Battlescribe

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderator: ibzsabre

blazo

Re: Battlescribe

Post by blazo » Thu Dec 28, 2017 2:26 pm

KiP wrote:
Thu Dec 28, 2017 11:51 am
Imam občutek, da si kakšen developer oz. programer, kateri pričakuje, da mu bodo userji zastonj zhrihtal program! :lol: :lol:
Zdaj pa resno! Kako pri marincih določiš warloda in traite?
Ja, sem bil. Trenutno nič več, vendar mi je duh ostal. Pa ne da bi pričakoval, da mi bodo "userji zastonj zrihtal program", ampak namesto nerganja opisali, kaj točno je narobe.

Resno, lahko z metom kocke pred začetkom igre, lahko pa s svinčnikom napišeš na list. :P
Ali, če imaš kupljeno podporo za BS, dopišeš v zapiske/opombe v BS.

In čisto resno-resno, kot sem že napisal, to ni stvar aplikacije Battlescribe temveč datafajlov za posamezne fakcije. Space marinci imajo daleč največji fajl z največ različnimi možnostmi kombinacj in je zato za pričakovati, da bodo imeli avtorji težave pri izdelavi ustreznih pravil v datafajlih.
Nihče pa ti ne brani, da si jih sam popraviš, saj si si poleg BS (RosterEditor) presnel tudi DataEditor. Zaženi in popravi, kar ti ne dela. In ko ti bo uspelo narediti 100% brez napak, dodaj pull request na githubu, da bo tvoj trud uživalo tisoče drugih (ki te bodo brez slabe vesti potem popljuvali).

KiP

Post by KiP » Thu Dec 28, 2017 3:08 pm

Napisal si, da marinci delujejo brez večjih težav, jaz pa sem ti povedal, da ni tako. Ne vem zakaj tako goreč odziv, a verjetno že imaš razlog (Ko mački stopiš... ;) ) Verjetno si spregledal v prejšnih postih, vendar sem človek kateri dostikrat podvomi o svojem "znanju", zato sem tudi ta post začel. Mislil sem, da potrebujem pomoč in da jaz nekaj ne znam. V bistvu pa vidim, da tudi ostali, predvsem ti, ne znate oz. nimate možnosti, ker army builder, ali datafajli ne deluje/jo tako kot bi morali. Torej, brezveze načet post. Se opravičujem.

Za turnir 13.1.2018 predlagam, da se podrobno pregleda army liste, sploh te, kateri bodo izdelani s programom Battlescribe!
I come to dance...the dance of DEATH

blazo

Post by blazo » Thu Dec 28, 2017 4:11 pm

Eh, ne dojameš ... :twisted:
Vzemi Tyranide in sestavi listo. Praktično vse, kar si želiš (kot si opisal spodaj), tam deluje "out of the box". Možnih kombinacij pa je tam mnogo manj, kot pri marincih.
Pri Grey knightih so mi razvijalci obrazložili, da se Loremasterja, ne da vkomponirati v pravila, brez da bi logiko podrl kje drugje. Pa je kombinacij precej manj. :roll: Torej si na roke zabeležim, da zna warlord en psychic power več. Ne pričakuj preveč od programja, ker je tudi na roke zelo zoprno sestavljati liste.

Po drugi strani, pa je glavno, da ti army builder (BS ali drugi) pravilno sešteje točke in omogoči le izbiro pravih orožij za enote. In tukaj deluje vse brez večjih težav (za liste, ki sem jih preskusil).

In ja, prav bi bilo, da "komisija" preveri vsako listo izključno s kodeksi, indexi in CA ter FAQ. Kdo bo v "komisiji"? ;)

KiP

Post by KiP » Thu Dec 28, 2017 4:40 pm

blazo wrote:
Thu Dec 28, 2017 4:11 pm
Kdo bo v "komisiji"?
Jah, glej, ta trenutek se mi zdiš ti naprimernejši za komisijo! Kot kaže, najbolje obvladaš battlescribe, celo RosterEditor ti ni tuj, če sem prav razumel. Srečno! :twisted:
I come to dance...the dance of DEATH

PapaOrk

Post by PapaOrk » Thu Dec 28, 2017 5:20 pm

ce se kdo javi pregledovat liste seveda dobrodosel. Vsak je zase odgovoren da bo imel legalno listo. Turnir je bolj igralni dan kot kaj drugega in nagrade so bolj simbolicne. Se mi zdi da zmagati turnir z zavedno nelegalno listo ni tako sladka. Ce sploh je:)
Sem pa razmisljal da bi liste objavili na forumu tako da ostane sled o listah:)

blazo

Post by blazo » Thu Dec 28, 2017 6:54 pm

Boris, ne zagrabit za to kost. ;) Sem se samo hecal.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Thu Dec 28, 2017 8:48 pm

jaz sem glede napisanega bil pa resen:)

Darkangel

Post by Darkangel » Sat Dec 30, 2017 1:03 pm

Jaz se strinjam za objavo list dan pred turnirjem npr! Tako da ne more "nihce prilagajat liste glede na ostale" ceprav mislim da nekih oh in sploh nepricakovanih list ne bo :) fajn bi bil na turnirjih mogoce tudi sodnik ki ne igra in pac zmanjsuje tenzije glede pravil kjer se dva igralca ne strinjata itd
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Sun Dec 31, 2017 8:50 am

No super se kdo javi za sodnika:)
Bo placan, pa igrat ne bo mogel.

Post Reply