Teren za 40K

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderator: ibzsabre

PapaOrk

Re: Teren za 40K

Post by PapaOrk » Tue Jan 16, 2018 7:43 pm

blazo wrote:
Tue Jan 16, 2018 3:13 pm
ibzsabre wrote:
Tue Jan 16, 2018 12:59 pm
PS Blazo bo res treba enkrat na obisk it..
Dete je že zraslo? ;) Dobrodošel! :)
PapaOrk wrote:
Tue Jan 16, 2018 2:50 pm
@blaz ti zrihtam 100 eur za smolo pa kar zacni. kar bos naredil bo dobrodoslo.
Samson Kamnik (https://www.naredi.eu/default.asp?mid=s ... ailid=8242 in https://www.naredi.eu/default.asp?mid=s ... ailid=8245)
Verjetno bo za de večje kose boljši 1., ker se hitreje strdi, da jih v enem dnevu naredim več. Edini "problem" je v tem, da odlitki niso dvostranski. Če naredimo "hiše" bi morlao biti ok.
kolk terena bi se dalo narest za 20 eur? za kolk kosov terena. 4 veliki kosi 40k gw originala je cca 65 eur.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Tue Jan 16, 2018 7:44 pm

Kdo bo sedaj organiziral delavnice in kdaj?

PapaOrk

Post by PapaOrk » Tue Jan 16, 2018 11:08 pm

sem ful za velike kose terena. bi koncno lahko dal flyranta v cover.

KiP

Post by KiP » Tue Jan 16, 2018 11:28 pm

ibzsabre wrote:
Tue Jan 16, 2018 9:09 am
POZOR DOLG TEKST na temo 40k terena. povzetek: mislim da rabimo vec velikih kosov terena. Ce bo kaj odziva, oz. strinjanja, predlagam kaksno delavnico kjer s kosov stiropora/plasticarda naredimo kaj primernega. Se najde na netu kak dober tutorial, oz. pobrska pri veteranih za ideje.

Sem se pogovarjal z Avstrijskim igralcem, kot tudi pri nas lokalno in je mnenje da se manjka vecjih kosov terena. Avstrijec mi je pokazal par slik in navada pri njih je da ima srednji pas mize (tam kjer deployment ni mogoc) vsaj en vecji, LOS blokirajoc kos, ce ne par.

to posledicno naredi:

1. zmanjsa se efekt prvega turna. Na mizi kjer ni veliko terena met ki odloci kdo gre prvi, mirno doloci zmagovalca.
Primer: Jaz imam shooty listo in miza je vecinoma odprta - nujno hocem iti prvi. Z isto listo, ima nasprotnik opcijo skrit vecino, ce ne celotne vojske na zacetku - ni vec tako simpl. Morda hocem iti prvi da stecem na boljso pozicijo izven deploya. Morda hocem it drugi in lovit objektive na koncu ali pocakat kje pridejo rezerve, ocenit premikanje nasprotnika,...

1.5 posledicno tudi stevilo dropov ni vec tako vazno. V nemciji imajo veliko MSU list v 40k in to ne samo ynnari. itak, ce +1 bonus ni vec tako vazen, lahko listo delas bolj sprosceno.

2. Vec razlogov za raznolike liste. Trenutno pomeni boljsa lista met vec in boljse kanone kot nasprotnik, ali nek brutalen skok z 1st turn charge (ostale pike so kanoni).
Primer: Enote katere nimajo ofenzivno dobrega profila (infiltratorji, scouti, lahke hitre zadeve, ipd..) so redko videne, itak ker se jih prelahko odpihne in v zameno ne bood odpihnile veliko nazaj. Ce jih lahko skrivam po mizi in ponucam za skakanje po objektivih, je veliko slabih enot vsaj potencialno uporabnih.

3. CC liste narebi bolj viable, izven tistih list ki imajo "trik" ala celestine in njen 24" jump, chaos + warp time jump, deep strike in psy move, ipd..
Primer: Trenutno je LR z assault termiji slaba opcija, ker se ga komot pokripla in ima move 3" (hehe). Ce pa ima igralec opcije da vidi koridor kjer lahko prodre po mizi in se za kak turn skrije pred vecino streljanja pa je zadeva drugacna. Zahteva malo vec od igralca, ampak vec opcij kot imas, bolj takticno se lahko obnasas.

