WYSIWYG

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderators: ibzsabre, Darkangel

blazo

Re: WYSIWYG

Post by blazo » Fri Dec 01, 2017 7:09 pm

PapaOrk wrote:
Fri Dec 01, 2017 5:36 pm
... ki je nebi zbrisali v drugem turnu dol z mize.
Ne igrat samo za to, da zmagaš, pa je precej lažje. ;) Jaz sem začel prav uživat v igrah (s pobarvano vojsko!), ko sem enkrat presegel ta prag.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Sat Dec 02, 2017 3:16 pm

Sam rad zmagam ni pa to moj edini focus.
Tako, da razumem obe strani in se bolj nagibam na to, da je zmaga več vredna kot pobarvana vojska, ČE si narazen stojita dva dobra igralca.

Darkangel

Post by Darkangel » Sun Dec 03, 2017 12:55 am

Kar se tice wysiwyg in tau vojske ko jo trenutno igram delam trenutno na tem da se opremi kot je to pravilno, anpak dokler ni codexa in dokler ni v nulo znerfano kasno orozje mi je kar skoda commanderja opremit npr full cyclone ion blaster ki se lahko cez mesec in pol izkaze kot pic*in dim! Kar se tice ulivanja se strinjam z Blazom da je kreativna svoboda in js ne vidim nobene zle namere ce kupis squad dark angels veteranov v katerih je 5 torsov in 5 nog in opreme za 8 marincev! Pac odlijes se tri in porabis cel sprue! Ne vidim neke zle namere oziroma kraje glede na to da porabis spruje kinso v boxu ki stane npr. 35 eur
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Sun Dec 03, 2017 2:02 am

Ulivanje je piratstvo in piratstvo ni kraja, definitivno pa lahko oškoduje ustvarjalce zaradi izpada dohodka. To mora razčistit vsak sam pri sebi.

WYSIWYG zelo podpiram, zdi se mi nefer, da moram poleg vsega na mizi še slediti, kaj naj bi bilo kaj in iz kje bodo užgale plazme, zakamuflirane v flamerje. Saj nasprotnik je povedal pri deploymentu, ampak potem je pa samo nedolžen kot ovčka gledal, kako sem popolnoma očitno pozabil in zraven deep strikal termije. Saj štekam, ene vojske so vedno v delu, ampak saj imamo tudi blu tack, magnetke...
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

PapaOrk

Post by PapaOrk » Sun Dec 03, 2017 10:02 am

blazo wrote:
Fri Dec 01, 2017 7:09 pm
PapaOrk wrote:
Fri Dec 01, 2017 5:36 pm
... ki je nebi zbrisali v drugem turnu dol z mize.
Ne igrat samo za to, da zmagaš, pa je precej lažje. ;) Jaz sem začel prav uživat v igrah (s pobarvano vojsko!), ko sem enkrat presegel ta prag.
V zacetkih naju s filipom sva rabila ene tri leta do prve zmage:)
Sedaj ko vem kaj mi bodo priblizno prinesli nasprotniki za igrat proti meni je ze do njih nefer da prinesem nekaj na mizo kat res se samo dol pobira brez da bi kak modelcek kaj celo enoto mu dol spravil z mize.
Ampak saj sem napisal samo za demone. Bom laj drugega prinesel:)

KiP

Post by KiP » Sun Dec 03, 2017 11:32 am

Tisto s "krajo" ni bilo mišljeno kot definicija. Se pa ve kaj je nelegalno kopiranje, prodaja, itd. V bistvu sem hotel samo nakazat kakšne opcije ima človek, kateri se ukvarja s tem hobijem.
I come to dance...the dance of DEATH

blazo

Post by blazo » Sun Dec 03, 2017 12:00 pm

Predlagam, da začnemo špilat Open play in Narrative misije (na Power level) - izključno WYSIWYG. In tam ni toliko pomembno ali na koncu zmagaš (seveda si 1000x bolj zadovoljen) ali te zmanjka v 1. turnu.

Kar pa se izdelave kopij tiče je pa tako, da izdelat popolno kopijo brez mehurčkov ni tako enostavno ali hitro, da bi se splačalo komercialno. Razen seveda, če investiraš v ustrezno opremo, v tem primeru pa že kršiš avtorske pravice in v pravem pomenu piratiziraš.
Če GW ponuja opcijo v kodeksu da imajo vsi modeli enako orožje, na spruju pa je samo eno (ali tudi kak drug del) imam čisto vest, ko si naredim kopijo (pa to ne pomeni da piratiziram). Glede na cene GW plastike imajo zagotovo 100% (ali več) dobička pri vsaki škatli.

Smo pa seveda različni in kar se nekomu zdi sprejemljivo, se drugemu ne. Tako pač je.
Meni je pomembneje, da vidim lepo pobarvanega nasprotnika, kot to da zmagam.

lenoba

Post by lenoba » Sun Dec 03, 2017 2:10 pm

Kaj potem predlagate za championa/lorda, ki imata možnost izbire iz special weapon ali ranged weapon (homo sapiens based armije imajo to bolj ali manj enako)? Za vsakega 5 rok na magnetih se mi zdi preveč, se pa strinjam, da se nekje vidi, da nima samo bolterja in chainsworda.

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Sun Dec 03, 2017 2:36 pm

Saj menda ne boš vsak dan menjal? Daj najljubšo opcijo na magnetek pa čez 4 leta ko bo nov codex in se učinkovitost spremeni lahko zamenjaš.
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

Darkangel

Post by Darkangel » Sun Dec 03, 2017 2:49 pm

Se vedno mislim da to da si skopiras orozje da opremis figuro ni nek hud kriminal! Dokler zadeve ne prodajas je vse ok! To gledam kot tono filmov in muzike, ki grem stavit da jo ima vsak od nas na racunslniku potegnjeno iz partisov in piratebay-ov!
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

Post Reply