Teren za 40K

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderator: ibzsabre

blazo

Re: Teren za 40K

Post by blazo » Tue Jan 16, 2018 9:55 am

Amen!
Kdor hoče sprobat "polno" mizo, dobrodošel v Nm. ;)
Mimogrede, naredil sem nekaj odlitkov terena, če se kupi smola, ga lahko ulijem.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Jan 16, 2018 10:29 am

Jaz bi le dodal, da bi bil ZELO vessel terena, ki bi dejasnko kaj skirl, ponavadi igram na mizi kjer niti enote 5 pohotnikov/pehotnikov ne morem skrit za 1 turn, povsod so luknje ali pa je teren sila nizek, tako, da plus 1 na predlog.
Z veseljom dam denar za teren čas pa težje, na zadnje sem pozabil plačat za teren, Boris ko me vidiš me iztirjaj, lahko dam tudi več kot 10EUR, da se ta del našega športa popravi :D

Obastaja pa tudi opcija za lene, ala neke vrsta terena je Sky High, se pravi se čez njo ne vidi nič, čeprav se ;) Recimo da se da na mizo hrib pa se reče, da se nič za njim ne vidi, pa je, to se v Fantasy precej uspešno uporablja.

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Tue Jan 16, 2018 12:25 pm

Glej no glej, igralci v praksi opažajo, kar sem napovedal ob prvem branju knjige. :geek:
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Jan 16, 2018 12:51 pm

lord_blackfang wrote:
Tue Jan 16, 2018 12:25 pm
Glej no glej, igralci v praksi opažajo, kar sem napovedal ob prvem branju knjige. :geek:
No, nisi bil edini, od tega kar je mene motilo po prvem turnirju, se je nekaj že popravilo:

SMITE spam in to, da vsi troopsi držijo objective, če se bo še teren, ki je sedaj kar problematičen, ker zadnja igra proti FIlipovi D listi je bila dokaj enodimenzionalana, dejasnko je bil on statičen ko hudič par inčev naprej je šel jaz pa se nisem mogel nikjer skrit, enako verjetno tudi ostali nasprotniki na turnirju, se pravi igra pomoje izgubi bistvo, delanje objectivov, je pa to seveda stvar okusa in ne mislilm nič slabega, da ne bo spet završalo po forumu :lol:

ibzsabre

Post by ibzsabre » Tue Jan 16, 2018 12:59 pm

pa saj oba vesta kje je zagata. Ni tak kriz videt problem, glista sploh nikoli ne bo prebral knjige (prasejte ga kako deluje consolidate), pa jamra isto ze od izida edicije. :lol:

Tezje je najt dobro resitev, se tezje pa implementirat tako da se igra in da ni nepotrebne slabe volje (potrebna naj bo). Recimo custom pravila/
AC/spremembe obstojecih pravil niso najboljsi predlog, sploh ne za turnirje kjer pride tretjina igralcev iz tujine iz tujine, kot ta vikend. Itak se lovimo se okoli osnovnih pravil, nikarte zlahtnejsih.

morda vecji teren ne bo dovolj velika sprememba in se bo se vedno vrtelo okoli podobnih paradigm. Mislim da ne, ampak manj invazivno resitev si tezko zamislim.

PS Blazo bo res treba enkrat na obisk it..

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Jan 16, 2018 2:15 pm

Mene kot sem napisal ne moti, da teren nima večjega pomena, kot, da da +1AS in ta del ne vem če je potrebno popravit in komplicirat, bi ga bi sila rad videl več oz kos, ki nima lukenj, z veseljom doniram denar, kot rečeno pa čas težje.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Tue Jan 16, 2018 2:50 pm

@blaz ti zrihtam 100 eur za smolo pa kar zacni. kar bos naredil bo dobrodoslo.

sicer pa me veseli da ste izpostavili kaj rabimo. Nazadnje so bili sodniki ki ne igrajo, pa se ene par podobnih idej je bilo.
Predlagam da kar organizirate delavnico. Jaz zrihtam ob sobotah ali petkih kljuce od guncelj.

Se jih bom udelezil ce bom le lahko.

Do takrat pa povejte ce bo kdo sodeloval pri izdelavi te nabavljene škatle.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Jan 16, 2018 3:01 pm

Glede izdelave težko rečem, če se bo dalo pridem pomagat.

blazo

Post by blazo » Tue Jan 16, 2018 3:13 pm

ibzsabre wrote:
Tue Jan 16, 2018 12:59 pm
PS Blazo bo res treba enkrat na obisk it..
Dete je že zraslo? ;) Dobrodošel! :)
PapaOrk wrote:
Tue Jan 16, 2018 2:50 pm
@blaz ti zrihtam 100 eur za smolo pa kar zacni. kar bos naredil bo dobrodoslo.
Samson Kamnik (https://www.naredi.eu/default.asp?mid=s ... ailid=8242 in https://www.naredi.eu/default.asp?mid=s ... ailid=8245)
Verjetno bo za de večje kose boljši 1., ker se hitreje strdi, da jih v enem dnevu naredim več. Edini "problem" je v tem, da odlitki niso dvostranski. Če naredimo "hiše" bi morlao biti ok.

Darkangel

Post by Darkangel » Tue Jan 16, 2018 3:50 pm

Jaz osebno sem tudi za vec terena na mizi pa da ne bo pomote Tau zelo rabijo line of sight :) ampak zaenkrat je edina taktika kdo gre prvi! Fajn bi blo narediti igro bolj zabavno tudi s terenom!
Jaz se lahko javim tudi za pomoc pri terenu! Blaz ce mas kaksen odliyek ze narejen se lahko tudi zmeniva za kaksno igro pa si sposodim odlitek in tudi jaz kaj odlijem? Mogoce bi blo fajn tudi razmislit da nardimo kaksen turnir npr samo battalion detachment in potem lahko vse rase imajo enako moznost npr. Za delavnice sem tudi zelo!
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

Post Reply