Razlike med Codexi in Indexi

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderator: ibzsabre

KiP

Razlike med Codexi in Indexi

Post by KiP » Mon Dec 11, 2017 3:25 pm

Me zanima, tisti, ki že imate nove codexe za svoje vojske, če se kaj dosti razlikujejo od Indexov, glede opreme in pik?

Namreč, ne bi rad prehitro opremil kakšne nove enote, pa potem, ko izzide codex, ugotovil, da je druga oprema v codexu cenejša in boljša... kaj mislite oz. veste?
Saying golf is just a game is like saying an astronaut is just a pilot!

FinaGlista

Re: Razlike med Codexi in Indexi

Post by FinaGlista » Mon Dec 11, 2017 3:42 pm

KiP wrote:
Mon Dec 11, 2017 3:25 pm
Me zanima, tisti, ki že imate nove codexe za svoje vojske, če se kaj dosti razlikujejo od Indexov, glede opreme in pik?

Namreč, ne bi rad prehitro opremil kakšne nove enote, pa potem, ko izzide codex, ugotovil, da je druga oprema v codexu cenejša in boljša... kaj mislite oz. veste?
Super vprašanje tudi mene podobno zanima. Ker če gledam kot "cheeser" aka turnirsko, hitro veliko enot izločim za turnir oz kar celoten CC pri DE pa še bike, Hellione, monsterje...
Sedaj s tem popravkom pik, so par enot popravili in če bodo ostale tudi pocenili z novim codex-om, bo odločitev hudičeva težja.

generalsava-žan

Post by generalsava-žan » Mon Dec 11, 2017 3:48 pm

Saj za Blood angels lahko povem da se pike niso posebi spremenile, spremenila se je samo cena parih orožji in ene enote. Večja razlika, ki jo dobiš s codexsom so warlord traits, relics and strategems. Jaz osebno ne bi pričakoval katerih prevelikih sprememb glede orožji in opreme. Pri BA je eno orožje postalo slabše ostalim, ki so se pike znižal so se pa že prej uporablala al pa sploh ne.
Peace Through Superior Firepower.

KiP

Post by KiP » Mon Dec 11, 2017 3:56 pm

Kaj pa Red thirst? Tega ni bilo v indexu, ne?

generalsava-žan

Post by generalsava-žan » Mon Dec 11, 2017 4:06 pm

Ne to smo dobil in je super prva runda combata +1 to wound rolls
Peace Through Superior Firepower.

blazo

Post by blazo » Mon Dec 11, 2017 7:47 pm

Codexi so cheese glede na indexe. Osnov ne spreminjajo bistveno, dodajajo pa male trike.
Tyranidi so dobil hive adaptations in stratageme, ki jim dajo super bonuse in to je pričakovat tudi v novejših codexih.
Bojim se, da bodo navadni marinci na koncu potegnil najkrajšo, ker so bili prvi.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Dec 11, 2017 10:16 pm

blazo wrote:
Mon Dec 11, 2017 7:47 pm
Codexi so cheese glede na indexe. Osnov ne spreminjajo bistveno, dodajajo pa male trike.
Tyranidi so dobil hive adaptations in stratageme, ki jim dajo super bonuse in to je pričakovat tudi v novejših codexih.
Bojim se, da bodo navadni marinci na koncu potegnil najkrajšo, ker so bili prvi.
Kdor čaka dočaka, tukaj ciljam na moje joškarace od DE :lol:

KiP

Post by KiP » Mon Dec 11, 2017 11:32 pm

blazo wrote:
Mon Dec 11, 2017 7:47 pm
No, saj to je skoraj že normalno! Marinci imajo toliko opcij, da so lahko malo manj ''poboljšani''. :P

Darkangel

Post by Darkangel » Tue Dec 12, 2017 9:31 pm

Index ali codex ce se naucis pravil za vojsko ki jo igras in predvsem trikov potem se da tudi z index vojsko igrati! Jaz osebno komaj cakam tudi sept rule za T'au in pa seveda stratageme! Pa ze brez tega je frakcija precej mocna!

Hawock

Post by Hawock » Tue Dec 19, 2017 2:37 pm

Zdravo. Sem na novo tu :)
Kar se tiče spremem so pri Astra militariumu spremenili conscripte, in sicer je treba vreči kocko vsakič, ko oficir na njih uporabi Woice of command. Na +4 Woice of command uspe, sicer je fail in do konca poteze abiletyja na njih ne moreš več uporabiti. In pa v Codexu ni Rough riderjev, medtem ko v indeksu so. Samih pik pa po pravici še nisem primerjal.

Post Reply