Gaming day 17.6. Tobacna

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderator: ibzsabre

ibzsabre

Re: Gaming day 17.6. Tobacna

Post by ibzsabre » Sun Jun 17, 2018 11:13 pm

sem mislil da sam pretiravam z 3mi knighti in itak jih spila tip 4 ;) kar naj..

super za trening, casa za liste spreminjat je se dovolj (dva tedna), tak da idealna prilika.

James zal rough riderjev na ETC ne mores spilat. stran 10 ETC pravil pravi da ko pride dex ven, index ignoriras. ni pa GW nic kriv, oni pustijo, ETC pravi da ne.

KiP

Post by KiP » Mon Jun 18, 2018 8:26 am

Kakšno AUS listo objavite, me res zanima.
I come to dance...the dance of DEATH

ibzsabre

Post by ibzsabre » Mon Jun 18, 2018 8:38 am

jaz vem za dve.. necron tesseract spam (torej 3) in knight spam (torej 4). za prve nekako velja da so edina resno kompetitivna necron vojska in spammajo mortal wounde po tekocem traku, 4x knight je pa pac pain odstranit z allcomer listo. Ce se specializiras zanje ni problem, samo z listo ki ima spam laskanonov, te bo teplo vse kar ni monster/vehicle spam.

je pa to ETC nivo. tukaj so grde liste, nimas kaj.

PS ah saj res, se spomnim se tau.. 3x skyray + 3x storm surge (cca 1600 pik). tale lista je brutalna ker ima bolan alpha strike: 18 seeker missiles (S8, ap2 dmg d6) + 12 destroyer missile (d3 mortal wounde vsak). Ima sicer probleme z kaksnimi eldarji (karkoli kar si lahko zrihta -2 to hit) ampak redko kaj lahko prezivi tak rafal.

Darkangel

Post by Darkangel » Mon Jun 18, 2018 8:52 am

tako potem so bili še harlequinčki (žal si nisem zapomnil točno) vem pa da so imeli 5 flyerjev, neke sniperčke in pa karakterčke ki so se "zajebavali" s tvojo moralo in ld hehehe.
potem je bil še chaos cultists spam z mortijem in abadonom ter 4 daemon princi (recimo mu da je bil najbolj friendly lista učeraj hehehe)

kakor sem rekel, next level... seveda bi ga tudi sam probal, vendar se mi zdi neumno potem imeti doma npr 3 stormsurge, da ji ne bom nikoli več zvlekel iz omare :)

ampak nekoč pa mogoče :)
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

KiP

Post by KiP » Mon Jun 18, 2018 11:50 am

Eh, očitno marsikdo od nas ni ETC "material". Saj ne, da ne znamo, ampak nam je brez veze. Prav ponosen sem na vas.
😀

Darkangel

Post by Darkangel » Mon Jun 18, 2018 12:54 pm

KiP wrote:
Mon Jun 18, 2018 11:50 am
Eh, očitno marsikdo od nas ni ETC "material". Saj ne, da ne znamo, ampak nam je brez veze. Prav ponosen sem na vas.
😀

Mislim da slovenija premore najvec 3 igralce etc materiala pa predvsem ne za to ker folk nebi hotel met mocnih vojsk ampak ker je nasa “meta” samo premajhna!
Spet nic ni narobe s tem, ampak (yes there is a butt) ce nam uspe zaceti siriti krog igralcev se bo tudi scena razvila. Zdaj v tem trenutku je pac igralcem skoda (pa kolikor koli imajo radi svoje vojske, kupiti npr 4 knighte, ki jih bo igral enkrat na etc potem pa mogoce spet naslednje leto ali sploh ne! Umes bos pa odigral z njimi dva gejma in se to samo če, ker pac pri nas je to “nesprejemljivo”.

Mi se gremo na etc zabavat tudi ko bomo zgubljali! Pogledat lepe modelcke spit kaksno pivo in met par dni dopusta od sluzb/zen/punc/fantov/psov/mack/otrok/itd.

