WYSIWYG

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderator: ibzsabre

KiP

WYSIWYG

Post by KiP » Thu Nov 30, 2017 2:01 pm

Zanima me vaše mnenje glede WYSIWYG!

Namreč, ne vem, kako je to na ETC-ju oz. večjih turnirjih, ampak pri nas nismo ravno tečni glede tega! No, ker pa malo spremljam tudi druge forume, oz. iščem mnenja, pa se jih kar nekaj nagiba k temu, da ima model v roki res tisto kar uporablja. Mene skrbi predvsem zaradi denarja, katerega bi morali dodatno porabiti, če bi hoteli imeti modele WYSIWYG, ker v nekaterih boxih ni dovolj želenih orožij ali druge opreme. Moje mnenje se vseeno bolj nagiba k WYSIWYG :o . Kaj pa vaše?
Saying golf is just a game is like saying an astronaut is just a pilot!

blazo

Re: WYSIWYG

Post by blazo » Thu Nov 30, 2017 2:12 pm

WYSIWYG über ales!
Drugače dajmo špilat s kamenčki (žetončki, škatlicami, lego kockami, ...), sploh ne rabiš kupovat figuric.
Dozdaj sem odšpilal samo eno igro, kjer sem lascanone proxyal z gravi na centurionih.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Nov 30, 2017 2:19 pm

Mene to ne moti če le ni prehudo, se pravi če daš gor 5 marincov pa ima vsak X orožje mi je vseeno kaj ima kdo oz nima, hujše, je če 5 marincov predstavlja ne vem 5X modelov, tam pa se hitro izgubim.
Načeloma kolikor sam hodim po turnirjih ni prehudo, v Fantasy se gleda, da vsaj prva vrsta ima recimo sulico, da se ve kaj ima cela enota. V 40K je to malo težje, ker tam ima vsak model drugo orožje.

blazo

Post by blazo » Thu Nov 30, 2017 2:35 pm

FinaGlista wrote:
Thu Nov 30, 2017 2:19 pm
... če le ni prehudo...
In kdaj je to? En možicelj z lasgunom? Tank z 10 kanoni?
Če se k meni pripelješ in ugotoviš, da si doma pozabil nekaj modelčkov, ne bom umrl ali te poslal nazaj ali če se vnaprej zmeniva, da bi rad preskusil kako kombinacijo, preden jo nabaviš. Na kakršnem koli turnirju pa bi jaz dovolil le WYSIWYG. Že to, da vojska ni pobarvana (na vsaj 3 barve) mi vzame veselje.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Nov 30, 2017 3:14 pm

blazo wrote:
Thu Nov 30, 2017 2:35 pm
FinaGlista wrote:
Thu Nov 30, 2017 2:19 pm
... če le ni prehudo...
In kdaj je to? En možicelj z lasgunom? Tank z 10 kanoni?
Če se k meni pripelješ in ugotoviš, da si doma pozabil nekaj modelčkov, ne bom umrl ali te poslal nazaj ali če se vnaprej zmeniva, da bi rad preskusil kako kombinacijo, preden jo nabaviš. Na kakršnem koli turnirju pa bi jaz dovolil le WYSIWYG. Že to, da vojska ni pobarvana (na vsaj 3 barve) mi vzame veselje.
Kot sem napisal, vseeno mi je kaj ima kak model v roki ali tank na sebi, če le model predstavlja model, se pravi, da je marinec = marinec in ne, da se igra vojske kjer imaš ne vem v marinski vojski not demone, IG... tam se pa res izgubim kdo je kaj.

KiP

Post by KiP » Thu Nov 30, 2017 4:06 pm

Khm, ne mešat WYSIWYG s proksijanjem!

Bom dal primer! Figura ima v roki pištolo! Sedaj, ali je to bolt pištola, fusion pištola ali pač blast pištola, po moje ne igra neke velike vloge in bi bilo praktično vseeno, če bi bilo rečeno, da gre za isto orožje v celem squadu! Drugi primer, dread ima lascannon, ti bi pa rad imel assault cannon, tudi ni taka reč, če se prej dogovori, glavno, da je figura prava.

No, na žalost, pa se med igro hitro pozabi, kaj kdo ima, sploh pri večjih beštijah... čisti WYSIWYG pa za sabo prinese določene posledice, katere pa vsi težko dohajajo.

Drugače pa ja, seveda, WYSIWYG all the way... (to bo mene koštalo zeloooooo veliko).

p.s.
Bitze se težko dobi, kar se ulivanja tiče, gre pa za krajo!

blazo

Post by blazo » Thu Nov 30, 2017 4:20 pm

KiP wrote:
Thu Nov 30, 2017 4:06 pm
... kar se ulivanja tiče, gre pa za krajo!
Temu lahko rečeš kreativna umetniška svoboda. ;) Lahko pa se greš GS sculpting, če si korajžen. :P
Ko je pobarvano se ne vidi, da ni iz GS. :D :lol:

Andrej

Post by Andrej » Thu Nov 30, 2017 5:03 pm

Meni osebno je pri wargamingu daleč najbolj pomemben visualni efekt, torej pobarvane figure na dobri mizi z dobrim terenom. Po možnosti čim manj markerjev in kakšnih žetončkov, gumic... Po moje ni veliko razlike med recimo plasma canonom in eridicator canonom na leman russu, oba sta uporabna, mogoče ima plasma po statistiki malenkostno prednost ampak jebi ga... nisem tak, da bi zaradi tega proksijal. Torej WYSIWYG all the way + pobarvano, misli da bi morali vsi vsaj stremet k temu. Sicer pa nimam nič proti če nasprotnik proksija par orožji na pešakih, samo da tega ni preveč. Na primer, da se pove, da ima cel squad stormbolterje in powerfiste namesto stormshieldow in hammerjev. Ali pa recimo da prosija samo heavy weapone v enoti. Če ima pa vsaka enota nkaj drugega kot v resnici, mi pa že vzame malo volje po igranju. Sploh če je namen prosijanja "powergaming". Sicer se da pa dandanes veliko naredit z magnetki, sploh na vozilih in večjih modeih, tako da tam imam malce manj potrpljenja.
Kar se pa kraje tiče, je pa moje mnenje, da so figure tako drage, da ne rečem preplačane, da bi moral v boksu dobit opremo za vse opcije ki jih ponuja codex. Če jih ni, si pač pomagaš in znajdeš kakor veš in znaš...

KiP

Post by KiP » Thu Nov 30, 2017 5:34 pm

Vidim, da se kar strinjamo. Bom pa kar v naprej povedal, vsaj pri eni moji vojski, definitivno ne bom gor tlačil harlequin embrace, ker izgleda na nadlaket naliman futuristični dildo! Torej, vsi bodo imeli meče v rokah, kateri pa bodo predstavljali enotno orožje za cc v vseh enotah. Pištole bodo pa prave.

Na žalost ali srečo, so mi harlequini pač všeč z meči in tako bo ostalo. Itak nobeden ne ve (nekateri pa že) kaj so tista orožja oz. kako izgledajo.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Fri Dec 01, 2017 5:36 pm

jah ocitno ne bom igral daemonov ker ne morem zagotoviti liste ki bi bila vsaj priblizno spodobna na daljsi rok. ob 10000 pik daemonov ne morem dati na mizo vojske, ki je nebi zbrisali v drugem turnu dol z mize. zal nisem pripravljen za horrorje 1 cm visoke dati 200 plus evrov.

Post Reply