4. Penalizira se shooty spam (pisem kot tau). Ce ze ne assault, pa vsaj counter assault/tar pit/MSU diverzantskih elementov postane viable opcija. Odmik od spama kanona pa hkrati pomeni manjso sanso odpihnit soigralca in vecjo tezo objektivov. Tak da se igre zmaguje po objektivih in karticah.

to bi znalo igro sicer zakomplicirat, ampak mislim da je to samo dobro. Par vecjih kosov terena pomeni da ima igralec dejanske opcije kje se bo premikal, kje se bo ognil najvec streljanja, razmislit mora katere nasprotne enote se splaca najprej postrelit da bo optimalni efekt (te ki pokrijejo najvec poti kjer se prebijas), bolj razmislis kam das objektiv, s cem bos naredil listo, ipd.. -

pac vpeljat malo vec takticnosti v spil preko terena, brez da se pise ACje, oz. drugace spreminja pravila. ideje, misli?

Zelo, zelo dobro pisanje, BRAVO Klemen! Se popolnoma strinjam. Všeč mi je, da se ne pritožuje, da teren tudi če je, ga praktično ni v tej ediciji!!

Rešitev je Klemen lepo razložil in ja, večji kosi!!!!!
I come to dance...the dance of DEATH

KiP

Post by KiP » Tue Jan 16, 2018 11:31 pm

FinaGlista wrote:
Tue Jan 16, 2018 12:51 pm
lord_blackfang wrote:
Tue Jan 16, 2018 12:25 pm
Glej no glej, igralci v praksi opažajo, kar sem napovedal ob prvem branju knjige. :geek:
No, nisi bil edini, od tega kar je mene motilo po prvem turnirju, se je nekaj že popravilo:

Vidve tice-zloslutnice, kdo pa je vama že na začetku povedal kako in kaj v zvezi terena? A zdaj se bosta pa neumnega delala!!! Kakšno nespoštovanje starejših! Groza!! :lol: :lol: :lol:

p.s.
Prvi stavek je pa resen, krščenmatiček!!! :twisted:
Last edited by KiP on Wed Jan 17, 2018 11:20 am, edited 1 time in total.
I come to dance...the dance of DEATH

blazo

Post by blazo » Tue Jan 16, 2018 11:31 pm

PapaOrk wrote:
Tue Jan 16, 2018 7:43 pm
kolk terena bi se dalo narest za 20 eur? za kolk kosov terena. 4 veliki kosi 40k gw originala je cca 65 eur.
Precej. Vsekakor več kot GW, ne bo pa, kot že rečeno, z vseh strani take kvalitete.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Wed Jan 17, 2018 12:20 am

tist ni problem ce je samo od zunaj lep.
kolk kosov za 60 eur?
pecej je lahko od 3 do 30 al pa se vec

blazo

Post by blazo » Wed Jan 17, 2018 10:33 am

PapaOrk wrote:
Wed Jan 17, 2018 12:20 am
Najlažje bo zvagat. Mogoče je plastika celo malo težja od resina, tako da zvagaj GW teren in potem primerjaj to s smolo (20€ = 1kg).

PapaOrk

Post by PapaOrk » Wed Jan 17, 2018 12:28 pm

blazo wrote:
Wed Jan 17, 2018 10:33 am
PapaOrk wrote:
Wed Jan 17, 2018 12:20 am
Najlažje bo zvagat. Mogoče je plastika celo malo težja od resina, tako da zvagaj GW teren in potem primerjaj to s smolo (20€ = 1kg).
Lahko ti na vago vržeš? jaz imam teren v Guncljah. :)
Lahko kako sliko daš kako zgleda teren, ki si ga skopiral?

A to bi ti lahko šel nabavit to smolo ob priliki?

Andrej

Post by Andrej » Wed Jan 17, 2018 4:56 pm

Fantje, jest enostavno nimam časa za delavnice in če povem čist po pravici, tut volje ne. Sicer pa, kdor me pozna, ve, da sem bil kar precej zraven, ko se je delal teren in mize na katerih trenutno igramo.

Post Reply