Jaz sem ponosen da gremo na etc kot ekipa kjer smo samo Slovenci, brez placancev! :)

KiP

Post by KiP » Mon Jun 18, 2018 1:07 pm

A veš, jaz sem že enkrat povedal, pa mislim, da Andrej tudi, naj nasprotnik prinese 5x knight ali ne vem kakšen spam, če to kupi, lepo sestavi in še lepše pobarva! Če doživim rape, naj bo saj v barvah!!! ;) ;)

Sicer pa, slej ko prej, take vojske pogruntaš in tudi z allcomer vojsko lahko nekaj narediš. Lej, jaz sem špilal fantasy vedno z dwarfi, razen enkrat s skaveni in enkrat z chaosom. Ko sem špilal s chaosom in skaveni, sem bil obakrat drugi ali celo enkrat zmagal, ne spomnim se več, a mi ni bilo zanimivo, ker so bile vojske res siraste. Ostal sem na Dwarfih, kateri so bili underdogi, a sem jih igral z živalsko/morilsko preciznostjo (op. ur. "matr je skromen ;) ), torej, vsi premiki v naprej premišljeni kot pri šahu. Večino sicer izgubil, a nikoli izgubil vere v zabavo in počasi postal res zajeb... nasprotnik. Torej, da strnem misli, ko premagaš sirastega ali močnega ali kakorkoli že igralca z na papirju slabšo vojsko potem si res cool in on to ve, to pa je vse, kar rabiš za nadaljnje igranje. Dostikrat slabša vojska, a bolje vodena, zna narediti čuda.

Mogoče se Jure še spomni, kako sem oddigral 40k turnir samo z last chancerji! :o

Darkangel

Post by Darkangel » Mon Jun 18, 2018 1:21 pm

KiP wrote:
Mon Jun 18, 2018 1:07 pm
A veš, jaz sem že enkrat povedal, pa mislim, da Andrej tudi, naj nasprotnik prinese 5x knight ali ne vem kakšen spam, če to kupi, lepo sestavi in še lepše pobarva! Če doživim rape, naj bo saj v barvah!!! ;) ;)

Sicer pa, slej ko prej, take vojske pogruntaš in tudi z allcomer vojsko lahko nekaj narediš. Lej, jaz sem špilal fantasy vedno z dwarfi, razen enkrat s skaveni in enkrat z chaosom. Ko sem špilal s chaosom in skaveni, sem bil obakrat drugi ali celo enkrat zmagal, ne spomnim se več, a mi ni bilo zanimivo, ker so bile vojske res siraste. Ostal sem na Dwarfih, kateri so bili underdogi, a sem jih igral z živalsko/morilsko preciznostjo (op. ur. "matr je skromen ;) ), torej, vsi premiki v naprej premišljeni kot pri šahu. Večino sicer izgubil, a nikoli izgubil vere v zabavo in počasi postal res zajeb... nasprotnik. Torej, da strnem misli, ko premagaš sirastega ali močnega ali kakorkoli že igralca z na papirju slabšo vojsko potem si res cool in on to ve, to pa je vse, kar rabiš za nadaljnje igranje. Dostikrat slabša vojska, a bolje vodena, zna narediti čuda.

Mogoče se Jure še spomni, kako sem oddigral 40k turnir samo z last chancerji! :o
Se v popolnosti strinjam s teboj, vendar dejstvo je da vsi ki igrajo/mo na novo oz smo se vrnili v svet plastike in failcasta stremimo h temu da svoje figure pobarvajo/mo!

Meni osebno bolj pomeni barvanje zadnje case ampak imam pa tudi zelo rad “mocne vojske/modelcke” vendar 8 edicija pomeni tudi da ti npr z 50guardsmeni ne pariras knightu! Se enkrat res ogromno naredi tsktika ampak ogromno naredi tudi met kocke in seveda moc dolocenih figur :)

Meni osebno bi bilo bedno premagat kogarkoli z plasticnimi skatlicami kot proksiji ampak ce bi se zmenila da probava listo ki bi jo potem kupil zakaj pa ne...

Vseeno ni med cenejsimi hobiji!

Jaz upam samo da bomo v letu po etcju malo vec delati na skupnosti in da privabimo cimvec novih igralcev (seveda jih ne bomo privabili ce jih bomo stalno brisali z najmocnejsimi enotami).

Mislim da imamo v Sloveniji ogromno potenciala :)

Maxamato

Post by Maxamato » Mon Jun 18, 2018 3:45 pm

Darkangel wrote:
Mon Jun 18, 2018 1:21 pm
Mislim da imamo v Sloveniji ogromno potenciala :)
Definitely!

I’m observing the SLO community a couple of years and has seen lot of good players. :)

But I feel, for a growing community, you should offer more “semi-competitive” events. Lot of people don’t want to play against ETC style lists (at first glance) and if i.e a. newbie is coming the first time and will always lose, he will not come in future.
That is my experience. :)

Bionidz

Post by Bionidz » Mon Jun 18, 2018 3:54 pm

Bl porblematika kake playerje bi se hotl met ? mularija nau good... 20+ cheezer nebo mel kesa se nki casa... 30+ ljudje so ze v svjem "zone-u", in usi k so na plastic crack navlecni so pa ze v spilu :)

Post Reply