018 8:05 pm

Fly ignorajo teren za premik! Tako da lahko landas kjerkoli tudi v ravni crti od a do b
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

KiP

Post by KiP » Thu Jul 05, 2018 3:00 pm

Darkangel wrote:
Wed Jul 04, 2018 8:05 pm
Fly ignorajo teren za premik! Tako da lahko landas kjerkoli tudi v ravni crti od a do b
blazo wrote:
Wed Jul 04, 2018 7:52 pm
Kolikor jaz razumem FLY keyword, potegneš ravno čtro za premik. Ne glede na nadstropja.
V bistvu morata biti začetna in končna točka toliko narazen, kot je dolžina premika (v 3D).
Tako je!
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

- Captain-General Trajann Valoris

Post Reply